Reklama

Deodorant z jablečného octa, šalvějového čaje a mátového oleje

Deodorant na bázi jablečného octa působí jemně a snižuje nadměrné pocení. Přirozené, jemné a potřebné pocení však zůstane zachováno. Tento deodorant si můžete doma lehce vyrobit sami.

Pocení je normální reakce
Ať je pocení jakkoli obtížné, je nutné pro vyloučení tělesných jedů. Zvyšte svou spotřebu tekutin na dva litry denně. Ale mléko, polévkové vývary, čaje, káva, stavy a alkohol jakéhokoli druhu nejsou pro tělo vhodné jako prostředky k vylučování střevy, pokožkou a ledvinami.

Recept na deodorant:

1 polévková lžíce ovocného octa
200 ml šalvějového čaje
10 kapek mátového oleje

Ocet potlačuje zápachtvořící bakterie a pachy, které např. pocházejí z nezdravé výživy nebo jsou zapříčiněny nemocemi. Šalvěj a máta snižují nadměrné pocení a podporují tak účinky octa.

Reklama

Noční pocení
Pokud trpíte častým nočním pocením, měli byste vyhledat lékaře. Toto vyměšování potu, nezřídka spojené s nočními stavy strachu, je zpravidla známkou toho, že tělo se potýká s vnitřní infekcí nebo otravou.

Nadměrné pocení, silný tělesný zápach
Nejedná se o nemoci jako takové, ale o signály nerovnováhy, které je nutné brát vážně. Prostřednictvím tzv. třetí ledviny, pokožky, se tělo pokouší vyloučit jedovaté látky, které nelze vyloučit přes střeva, ledviny a dýchací cesty. Pokuste se společně se svým lékařem vyhledat příčiny.

Zdroj: Joachim H. Angerstein - Ocet v domácí lékárně

Reklama

Komentáře

Reklama