Reklama

snížená funkce štítné žlázy

lukas (Ne, 27. 4. 2003 - 12:04)

Chtel bych se jenom zeptat, jestli je mozne pouzivat pri snizene fci stitne zlazy betakaroten. Moje endokrinolozka mi ho zakazala, ze ma pry podobne slozeni jako nejaky hormon a dost ovlivnuje jeji fci... jak je to tedy doopravdy. Diky za odpoved.

Stáňa (Po, 14. 4. 2003 - 11:04)

Moje zkušenosti se štítnou žlázou jsou takové, že ona je potvůrka někdy díky imunitě trochu oslabená. Jdete k lékaři, on vám napíše léky a tak místo aby začala pracovat jak má, převezme to za ní pilulka a ona tím spíš nic nedělá, až je zcela k ničemu a léky musíte brát do konce života. Je třeba nenahrazovat její funkci nějakým "dočasným" lékem, ale naučit ji pracovat. Jsem kineziolog a dost často odblokovávám energii u lidí se špatnou funkcí štítné žlázy. Většinou je původ v psychice a to v tom, že člověk těžko tráví nějaký hněv, křivdu nebo jiné trápení, ubližování, které si může nést už z dětství. Je nutné odstranit příčinu a ne následek. Štítná žláza je vaše a má důležitou funkci v těle, proto se musí naučit fungovat. Pokud by někoho zajímaly souvislosti, moje adresa je cagstan"quick.cz ahoj a držím všem palce.Stáňa

jana (St, 15. 1. 2003 - 09:01)

A už je to tady, kdo to nezažil a nezažívá, nepochopí. Kdo tady mluví o zvýšeném příjmu potravy jste vy. Opravdu už po x letech poznám kolik hormonu mám a poznají to lidi i kolem mně. Plus mínus 5 kg se pohybuju přes 10 let a není to jen jídlem. Ale je zbytečné to hlásat kolem sebe, neboť nezasvěcení neuvěří.

Návštěvník (So, 7. 12. 2002 - 16:12)

Koukám, že se jedná o dámskou jízdu, dovolte mi se přidat. Také mi před lety našli sníženou funkci štítné žlázy, tak léta užívám Letrox 100. Problémy žádné nemám, ale měl jsem je mnohem dříve, než mi byla zjištěna porucha š.ž. Byl jsem stále unavený, potil jsem se, vystresovaný a podobné problémy. Vše zmizelo po odstínění geopatogenních zón. Stres způsobený zemními vlivy překonáváme zvýšeným přísunem potravy a v tom je ten zakopaný pes.

Návštěvník (Po, 2. 12. 2002 - 08:12)

Ahojte. Tiež mám diagnostikovanú funkciu štítnej ž?azy. U mňa je to ale trochu inak - nemala som žiadne príznaky (váhu mám normálnu, unavená nebývam), len mi to náhadou pri preventívnej prehliadke z krvi zistili (miernu odchýlku). Tak mi nasadili Euthyrox 25, potom 50 a teraz, po 2 rokoch, mi povedali, že mi štítna ž?aza nefunguje skoro vôbec a že ju mám zväčšenú a zvýšili mi dávku na 75 mg. Nemôžem si pomôcť, ale ke´d si to zrekapitulujem, výsledok je taký, že kým som nič nebrala, mala som len miernu odchýlku od normy, a po liečbe sa mô stav rapídne zhoršil Keď som to povedala doktorke, odpovedala mi, že to je blbosť. Je možné, že mi Euthyrox stav zhoršuje na miesto toho, aby mi ho zlepšoval? Nepočul niekedy niekto, že by autoimunitná reakcia proti hormónom štítnej ž?azy bola rakciou na tie umelé hormóny a nie moje vlastné? Nedokážem sa zmieriť s tým, že mám stále zvyšovať dávky a byť stále viac chorá, čím viac sa liečim. Pripadá mi to nenormálne. Prosím, pomôžte. Tiež by ma zaujímali informácie o tých francúzskych bylinkách v predchádzajúcom odkaze.

