Reklama

snížená funkce štítné žlázy

Bára (Pá, 26. 9. 2008 - 12:09)

Díky moc. Tetovačku mám, jsem moc spokojená. Dozvěděla jsem se, že žádný problém není, oni se tatéři spíš trošku kryjí :))). Maximálně by mohlo dojít k většímu krvácení,než bývá u ostatních.

Oskarka (Čt, 28. 8. 2008 - 13:08)

Skús Koenzým Q 10 aspoň 30 mg, ja beriem 60 mg a hodne sa mi únava zlepšila.

Pavlína (Čt, 28. 8. 2008 - 12:08)

Oprava: nejím sladkosti.

Pavlína (Čt, 28. 8. 2008 - 12:08)

Pro Jitku:
Mám sníženou funkci štítné žlázy, někdy je mi lépe, někdy hůř. Když je mi zrovna hůř, tak mám tlak v krku, deprese, úzkosti, třes rukou, velká únava (říkám, že bych usnula i za chůze). Když je mi lépe, tak nejsem tolik unavená, v krku mě nic netlačí a taky psychicky jsem víc v pohodě, zato zase špatně spím. Člověk si asi nevybere. Navíc přibírám, i když jsem snížila dávky stravy na polovinu, nevím sladkosti a tučná jídla. Nevíte někdo, co s tím?

Pavlína (Čt, 28. 8. 2008 - 12:08)

Pro Jitku:
Mám sníženou funkci štítné žlázy, někdy je mi lépe, někdy hůř. Když je mi zrovna hůř, tak mám tlak v krku, deprese, úzkosti, třes rukou, velká únava (říkám, že bych usnula i za chůze). Když je mi lépe, tak nejsem tolik unavená, v krku mě nic netlačí a taky psychicky jsem víc v pohodě, zato zase špatně spím. Člověk si asi nevybere. Navíc přibírám, i když jsem snížila dávky stravy na polovinu, nevím sladkosti a tučná jídla. Nevíte někdo, co s tím?

lea (St, 30. 7. 2008 - 10:07)

léčím se 12let euthyroxem,mám autoimunní onem.štítky a tím pádem sníženou činnost,problém je,že hladina hormonů v těle není neměnná,proto je mi lépe i hůře,není v roce měsíc abych si řekla,že mi bylo super,naučila jsem se s tím žít

Barbora (St, 30. 7. 2008 - 09:07)

Zajímal by mne způsob Vaší léčby. Můžete mi napsat? benesovab"quick.cz

Marta (Út, 29. 7. 2008 - 13:07)

Zdravím všechny přítomné! Mohli byste mi prosím napsat, komu pomohl Letrox nebo Euthyrox, za jak dlouho začal účinkovat? Já jsem začala před měsícem brát Euthyrox 50 a hned to pomohlo, všechny obtíže zmizely. Ale po třech nedělích, po menstruaci a nachlazení jsem zase zpátky tam, kde jsem byla. A to ty léky beru poctivě nalačno, dokonce dvě hodiny před jídlem, nejím zelí, nestresuju se atd. Mohl byste mi prosím někdo poradit, v čem by mohla být chyba? Je možné, že si prostě tělo na Euthyrox bude muset ještě nějakou dobu zvykat?

Romitka (Út, 22. 7. 2008 - 07:07)

Pro Báru-sice trošku pozdě,ale přece.Ja mám nemocnou štítnou žlázu už 16 let,tetování mám dvě a žádný problém s tím nemám.Nevím,kde jsi to vyčetla,ale myslím,že to byla pěkná blbost.Tak smělě do toho a ničeho se neboj!

Jitka (Po, 21. 7. 2008 - 12:07)

Dobrý den,
moje babičla i maminka mají problémy se šž, maminka bere léky, babičče doporučili opraci - podrobnosti bohužel nevím.
I já mám určité problémy - poraďte prosím, mohou souviset se šž ?
Velká únava, bolest rukou, mám i psych. problémy - byla jsem již i u psychiatra - úzkosti, deprese..., základní vyšetření krve v lednu u praktického lékaře bylo v pořádku. Navíc mám pocit, jak by mě v krku - z přední strany - něco tlačilo.
Děkuji všem za jakékoliv postřehy nebo poznámky.
Mějte se krásně.
Jitka - 30 let

Laura (Pá, 11. 7. 2008 - 20:07)

Před 20 lety mi byl diagnostikován papilární karcinom št. žlázy. To mi bylo 27 let, teď je mi 48 let. Moc bych prosila, zda má někdo zkušenosti s tímto onemocněním. Moc děkuji a přeji Vám všem hlavně hodně zdraví.

Eva (Pá, 11. 7. 2008 - 20:07)

I MUDr. Felta jsem taky byla jednou a také to bylo naposledy, absolutně neetické chování. Výborný je prim. Racek v Motole.

