Reklama

snížená funkce štítné žlázy

Default User Image
Vojta (St, 6. 9. 2023 - 02:09)

jsem muž, je mi 30 let a včera jsem se dozvěděl o mé snížené funkci štítné žlázy. Již dlouho se trápím nezvládnutelnou únavou, výpadky paměti, těžkým polykáním, depresemi, brněním rukou a nohou, ... Když jsem se to někomu snažil vysvětlit, nechápal mě. Ani moje žena ne. Měli mě za hypochondra, tak jsem to vzdal a na stavy únavy si "zvykl" jako na normální. Hodně z Vás o tomto nepochopení píše. Je pravdou, že kdo to neprožívá nepochopí. Pracoval jsem 12 hodin denně a spal kolem 5. Proto jsem si myslel, že jsem unavený z toho. Změnil jsem zaměstnání a začal více odpočívat, ale zjistil jsem, že na námaze nezáleží. Můj stav únavy je totiž stejný při námaze i bez ní. Dokonce jsem si začal "zvykat" na představu, že budu takto unavený celý život. Poslední měsíc se ale vše zhoršilo natolik, že jsem existoval jako náměsíčný. Usnul jsem kdekoli, dokonce v práci za stolem. Tak došlo i k mé návštěvě doktora. Jsem člověk, který neponechává nic náhodě a už vůbec ne na doktorech (je to samostatná skupina "ignorantů" - samozřejmě až na výjimky, ale bohužel na malé). Začal jsem číst vše dostupné. Tak jsem došel i k této stránce a k Vašim příspěvkům a ty mi mé nadšení o bezproblémovém léčení naší nemoci rozplynuly. Moje doktorka včera řekla: "To je vděčná nemoc, dobře se léčí a při dodržování dávek hormonů se vše vrátí do normálu". Měl jsem radost, že vidím světlo na konci tunelu. Předepsala mi LETROX 50 a do čtrnácti dnů bych ho měl brát dva denně.Jsem teprve na začátku, ale mohu již teď říci: Je to obrovský handicap, pokud zde máte pravdu a při léčbě hormony se nic na fyzickém stavu nezmění, věřím že psychicky je obrovské plus, když víte, že Váš stav není produktem chorobné mysli, ale fyzickou nemocí. Nemocí nepříjemnou, ale překonatelnou. Navíc pokud něco dokážete s tímto handicapem, má to větší cenu (někdy jen pro nás samé). Útěchou Vám může být třeba i to, že existuje skupina lidí, kteří jsou na tom stejně jako vy a kteří výši vašeho úsilí pochopí. I z těchto stránek je patrné, že jsou mezi vámi tací, kteří svůj boj nevzdávají.

Default User Image
Tom (Ne, 14. 4. 2024 - 12:04)

Ahoj, Vojto. je mi 31 a taky jsem hodne pracoval i o vikendech. malo odpocival hodne fitka. Zacalo to takovejma divnejma stavama co nesli popsat. Po tydnech pozorovani jsem usoudil ze jde o uzkosti, ohromny strach, navaly, obcas studenej pot, strasna unava a nekdy i brneni v rukach, slabost a nekdy zima. Myslel sem ze mam cukrovku a jednou v praci me prepadl tak silnej naval ze jsem myslel ze omdlim. Jel sem proto do nemocnice. Odbery krve a EKG v poradku. Akorat hranicni hodnoty stitne zlazy. Praktik me poslal na odbery na cukr a na stitnou zlazu. Cukr v pohode ale stitna zlaza snizena funkce. Doktor rikal ze to je uplne v pohode ze to mam psychicky a ze sem uplne zdravej. Stavy stale pokracuji a na odbery na endokrinologii jdu za mesic. Jeden den je mi docela fajn druhej den je to hrozny. Tesim se na odbery a na sono vysetreni. Obycejne kazdodeni cinosti jsou pro me jako nadlidske ukoly. Mam pry myslet na to, ze to nejsou uzkostne stavy ale ze si se mnou hrajou hormony. Je to ale hrozny. Drzim palce

carlos (St, 4. 5. 2016 - 14:05)

Jano, mám hypo už několik let a tyto pocity zažívám taky, vždy když vypiju 2 litry bílého nebo 10 kousků pivka. Když abstinuju, tak je po problémech, zmizí větší jazyk, ale žízeň to neuhasí.

jana (Čt, 3. 3. 2016 - 16:03)

Aho chtela bych se zeptat jestli nekdo mate u hypo taky nedodechnuti takovy divny pocit v ustech obcas mzitky pred ocima a obcas jako bych olravdu nemohla dychat a takovy pocit jakoby vetsiho jazyka.....dekuji

Adéla (Pá, 10. 10. 2014 - 09:10)

Chci se zeptat, za jak dlouho se znormalizují hormony štítné žlázy po předávkování umělým hormonem Vyšší dávky asi půl roku - způsobilo hypertyreozu umělou, zmenšení štítné žlázy a vše jako při hypertyreoze? Díky moc za radu.