Návštěvník (St, 13. 11. 2002 - 12:11)

Vážené paní a dívky, tento problém hypofunkci štítné žlázy jsem řešila, kromě jiného, více než sedm let. Asi rok beru bylinné preparáty z Francie. Jsou vyrobeny unikátní technologii na bázi hlubokého zmražení a problém je pryč. Přestala jsem brát Eutyrox i Jodid a beru jen SVELTFORM a je mi dobře. Rovněž rozbor krve v Endokrinologickém ústavu úkázal, že jsem v pořádku. Pokud máte zájem ozvěte se na můj mail.Ahoj Dagmara

Návštěvník (Út, 12. 11. 2002 - 11:11)

Už jsem psala do diskuzního fóra Štítná žláza. Beru Euthyrox 150 nebo 100 dvakrát denně už 14 let. S váhou mám stálé problémy. Jakmile se mi líbí že hubnu, okamžitě jsou problémy jinde. Třes rukou, bušení srdce, pocení, nervozita. Chvilku mi to nevadí hlavně že jde váha dolů, ale časem musím hormonu ubrat a zase jedu zpět. Ale lidem kolem, kteří tohleto nezažili, to nevysvětlíš. Je to věčný kolotoč.

Návštěvník (Pá, 25. 10. 2002 - 16:10)

Ahoj Hanko aostatní holkyv současné době řeším podobný problém, jako máte vy. Mám diagnostikovanou sníženou činnost štítné žlázy a od června beru Euthyrox. Nejprve 3 měsíce Euthyrox 25, a protože to prý nepomohlo a výsledky jsem měla horší, než předtím, tak po 3 měsících (zhruba od září) baštím Euthyrox 50. Mám ale hrozné potíže, které nevím, zda mohou ta prášky způsobovat:padají mi vlasy úplně po hrstech (mám jich z toho necelého půl roku snad čtvrtinu...) lámou se mi a štěpí nehtyje mi pořád zimajsem dost unavené a taky a hlavně přestala jsem hubnout. Od ledna, kdy jsem měla 120 kilo jsem zhubla do konce května asi na 92 a přes prázdniny opět začala přibírat. Fakt je, že jsem si trochu povolila v jídle, ale zase jsem měla dost pohybu a tak...přišlo by mi normální, kdybych přestala ubývat, ale já na konci prázdnin měla 104!!!!Od září opět tvrdě makám na hubnutí a teď mám tak 98, ale jde to dost ztuha a hlavně mám úplně nezvládnutelné žrací úlety.... Připadám si jako "jídelní narkoman!"To jsem počátken roku vůbec neznala. Chtěla jsem se zeptat1) jestli jste těmi prášky spokojené, jestli taky nemáte nějaké vedlejší účinky a jak dlouho je berete.2) jestli se vám při jejich braní upravila váha (mně to lékařka tvrdila, že budu hubnout)Díky za odpověďTina

Návštěvník (Čt, 16. 5. 2002 - 06:05)

Náhodou jsem našla tuto diskuzi. Vaše problémy jako by mi mluvili z duše. Rovněž mi zjistili sníženou funkci štítné žlázy, jejíž funkce sahala na hranici funkčnosti. Po 1/2 ročním užívání Euthyroxu 100 mám stále potíže s otěhotněním. Nemáte zkušenosti, jakou dobu potrvá než se organismus vyrovná s hormonálními výkyvy?

Návštěvník (Po, 8. 4. 2002 - 08:04)

Ahoj Hanko, díky za odpověď, je mi líto, že se Ti nedaří, máš pravdu v tom, že velkou roli v tomto hraje psychika. Co se týká celostní medicíny, už jsem léčbu tam vyzkoušela, ale mě nepomohla, akorát jsem solila peníze, ale je věc názoru. Tak zatím - měj se hezky. Lenka

Návštěvník (Po, 8. 4. 2002 - 00:04)

Cítím se někdy hrozně i po psychické stránce,za 10 let jsem přibrala 40 kg a začímám mít i potíže s tlakem ,zatím hraničním 140/90.Chci navšívit institut celostní mediciny.Myslím,že má velký podíl psychika,dost se trápím v manželství,jednu dobu jsem byla i dosti fyzicky přepracována.teď vážím 113kg

Návštěvník (Ne, 7. 4. 2002 - 13:04)

Ahoj Hanko, přesně těmito problémy trpím jíž 3 rokem, bolesti kloubů, brnění, únava, slabosti, taky tloustnu - teprve nyní na imunologii mi zjistili také hraniční hodnoty ke štítné žláze, jdu na vyšetření na endokrinologii. Musím říct, že než se přišlo na příčinu tak mě každý doktor posílal na psychiatrii. Beru také ten lék jako ty, ale napiš něco bližšího jak dlouho máš potíže a co ti říkají lékaři? Ahoj Lenka

Návštěvník (So, 6. 4. 2002 - 17:04)

autoimunní onem. štítné žlázy-léčení-přesto,že parametry labor. hodnot jsou v normě při užívání Euthyroxu, mám potíže s únavou , přibýváním hmotnosti, bolestmi kloubů a svalů a také brněním v končetinách .

Reklama

Přidat komentář