Reklama

revmatoidní artritida

Veronika (St, 27. 9. 2006 - 16:09)

Dobrý den prosím vás o pomoc.Je mi 22 let a mám už 2 roky revmatoidní artritidu.Začalo to v práci s velkými bolestmi kloubů a otékáním.Nemohla jsem se hýbat díky půl ročnímu strávení v revmatologickém ústavu v Praze mě dali dohromady.Beru delší dobu methotrexat hodně mi zabral.Brala jsem 25 miligramů jednou týdně.Po dohodě s doktorkou ho každých 14 dní snižuju o 1 tabletu kvůli těhotenství rozhodli jsme se s přítelem mít miminko..Jsem už z 10 léků na 4 dole.Mám mít jiné prášky Plaqenil prý mají nejmenší vedlejší účinky a může se s nimi otěhotnět.Nevím si rady a bojím se toho,protože si myslím,že každé léky jsou škodlivé a nerada bych měla postižené dítě.Práškům moc nevěřím.Chtěla jsem to do otěhotnění vydržet bez léků,ale prý by se mi zhoršil stav.Taky se chci zeptat jaká je optimální doba na vyčištění léků z krve po metotrexátu.Prý stačejí jen 3 mesíce což se mi zdá poměrně málo vzhledem k tomu jak jsou agresivní.Děkuji moc.

Návštěvník (St, 27. 9. 2006 - 09:09)

Mohu poprosit paní Vlastu nebo koholi jiného,kde sehnat inforamce o dietě,která by mohla RA zmírnit.Dcera má těžší stadium,teď jí schvalují do plánu na Enbrel,ale zatím nám bylo řečeno,že může jíst úplně vše.Zaslechla jsem pouze,že revmatoici nemohou rajčata.Díky,Klára

Klára Antoňová (Út, 26. 9. 2006 - 11:09)

Moc děkuju Davide,omlouvám se za pozdní odpověď,jsem z lidí,kteří stále kverulují a nenechají si nic líbit,navíc jsem zdravotník,o to pro mě hůř.Dcera je v současné fázi po neúčinné léčbě metotrexátem,ale také po 3 chirurgick´ých výkonech,tzv.synovektomii.Musím tímto vyslovit obrovský dík Ústavu chirurgie ve Vysokém nad Jizerou,kde jsou opravdu ochotní a navíc odborníci,pokud budete zde chtít někdo vyzkoušet nějakou operaci,která vám pomůže,určitě do toho jděte,dělají i náhrady malých ručních kloubů.Včetně dětí.I tak se nemoc zhoršuje,snad pubertou,takže teď nám paní doktorka z dětské revmatologie na Karlově chce naordinovat injekcemi podávaný Metrotrexát,a protože léčba biologická je opravdu drahá,bude dcera teprve zařazena do programu.Nevím co to přinese,ale nevzdávám se,zatím jsem nic jiného a nového pro človíčky s RA neobjevila,ale snad je hudbou budoucnosti genetika a možnost úpné náhrady,tak,jako když ještěrce naroste vlastní ocas.Díky.Klára

agata (So, 16. 9. 2006 - 23:09)

pro Janu:
Jani, ja mela Enbrel asi rok a pul...je to fakt bomba,cítila jsem se jako uplně zdravý člověk bez jakýchkoli omezení...ale musis mit střední až těžké postižení organismu revmatem,aby ti ho dali.Po vysazení- melo by se to užívat vlastně permanentně,já chtěla otěhotnět...se potíže objevily zase a dokonce horší,objevily se ještě jiné protilátky k těm,které už jsem měla.Uvažovalo se i o tom, že to zhoršení způsobila vlastně ta biologická léčba.
Je hodně drahá, až půl milionu za pul roku...teda pokud se nepletu,možná i dražší,proto se nechává pro těžké pacienty...takže tak.
Všechno dobré má vždycky i druhou horší stránku...
Tot muj názor.
Měj se fajn.