Bára (St, 9. 7. 2008 - 12:07)

Hojky všem...kdysi jsem tady semtam nakoukla - mám taky sníženou funkci šž a čerpala tak rady od vás zkušenějších.
Po čase jdu na radu znovu.
Ráda bych si dala tetování na nohu, ale dočetli jsme se, že tetování by se měli vyhnout lidi s nemocemi šž, což mě zklamalo :((. Nikde jsem se ale bohužel nedočetla, proč tomu tak je. Nemáte někdo zkušenosti s kérkama a šž? Díky za každou odpověď

Martina (St, 9. 7. 2008 - 10:07)

Ahoj, velmi nerada se přidávám do téhle diskuse, mám nově zjištěnou hypo ŠŽ. Hodnoty se mi nezdají nijak brutální TSH 4,21 T4 18,2 v pondělí jdu k endokrinologovi. Aspoň vím z čeho pramení ta má už roční deprese, neschopnost zapamatovat si jednoduché postupy (což je v nové práci docela problém) a především neschopnost zhubnout ani deko (při cvičení, správném jídelníčku a dávkách L-carnitinu)to člověku na elánu moc nepřidá. Je mi 26 a tak doufám že se to prostě nějak dá dohromady a já nebudu muset baštit hormony po zbytek života. Achjo, moc se mi mezi vás nechce:) a určitě byste v tomhle "klubu"taky nejradši nebyli:) Držím palce všem a zkuste je držet i vy mně

Markéta 17 (Út, 8. 7. 2008 - 22:07)

Zdravím !! Moc Vás všechny prosím o radu,neznáte nějakého dobrého (supr) endokrinologa v okolí 50 km od Prostějova ,je mi 17 let!! Léčím se ze štítnou žlázou od 3 let a nyní je uzavřená jako Hashimoto -vleklý zánět !! A nikdo mi nedokáže pořádně upravit dávku léků jednou mě předávkují podruhé mám nedostatek hormonů !! A jsem celá rozkolísaná!!Prosím o radu !! Děkuji !! Budu ráda za každý kontakt !!

Honzaw (Čt, 3. 7. 2008 - 07:07)

Tak Rozárku bych také rád tady viděl, ale ta je nějak nedostupná, maily ani SMSky nebere, tak nevím, kde zmizela, je to divné, skoro mám strach myslet na nejhorší :(
Někde jsem měl adresu na tu léčitelku, ale je to už dost dlouho, tak nevím,jestli bych to vůbec našel.

Jestli se tu mihne Romča, tak jí moc zdravím :o))))) Ahoooooj

Janinka (St, 2. 7. 2008 - 20:07)

Zdravim vas vsechny,holky!Prave jsem si precetla snad vsechny vase prispevky a musim vam napsat svuj pribeh,dlouhy,protoze nez se na tu potvurku stitnici prislo...skoncila jsem malem v psychiatricke lecebne.Ani zakladni krevni testy mi doktorka nechtela udelat.Pry to mam vsechno z nervu.Do toho vseho mi napsala antibiotika na anginu,samozrejme penicilinove a ja na ne dostala alergii,anafylakticky sok.Uz jsem fakt myslela,ze je to ma posledni hodinka:(,a to je mi 27 a mam dve male holcicky.Manzel me vzal ke sve lekarce a ta byla skvela.Vysvetlila mi,ze mam vysoke protilatky proti stitne zlaze 327,TSH 7,5 a vyssi fT4 188.Zatim beru Letrox,asi 14 dni,na radu endokrinologa,ultrazvuk me ceka az v zari.Zatim moc zmen diky Letroxu nepozoruju,ale doufam,ze to brzy prijde!!Trapi me buseni srdce,jindy zase se nemuzu nadechnout,hlavne pri usinani,mam studene ruce a nohy,tresou se mi prsty.Moc se mi libilo to prirovnani,ze je to vsechno jak na houpacce,nekdy celej den fajn a pak od rana jak kdyby me prejel parni valec,unavena a neschopna niceho.Preji vam vsem zdravicko!!Janca

Mona - ROZÁRCE (Čt, 12. 6. 2008 - 13:06)

Zdravím všechny, konečně jsem se tak nějak prokousala, ale příspěvků je tu hrozně moc. Škoda,že už sem nechodí Rozárka, kdyby náhodou. ROZÁRKO,prosím pošleš mi kontakt ta tu léčitelku,nebo někdo jiný,kdo ho získal, mail monaku"seznam.cz .
Já zatm hormony neberu,mám autoimunitní zánět a počínající sníženou funkci. Prosím, když shrnete někdo předchozí příspěvky a zkušenosti, může pomoct něco jiného než hormony, nechce se mi do nich poušťět. děkuji!!!!!!! a všem hodně zdraví !

Marta (Ne, 1. 6. 2008 - 19:06)

Pájo18, tady je vysvětlení: jo, 0,3-5 je norma, tedy uměle stanovený rozsah, kde se to ještě neléčí. Ale ta Americká asociace endokrinologů píše, že ve skutečnosti zdraví lidé málokdy mívají TSH nad 3, takže by se norma měla snížit na 0,3-3.

rita (Pá, 23. 5. 2008 - 15:05)

hyperfunce-zvýšená činnost,hypofunkce-snížená funkce štítné žlázy

Reklama

Přidat komentář