Reklama

Panická porucha 4

Romana (So, 28. 1. 2006 - 23:01)

Ach jo, já jsem fakt nešťastná, nejhorší je, že jsem zjistila, že není nikdo u koho bych se vybrečela...Opět totiž story se sousedkou, byla jsem 2 dny ve škole, kluci u mamky. Když jsem přijela byla na dveřích obrovská cedule,že jsem nevytřela chodbu a blablabla. Vy co bydlíte v paneláku víte, že je třeba jí vždy v neděli vytřít a podle potřeby i v týdnu.Šla jsem za ní, že jsme nebyli doma a že bych to udělala (myslela jsem si, že nemusí buzerovat). Ale začala ječet, že mě nenávidí a ať na chodbě nerozsvěcuju, že se na mě nechce dívat - no prostě už jsem Vám psala jaké s ní mám problémy, ona je totiž zároveň i domovnice.Nenechala jsem si to líbit, taky jsem na ní něco hulákala.Pozdě lituju, jsem jí měla ignorovat, ale takovou velikou nenávist jsem nečekala.Je mi z toho špatně, ona mě a kluky prostě nenávidí.A mě je z toho špatně.Neměla bych si z ní nic dělat, ale z ní ta nenávist sálala, začínám se jí bát.

Romana (So, 28. 1. 2006 - 22:01)

Editko, jojo, strach je větší a u nás nevyrovnaných a s PP ještě větší.Já se bojím o děti. O sebe hlavně proto, co by bylo s nima, kdybych tu nebyla? Všichni okolo je mají rádi, ale s tím jak je mám ráda já se to nedá měřit.Kluci se o mě taky začínají bát. Když jedu do školy, tak se loučí s tím, ať se mi nic nestane. Nějak na smrt začali myslet potom co nám nedávno umřel kocourek, pořád ode mě chtějí slib, že já nikdy neumřu, říkám jim, že já tady s nima budu pořád, ale je mi líto, že jim to vrtá hlavičkou.Neboj neteř bude vpořádku, náš Tomášek mononukleózu už taky měl, chce to dodržovat dietu.

Albert (So, 28. 1. 2006 - 22:01)

Ahojky všichni.Málo času, jako vždy, jen prolétám příspěvky ... Vynikající příspěvek je od Jirky o tom, že žijeme-li s jakýmikoliv výčitkami z čehokoliv, nebo se dokonce něčeho povědomě nebo vědomě obáváme (no a to my pepkaři známe, že, odborně se tomu říká anticipační strach), živí to hodně pp. Ano, fakt je to tak, poslední měsíce "dělám" hlavně na tom, abych se projevů svého těla nebál a ani se nebál co mi zase kde provede. V pondělí jsem měl atak, a tak jsem se na něj díval jakoby "zhora", říkal jsem si co pak mi "šmejde" zase ukážeš, celkem jsem si ho "užil", nezkazil mi náladu, po cca 20 min. jak přišel, tak odešel, bez léků. Pohoda.Myslím, že Dandy psala o omdlení po vyčůrání. Tak to mě fakt dostalo, dosud jsem o tom neslyšel. A jsa technický typ, močení je vlastně "technická" záležitost, mě to nedalo a chtěl jsem vědět co to je ! Jo, tak vážení, nemoc to vlastně není, netřeba se toho bát ani trochu. Třeba zde je to popsáno velmi pěkně:http://www.merck.com/mmhe/sec03/ch023/ch023b.htmlNo a kdo anglicky moc neumí tak stručně a volně přeloženo:Omdlení během nebo bezprostředně po močení je nazýváno "micturition syncope" a způsobuje jej dráždění takzvaného bludného nervu (vagus nerves). Kromě čůrání tento nerv úmí stejně "dráždit" i bolest, strach, zvracení či velký pohyb střev (stolice). Takže se nebojme jinak omdlíme rychlejc.Pěknou nocAlbert

Eva Krk (So, 28. 1. 2006 - 20:01)

Ahoj, tak jsem se vrátila z výletu od Drahy a Dity.Bylo to fajn, jen příště už mě snad bude líp.Pojedly jsme, popily, poklábosily, jen ten čas nějak moc utíkal.Dokonce jsme i vařily.Takže se nemá nic plánovat a vyrazit.A, že nám bylo holky spolu dobře?A příště u nás.

Eva Krk (So, 28. 1. 2006 - 20:01)

Ahoj, tak jsem se vrátila z výletu od Drahy a Dity.Bylo to fajn, jen příště už mě snad bude líp.Pojedly jsme, popily, poklábosily, jen ten čas nějak moc utíkal.Dokonce jsme i vařily.Takže se nemá nic plánovat a vyrazit.A, že nám bylo holky spolu dobře?A příště u nás.