. (Ne, 2. 5. 2010 - 00:05)

Dobrý den,

chtěl jsem informovat o možnosti se účastnit (zdarma) skupinové velmi silné léčebné techniky, která se jmenuje Óm Healing (Óm Léčení). Tuto metodu dnes znovuobjevil Swámí Vishwananda. Jedná se o metodu léčení kolektivním zpěvem slabiky Óm, při které je možné se vyléčit z chorob, které lidé dnes považují za nevyléčitelné. Nejedná se o obyčejné zpívání, důležité je při tom seskupení lidí, kteří to provádějí do dvou soustředných kruhů. Před tisíci lety, kdy tato technika byla ještě používána, lidem při léčení dokonce dorůstaly chybějící končetiny. Podle Mahavatára Babadžího, který tuto techniku na Zemi v této době přináší skrze Swámího Vishwanadu, je až teprve nyní lidstvo zralé na to, aby se mohla používat. Swámí ji šíří teprve několik málo let. Je to technika při které se léčí tělo, mysl a duše. Velice to ovlivňuje i místo, kde se tato technika dělá. Bližší informace jsou na této stránce http://cz.raghudas.org/omhealing Na této stránce by měla být stanovena místa a čas, kdy se bude Óm Healing technika konat na více místech v České republice http://cz.raghudas.org/kalendar . Jiné možnosti návštěvy Óm Healing jsou už nyní, informace na webové stránce http://swamivishwananda-cz.blogspot.com/search/label/Om%20healing . Webové stránky Swámího Vishwanady http://www.bhaktimarga.org/ . Zajímavé informace o Swámím Vishwanadovi ještě zde http://cz.raghudas.org/sri-swami-vishwananda-clanek

Hanka (Čt, 22. 4. 2010 - 16:04)

Mám zvýšenou štítnou žlázu, začala jsem užívat Thyrozol,po třech týdnech mě tak začaly bolet klouby, že to je k nevydržení. Už nevím co mám dělat, injekce nezabírají, brufen taky ne, tak nevím. Prosím o radu.Děkuji

Jana (Po, 4. 2. 2013 - 03:02)

když mám autoimunitní chronická zánět ŠZ můžu i nadále chodit darovat krev a plazmu???

Miriam K. (Čt, 31. 1. 2013 - 15:01)

Dobrý den,

chtěl jsem...Chtěla bych upozornit na malé fo-pá mé kamarádky, která přišla na seanci s panem Raghudasem. Netroufám si tvrdit kdo tento člověk je či není, na to nemám výšku duchovnosti jako on, ale tato kamarádka je již 2 měsíce psychiatrii a nikdo neví jak tam ještě dlouho bude. Po seanci s tímto okultistou a bývalým kulturistou se z ní stal totální exot který blábolí nesmysly. Dívala jsem se na web a zjistila jsem, že tohle není ojedinělý případ. Tohle píši, ne proto abych sršela nenávistí jak nějaký náboženský fanatik, ale aby byli lidé taky někdy obezřetnější. Pokud někdo začne o sobě tvrdit, že je Máři Magdaléna a že se zasnoubila, tak tudy cesta nevede. Je mi z toho opravdu smutno.

Silvie (Út, 13. 10. 2009 - 06:10)

čau chci se zeptat jestli ste...já jsem měla zánět středního ucha asi před pěti lety nepíchali mi ho protože mi na to přišli v anglii a tam nic takového neznají léčili mě antibiotiky a dnes slyším stejně dobře jako dřív žádné následky takže píchání ucha je zbytečné jde to i bez toho

katy (St, 16. 9. 2009 - 14:09)

máma má taky zvětšenou štítnou žlázu. Po tabletách jí bylo špatně a objevily se i jiné zdravotní potíže. Pak začala užívat jeden přípravek na doporučení a po třech měsících pravidelného užívání se cítí mnohem lépe a i lékařské výsledky jsou znatelně lepší.

petr (Út, 15. 9. 2009 - 21:09)

čau chci se zeptat jestli ste meli nekdo zánet tředního ucha,a jesli vam ho píchali jestli to bolí hodne nebo jen trochu

Ahoj Nadyo (Ne, 6. 9. 2009 - 19:09)

cítím s Tebou,vím,jakétoje,měla jsem také štítnou žlázu,měla jsem taky nadváhu.Náhodou jsem objevila přírodní produkty Emulips, OK Alfu plus a OK Omegu plus.Začala jsem produkty pravidelně užívat a potřech měsících všechny mé potíže odezněly.Ráda Ti poradím
na meilu:majkaxp"centrum.cz

Nadya (Ne, 6. 9. 2009 - 18:09)

Lido, byla jsem ve vztahu, kde alkohol mel prvni misto. Je to velmi slozity vztah, a ubira mnoho energie. rozumim. Yoga mi hodne pomohla a pomaha do dnes. Nadya.