Jana (Po, 4. 9. 2006 - 14:09)

Ahojky,touto nemoci trpim od svych 30let,(je mi 38).Lecim se na revmatologii a beru MTX 15mg tydne, Prednison a ted zacinam jeste plaqenil 1denne.Posledni dobou se mi stav zacina dost horsit,mam velky bolesti hlavy..Zacala jsem chodit na celkovou pulsni magnetoterapii.No zatim nevidim zadny vysledek.Chtela bych se zeptat jestli s tim ma nekdo zkusenosti a jestli magnetoterapie nekomu trochu pomohla.Ptala jsem se revmatolozky na nove biologicke leky a bylo mi odpovezeno,ze to neni na moji nemoc.Precetla jsem si o teto lecbe na internetu hodne studii a verim,ze je daleko šetrnejsi pro organismus nez leky co se bezne podavaji,ale bohuzel je prilis drahy:-(
Mate nekdo zkusenost s novym lekem?Moc dekuju za odpoved.

Viki (Pá, 11. 8. 2006 - 17:08)

Tak Ajo, ještě jeden pokus, zda se ozveš:-). Jsem stále v lázních Jáchymov a doufám, že se potkáme.
Přeju pěkný den; zatím jsem tady zažila většinou jen zimu! Dnes ráno tu bylo 11st.-brrrrrrr

Viki (Po, 7. 8. 2006 - 19:08)

Ajo, a případně ostatní, co jste zrovna v Jáchymově na léčení - pro jistotu sem znovu píšu, třeba budete mít příležitost si všimnout, že téma RA je aktivní a ozvete se dříve, než odjedu. Mám za sebou týden pobytu a je to tady opravdu fajn. Lidi jsou milí, bydlení super, to okolí a možnost nákupu je teda horší.... Alespoň se lepší počasí a budou se moci konat výlety.

viki (Ne, 6. 8. 2006 - 08:08)

Ajo, ozvi se !!!! Čekám v Jáchymově :-)

Viki (Pá, 4. 8. 2006 - 18:08)

Ajo, pokud máš možnost jít na internet, tak se nám snad podaří domluvit se na setkání! Jsem právě v Jáchymově a budu až do 27.8. Bydlím v Curie, mám přístup na internet, tak napiš na doktorku . Jinak budu od teď vyhlížet dámu s jezevčíkem :-))).

aja (Pá, 26. 5. 2006 - 21:05)

Ahojky Viky,objevila jsem tě na této stránce.Jsem ráda,že ti lázně vyšly.Já bych měla být v srpnu také v Jáchymově.Jezdím tam ale s doprovodem se svým čtyřnohým přítelem jezevčíkem.Tak pokud máš ráda psi a budeš bydlet sama a bedeš chtít,tak se můžeme vidět.Já očekávám zvací dopis každým dnem.Internet je v Jáchymově v každé hlavní budově.Jestli se mi zlepší zdraví,tak tě provedu po okolí.Bohužel nyní je mi zrovna mizerně.Mám zase vodu v koleně a po punkci se mi koleno okamžitě naplní znovu.Podstoupila jsem operaci kolena/synovektomiji/bez efektu.Teké beru MTX 20mg týdně,Medrol 4mg denně,Nimesil 2xdenně a je to málo.Mějte se všici v rámci možností fajn.A aby to nebylo jěště horší.

Jiřka (Čt, 25. 5. 2006 - 20:05)

Dobrý den,moje maminka trpí RA asi 4 roky.Užívá mnoho léků,které moc nepomáhají.Cítí bolesti po celém těle,už i v čelistech.Doktoři jí tvrdí,že se musí s tím smířit.Dočetla jsem se na internetu o extraktu ze žraločí chrupavky,nemáte s tím nějakou zkušenost,prý je to dost drahé,ale člověk zkusí vše proto,aby se mu ulevilo.
Předem děkuji za Vaše názory.

Viki (Čt, 25. 5. 2006 - 18:05)

Vlasto, dieta má určitě něco do sebe. Sama jsem změnou stravování vylepšila stav své kolitidy a celkem normálně funguju. Ale myslím, že autoimunitní onemocnění zvrátit nemůže. Každopádně RA má svoje pro a proti potraviny, a když se těm špatným člověk vyhne, určitě si jen a jen polepší. Ať ti to vydrží.
Jinak se chystám do těch lázní, zvolila jsem dle Vaší rady Jáchymov (asi v srpnu), tak jestli se tam některá chystáte, tak se můžeme třeba potkat. Pokusím se najít ubytování s internetem, abych byla v kontaktu.