Pajka (So, 28. 1. 2006 - 20:01)

Nevím, co se děje, ale měla jsem dnes ataku, docela silnou a dlouhou. Od okamžiku, co nám umřela fenečka jsem nějaká labilní, poplakávám, cítím úzkost i napětí a hlavně, když jedu na víkend za dětmi, všude ji tam vidím :( Dnes jsem smutně pozorovala otisky jejích tlapek ve sněhu na naší zahradě, až roztaje, zmizí i tato stopa, která po ní zůstala :( Ataku jsem zvládla pomocí aktivity, některých sebezáchovných osvědčených rituálů a zejména léku. Fakt je, že období leden až březen bývá pro mě každoročně psychicky nejnáročnější.Dandy, hloupě mě napadlo, nevyprazdňovat do dna moč.měchýř, nebýt vyčůraná, ale žádná sranda to teda není a nějakou prevenci by to chtělo...

Ester (So, 28. 1. 2006 - 20:01)

mate niekto osobne skusenosti s dr.Praskovou?ja by som chcela za nou zajst.citala som jej knihu a dost mi pomohla.som ochotna cestovat z kosic do prahy,ale niekto tu pisal,ze ju dr.praskova sklamala.aky mate na to nazor?

DITUŠA (So, 28. 1. 2006 - 19:01)

....žišmarjá, s emi zas podařil překlep! Nevylo ,ale bylo...

DITUŠA (So, 28. 1. 2006 - 19:01)

Ahojky, Dandy, no teda cos pila???._))),věřím , že jste se báli oba! j8 bych už zas měla škálu obav, že mě to chytne o samotě...chtělo by to pořádný vyšetření, ne?Dnes jsem se sešla s Drahou a Evinkou Krakonošovic:-) a vylo te bezva.je to milá a hezká ženuška...Ahoj Rokytko, ptala jsem se nedávno, kdy sbalíš ten tvůj pověstnej batůžek směrem ma Moravu?

eva.rokytova (So, 28. 1. 2006 - 17:01)

Dandynko: to, co popisujš, se mi stalo taky. Přesně za stejnejch okolností, akorát sem se nestačila napít tý vody. Asi před rokem. Byla jsem i krátce v bezvědomí - modro kol pusy a na konečních prstů :-((( Vodvezla mě záchranka, byla sem tejden na pozorování ve špitále - a nic, příčinu zborcení nezjistili. Jediný, co mi utkvělo v paměti bylo, že v tom špitále mi na příjmu říkali, že většina takovýchto kolapsů je právě po vyčůrání, že se jako člověk jaksi uvolní... a pak to udeří. Příčinou též může bejt nízkej tlak či zablokovaná krční páteř... psychiatr mi říkal, že takto VZÁCNĚ může probíhat i ataka. Tak si vyber :-)))

gabika (So, 28. 1. 2006 - 14:01)

Ahojky babiky.Tak vsetkych Vas zdravim.Miss drzim ti vseeeeetky palce ked pojdes tej sefke neboj bude vsetko super.Dandy uz sa tesim na mailik.Je mi luto ze ti bolo na nic ale neboj moze to byt aj nedokrvenie.Clovek nema stale pokoja.Keby bola PP stelesneny prizrak si viem predstavit kolko z nas by sedelo za vrazdu.Slak ju traf.Tak a mne sa dnes nic nechce som leniva.Som zvedava kto za mna uprace.Ani nevidno moje dieta ale hadam ho do vecera najdem ked troska poriadim.Pa zlaticka zatial.

Bára (So, 28. 1. 2006 - 14:01)