Nadya (Ne, 6. 9. 2009 - 18:09)

ja mam diagnozu snizene stitne zlazy od sveho detstvi. Byla jsem na hormonu po nekolik let a hodnoty se mi zpravily, ted ziji v USA, znovu jsem si nachala zmerit a hodnoty mam velmi vysoke, nemam mnoho priznaku, jen snad chlad a horsi koncentrace, ale i to je dostatecne, abych se o to zajimala a rada bych si stitnou zlazu vylecila. Jsem opet na hormonu, ale nejsem s tim moc spokojena, take vim, ze jsem anemicka, tak beru zelezo. Hormon a zelezo se nesmi brat dohromady, zelezo snizuje absorbci hormonu, take hodne zalezi na strave, treba nefermentovana soja neni vhodna pro snizenou stitnou zlazu, a stres hraje urcite velkou roli a ma vliv na hodnoty. Taky je dulezite si nechat zmerit ne jen THS, ale i T3 a T4, tyto hodnoty jsou podstatne. Prave jsem se take docetla, ze je potreba dodavat telu dostatek iodu. Rada bych nasla zpusob, jak stitnou zlazu vylecit bez hormonu. Rozumim vam vsem a vim, jak se citite. Dekuji.

ForBio (St, 26. 8. 2009 - 14:08)

Také patříte k lidem, kteří začínají "řešit" svůj zdravotní stav až ve chvíli, kdy se projeví příznaky onemocnění? Také přehlížíte rodinnou anamnézu, tzn. vrozené dispozice a "čekáte" až na období, kdy se "něco" objeví? V takové situaci je základním předpokladem úspěšné léčby, ale také prevence, včasná a co nejpřesnější diagnóza.
Je mnoho způsobů, jak najít řešení a pomoc. Jedním z nejefektivnějších je využítí nabídky Studia ForBio, nově zřízeného pracoviště v Plzni s možností špičkové diagnostiky přístrojem METATRON 4025GR Hunter. Tato NLS diagnostika nabízí velmi přesnou metodou komplexní vyšetření Vašeho organismu s vysokou mírou přesnosti. Je to jediná NLS diagnostika s certifikací pro lékařské účely. Metoda je schopna odhalit i nádorová onemocnění v jejich raném stadiu, stejně jako odhalit skrytá stadia různých onemocnění ještě před projevem jejich vnějších příznaků. Tímto neinvazivním a pro člověka bezpečným vyšetřením zjistíte, jaký je skutečný stav Vašeho organismu a účinným způsobem předejdete onemocnění a zdravotním komplikacím. V převážné většině to má zásadní význam pro rychlou prognózu a následnou volbu léčby. Můžete tak rychle a efektivně provést zásadní rozhodnutí směřující k Vašemu zdraví a dobré kondici. Více na www.forbio.cz

Lída (St, 26. 8. 2009 - 08:08)

Silvie,já mám tyto broblémy též.Jsem pesimista,při sebemenší psychické zátěži vážím stejně,nebo i míň.Ale vypadám jako bych přibrala nejmíň 5kg.Prý stresy se ukládají právě v břichu vypadám jak těhotná.A také blokují páteř,jen jak být v pohodě,mám muže,který si rád přihne.

Granvin (Út, 25. 8. 2009 - 14:08)

Silvie
Zkuste jim zavolat a zeptat se jestli je to potřeba.

poradna"salvare.cz

Silvie (Po, 24. 8. 2009 - 14:08)

Děkuji moc za odpovědi, bohužel mi vůbec nedošlo že si to takhle můžu rozhodit tím že jsem dlouho něměla žádné problémy se zdravím mi nedošlo že bych si měla dávat pozor a ono to taky nějak nejde ovlivnit když vás něco trápí naštěstí sem se hodila do klidu tak snad to bude dobrý akorát mám kontrolu na endokrinologii za dva měsíce tak nevim jestli se nemám přeopědnat na dřívější termín nebo jestli to počká

Bětka (So, 22. 8. 2009 - 00:08)

Silvie,mám sníženou funkci štítné žlázy, před lety se moje tělo potýkalo s vážným onemocněním a po operaci(ne štítné žlázy) jsem šla na pravidelnou kontrolu na endokrinologii.Laboratoř na THS se doktorce vůbec nelíbila a řekla, že štítná žláza je silně stresový orgán, že odráží stres, kteýrm prochází tělo.Změnila=zvýšila mi dávkování Letroxu a po čase byla možnost se zase vrátit k původní nížší dávce.
Takže-stres na ni působí.Ke změně váhy se neumím vyjádřit.

Reklama

Přidat komentář