Vlasta (Čt, 25. 5. 2006 - 09:05)

Dobrý den, dnes mohu říci "měla" jsem RA 3 roky. Nechodila jsem,v nemocnici jsem byla 3 týdny na kapačkách - tramal, medrol, atd. Rok jsem byla na methotrexatu. Možná jsem vše podchytila v začátku, nevím. Letos v lednu jsem se rozhodla pro očistnou kůru, kterou jsem vydržela měsíc, poté jsem změnila stravovací návyky.Jím pouze zeleninu v jakékoliv podobě, rýži, brambory a z masa jenom ryby, nic jiného. Prostudovala jsem spoustu vědecké literatury a z ní si vybrala. Jsem 4 měsíce bez léků, můj lékař žasne, ale fandí mi. Možná by tato metoda pomohla i Vám. Nejsem jediná na světě, z dostupných kanálů mohu říci, že se vyléčila spousta lidí i dlouhodobě nemocných. Vlasta

Marie (Út, 2. 5. 2006 - 18:05)

Prosím o radu.RA mám od 25 let,teď je mi 40.Dostala jsem doporučení na otrop.na operaci zápěstí levé ruky.Bylo mi řečeno že se mám rozhodnout mezi dézou a umělým kloubem.Jeden doktor řekl že um.kloub kost nevezme,ale ošetřující lékař mi dal na vybranou.Jak se mám pro co rozhodnout,když tomu vůbec nerozumím???:-(( myslela jsem že od toho jsou tu lékaři,aby rozhodli a ne pacienti.

vendula (Út, 18. 4. 2006 - 20:04)

paní Dano,snažte se cvičit a tu rhb vám může napsat i obvodní lékař,hlavně se nenechte odbýt a cvičte.Klouby nezatuhnou a rhb vám aspoň trochu pomůžou.je to mrcha nemoc,ale nevzdávejte se a mějte se ráda

Pavla (Ne, 9. 4. 2006 - 09:04)

Už asi 10 let mám oteklé kotníky tak,že otok je kolem dokola i přes patu a kotníky mě pěkně bolí.U lékaře mi řekli,že je to artróza a hotovo.Prosím,nemáte někdo pro mě radu,dá se koupit něco na kotníky,aby tak neotékaly?Nechci si je obvazovat stahovacím obinadlem,nedostanu se pak do boty.

Návštěvník (So, 8. 4. 2006 - 22:04)

Prosím vás,trpíte-li bolestmi,hledejte doktory nejlépe s mnoha tituly.
Ti břídilové v plzni jen slibují,tahají z pojišťoven prachy(přiblblý léky a obstřiky atd.)a k ničemu to není.
Nedejte se.Požadujte přímá vyšetření,nejlépe si je najít a lélaři vnutit.
Držte se Eva

Dana z Chomutov (St, 22. 2. 2006 - 16:02)

Několik let se léčím na RA. V poslední době mám vážné problémy s koleny,/ nález na RTG) mám bolesti v oblasti kyčelního kloubu a bolesti bederní páteře.Dotazovala jsem se paní doktorky zda by mě nemohla poslat na ortopedické vyšetření nebo napsat RHB,nebod?nemohu ani sedět, ani ležet a chodit, bylo mi řečeno. že je limitována a že podobné problémy mají všichni.

Helena (Pá, 10. 2. 2006 - 06:02)

Tel.číslo je 377 533 879. Já jsem měla doporučení od jiného lékaře. V této rubrice jsem odpovídala poprvé a moje diagnóza je M.Bechtěrev.

Věra (Čt, 9. 2. 2006 - 14:02)

Děkuji za odpověď.Jsi ta Helena,která se ptala 19.1.2006 nebo jiná?Jaké máš potíže a jak Tě léčí?.Já mám velké bolesti nohou,pravé ruky a žeber.Mám diagnostikovanou roztroušenou sklerózu a všichni to přikládají k tomu.Je to jinak,to by bylo na dlouho. Jsem z Klatov,Zkusím najít tel.č.a domluvit se. Chtěla od Tebe p.doktorka doporučení od prakt.lékaře?

Reklama

Přidat komentář