Ahóój kamarádíčci. Miss, přeji Ti jen to nejlepší, a't všechno probíhá bez komplikací. Docela ti to závidím, opravdu patří období těhotenství a mateřské k nejkrásnějším v mém dosavadním životě. Kluci už jsou dospělí a dělají mi radost, ale přece jen se mi stýská po těch malinkých broučcích, tak bych je chtěla znovu vzít do náruče a pomazlit se s nimi. Až mi hrkly slzy do očí - no snad se dočkám vnoučátek. Konečně zase den, kdy mám trochu volno pro sebe, nikam nemusím, je to pohoda. Dopoledne jsem upekla dort - mám novou formu, tu z televize, tak jsem ji musela hned vyzkoušet. Docela se povedl, ale ještě jsme ho nechutnali, čekám, až ztuhne zdobení.v úterý jsem vezla rodiče zase do Bohunic na koronografii, byli objednaní oba na jeden den - vzhledem k věku si je tam nechali přes noc, mamka měla nález dobrý, ale taťka před sedmi lety prodělal by-pass, jedna ta náhradní trubka se mu žu za tu dobu ucpala, tak mu v úterý zrovna dali stent (rozšíření pružinkou). Byla jsem tam s nima až do večera, protože je brali na sál až odpoledne, tak jsem čekala na výsledek a pak jsem je ještě trošku obešla, dala ji najíst, protože se po takovém zákroku musí několik hodin ležet. Přijela jsem až kolem osmé domů a už jsem toho měla fakt dost. Mám dojem, že jsem na té kardiologii poslední dobou nějak moc často, zatím jako doprovod, doufám, že se tam neocitnu jako pacient.Je tu plno nových lidí, diskuse o tom, jestli brát AD nebo nebrát, těžko říct. Kolegyně si za mnou přišla pro kontakt na moji psychiatričku, už delší dobu má její dvacetiletá dcera příznaky PP, časté noční ataky, několikrát ji vezli na pohotovost, udělali všecka vyšetření na srdíčko, je na neschopence, napsali neurol. Kolegyně ví o mých problémech, tak se mnou o tom diskutuje, vytiskla jsem jí články z Lundbecku od Praška, myslely jsme si, že to zvládnou bez psychiatra, ale je to čím dál horší, už je chudák vyčerpaná, protože každou noc sedí u holky a drží ji za ruku, bojí se prý spát sama, tak spí s rodičema v ložnici. Ach jo, je to svinstvo.Jdu na chvilku ven, pak sem ještě přijdu.

Miss (So, 28. 1. 2006 - 13:01)

Dandy to ma mrzí:( ono to chce jednoduchu pomoc, kup si tlakomer ked ti bude zle zmeraj si tlak a inak jedine na co si musis ozaj davat pozor je pit pri tak nizkom tlaku kde už ide clovek do bezvedomia to musi byt 2 litre denne, tekutiny v tele nedovolia tlaku klesnut, iba v pripade, že by sa jednalo o cukrovku, ked pises ze chodis v noci casto na wc, zdravý clovek ma vydržať v noci bez wc, nechcem ta strasit, ale daj si urobit test z krvi na cukor, može byt extremne nizky tlak aj z privelkeho odvodnenia organizmu, niekedy za rúškom pp sa može skryvat aj porucha metabolizmu.

Dandy (So, 28. 1. 2006 - 13:01)

Gabika, máš nádherné dětičky. Pošlem ti mailika.Misska, v partnerovi máš ozajstný poklad. Věřím, že vám to všechno vyjde. To nejcennější už máte.

Miss (So, 28. 1. 2006 - 13:01)

Babeny este jedna vec ma napadla, vlastne pred dvomi mesiacmi som bola u pani liecitelky, vravela že citi gynekologicke problemy, jedno je fakt že ked som od nej odisla už som tie strasne bolesti pri ovulacii ked som sa nemohla ani vyčurat už nezažila, asi mi pomohla ved u lekara som mala v správe stredný až ťažký zapal III/IV a otehotnela som hned ked sme sa milovali na ostro cez plodné dni, ma napadlo, že to malé bábo,možno bude mat liecive schopnosti ked sa narodí, vraj sa to stáva po takých navstevách hm, to by bolo fajn mat tak talentovane dieta:)

Dandy (So, 28. 1. 2006 - 13:01)

Ještě vám chci napsat co se mi stalo včera v noci...šla jsem (jako několikrát) v noci na WC. Bylo mi úplně dobře, ještě jsem se po cestě nazpět napila vody, šla so koupelny umýt si ruce a najednou příšerná nevolnost, motanice, studenej pot, a už jsem šla k zemi. Nemohla jsem si stoupnout, lezla jsem po čtyřech a kdybych mohla, tak asi spadnu i z tý země. Myslela jsem si, že je to můj konec (ale ataka to nebyla, žádné bušení atd.) Jenom jsem cítíla, že jsem snad bezkrevná, studená...po čtyřech jsem se doplazila do ložnice, kde už se mě ujal můj muž. Asi cca do půl hodiny to přešlo, ale když mě viděl hned chtěl volat sanitku...ale to já jsem nechtěla. Je to vlastně něco podobnýho co se mi stalo v létě, ale to jsem si myslela, že je z toho hroznýho vedra.Ráno už mi bylo docela dobře, jen jsem byla taková slabá. Můj zůstal doma a šel se mnou k doktorovi...říkala jsem mu že už to není nutné, ale myslím, že měl docela strach.(ještě že ho mám).No a doktorka mi vlastně zjistila jenom hodně nízký tlak...a prej mám něco (jmenovala to, ale zapomněla jsem ten název, začínalo to myslím na m a bylo to ze dvou slov)...že se to stává lidem z nízkým tlakem...a hlavně v noci, když se jim moc vyprázdní močový měchýř, tak nastává jakási reakce, která mě takhle odvaří:-(( Slyšeli jste o tom někdy něco? Já teda ne. Dostala jsem ještě nějakou posilující injekci, a odpoledne mě pak chytla děsná migréna. No teď už je mi naštěstí zase dobře. Ale nastartovalo to u mě znova nějaké ty strachy...ráno jsem byla v obchodě a napadlo mě...co když mě to chytí tady (v té práci mě to taky chytlo přes den), atd. Zase jsem se začala víc kontrolovat...což už jsem nedělala teď delší dobu...Na jednu stranu i manžel říkal, že je hlavně dobře, že to není nic vážného...ale nemůžu být třeba jen tak bez problémů?

Miss (So, 28. 1. 2006 - 13:01)

Čavte babeny, ste zlaté že mi takto držíte palce, ďakujem Vám vsetkým...Vcera sme to s drahým povedali jeho mame, kupili sme červene vinko a drahý na nu vybalil si babka:)asi 10 sekund ticho a ja sa pýtam mate šok? a ona vobec nie, v pohode tak nech je to zdrave:)dneska ideme vsetci už styria:) za dedom do nemocnice, ujo ma zapal trojklanneho nervu tak ho ideme pozriet a potom na oslavu mojej sefke, kde jej to povieme ach jo, mam srdce v krku glg, ale snad to zvladnem. Ozaj nejake abstaky tocaky hlavy nemam zo serliftu a to pritom na chate o nom som citala že vysadzovanie je hrôzostrasne, panika sa sice objavuje v autobuse, ale myslim, že babätko mi pomože, snažim sa na to nemysliet, aj ked na žaludok mi nie je bohviejak ani hlad nepocitujem, keby som vedela že som tehotna nedržím dietu, ale na zaciatku može byt nechutenstvo vraj je to normalne.Gabika fotka ked bol Erik malicky je nadherna, mas stastie že mas take krasne deticky fakt. Lieky na ukludnenie z byliniek tiež nechcem brat lebo vsetko je vacsinou v tehotenstve kontraindikovane, len rozmyslan nad tou kyselinou listovou, vraj chrani plod pred vadami a razštepom, beriete to niektora, alebo brali ste to?Inak buduci otecko sa vytesuje, poslal mi nechtiac smsku co patrila jeho kamaratovi a bolo tam: Tak velmi sa tesim, som ten najstastnejsi, bude male fuzziatko/vsetci ho volaju fuzzy pod takým nickom sme sa zoznamili aj na internete:)/a že bude prvý z Full of energy ktorý sa ožení, mali chlapcensku skupinu kedysi, takže to mi potvrdilo, že sa ozaj tesi a potom mi napisal, že je najstastnejsi a to len vdaka mne, v takých chvilach zabudam na vsetky situacie kedy ma vytočil ci nazlostil:))

Dandy (So, 28. 1. 2006 - 13:01)

Misska, neboj všechno se dá zvládnout, když jste na to dva. My jsme si taky od začátku vydobyli všechno sami bez rodičů. Napřed jsme bydleli v garsonce, kde jsme měli jen postel a televizi, nic víc. Obývací stěnu jsme pak koupili na inzerát, sedačku od kámošky atd. V kuchyni jsme měli malou ledničku, tak na jedno kuře:-) Ale bylo nám fajn. Všechno jsme zařizovali postupně, a to ještě, když se narodila Míša, tak šel můj na 5 měsíců na vojnu. V garsonce jsme pak byli ještě rok, i s malým...to už sice nebyla taková "pohoda", ale dalo se to, a mám na to jenom hezké vzpomínky.Mám známou, která pořád čekala...napřed až dostuduje, pak až si zařídí byt, pak se jí to nehodilo v práci...no a teď je bez dětí...a už to tak zůstane....:-( My jsme zvolili opačný postup...a kdo myslíš, že je šťastnější? Kamarádka by tak chtěla dítě...ale má ženatého přítele, který se nechce rozvádět a který už děti má...a vlak jí už téměř ujel:-( Ty máš hodného přítele, spolu to určitě vládnete. A myslím, že aj mama se obměkčí až uvidí toho drobečka.

Nika (So, 28. 1. 2006 - 10:01)

Miss upřímně gratuluju

Jirka (Pá, 27. 1. 2006 - 22:01)

Dobrou noc.

Reklama

Přidat komentář