Reklama

revmatoidní artritida

Lenka (Út, 21. 11. 2006 - 12:11)

Děkuji Ti Leni teď zrovna jsem Ti poslala mejlík

Návštěvník (Út, 21. 11. 2006 - 09:11)

Ahoj Lenko, jmenuji se také Lenka a v současné době jsem na tom hodně podobně. RA mám více než 10 let a už asi půl roku se snažíme s manželem o miminko a zatím se nám nedaří. Začínám z toho být nervozní a bojím se, abych mohla vůbec otěhotnět. Podle lékařů může mít žena s touto nemocí normální zdravé dítě. V době těhotenství problémy většinou zmizí, ale po porodu se opět vrátí. Pokud budeš chtít můžeš mě kontaktovat na adrese: lenka.bernardova"ametek.cz

Lenka (Ne, 19. 11. 2006 - 13:11)

Ahoj prosím vás mám RA už skoro tři roky a poslední dobou se můj stav rapidně zhoršil a to jen proto že jsme chtěli s partnerem miminko.Prošla jsem si R.Ú v Praze a nakonec jsem opět v péči odborného doktora.Je mi po půl roce trochu líp,ale beru osm léků denně.Trochu se bojím co na to můj organismus a taky žaludek.Prosím Vás je tady nějaká maminka která i přes toto onemocnění otěhotněla a dnes je štastná maminka?Vlastně potřebuji trochu utěšit.Teď se mi zdá všechno nějak proti mě.Děkuji za všechny rady.

agata (St, 15. 11. 2006 - 22:11)

...no prave proto doporucuji tu kliniku neurologie, ucili nas to ve skole a tenhle asistent nam prednasel i o techto moznostech...vim jiste, ze tam aku v teto indikaci delali na urovni a s dobrejma vysledkama...tak pak dejte vedet!!!
ahoj
Pokud byste moc chteli, mozna bych si s pomoci netu vzpomnela i na jmeno toho asistenta...:o)

Yveta (Pá, 10. 11. 2006 - 19:11)

Souhlasím vyzkoušet akupunkturu, po několika terapiích nahradí i léky nebo je můžete užívat jen minimálně. Ale pozor! Akupunkturu jen od lékaře a ještě od toho, co se opravdu vyzná, ne každý akupunkturu ovládá.

agata (Čt, 19. 10. 2006 - 22:10)

...jestli muzu zkusit poradit...na karpalni tunel zkusit akupunkturu, neurologicka klinika Hradec Králové...zeptat se, jestli to tam ještě ten asistent dělá....Lina huba hotovy nestesti!
:-))))

klára.antoňová (Čt, 19. 10. 2006 - 17:10)

Kateřino,chodíte na revmatologii?Nenabízeli Vám nějakou jinou léčbu než je Plaquenil,např. Metotrexát či biologickou léčbu?

Kateřina (Čt, 19. 10. 2006 - 14:10)

Milá Kláro, děkuji za odpověď, operaci karpálního tunelu pravé ruky mám již odbytou, rovněž šlachu na palci pravé ruky,nejdřívé skákavý palec, pak se to ustálilo na tom, že palec byl ohnutý a nešel narovnat a dost bolestivý, ale při operaci operující lékař řekl, že tam nic nevidi pouze otok šlachy, je pravda, že od operace bolesti přesly, ale asi po čtyřech měsících začala bolet šlacha na malíku pr. ruky a za další měsíc šlacha na palci levé ruky. To trvá už asi půl roku a nevím co dál. S pozdravem Kateřina

Klára Antoňov´á (Čt, 19. 10. 2006 - 11:10)

Milá Kateřino,z vlastních zkušeností radím najít si na inetrnetu v jakémkol,nejlépe googlu,vyhledavči informace o nemoci,či si objednat literaturu.Mám 14 letou dceru,která má obodobné problémy,také šlachy na rukou,těmi to začalo,takže teď je po třech opracích,2 krát karpální tunel na obou rukou,pak synovektomie ruky,což je odřezávání šlach.Opravdu profesionální jsou v?´Ustavu chirurgie ruky ve Vysokém nad Jizerou.Pokud vás zlobí šlachy,potažmo nervy,je dobré projít EMG vyšetřením,které zjistí do jaké míry jsou hlavně nervy poškozené,čili navšívit neurologii.S pozdravem Klára.

Kateřina (St, 18. 10. 2006 - 08:10)

Vážená paní doktorko,
moje diagnoza: revmatoidní arthritis st.II.b, seropositivní, erosivní - můžete mi vysvětlit, jaké stadium to je a jaké mám vyhlídky. Beru již déle než rok Plaquenil, ale žádný pocit zlepšení nemám, k tomu se mi přidaly problémy se šlachami na rukou. Děkuji Kateřina

klára (Út, 17. 10. 2006 - 14:10)

Aleno,děkuji za odpověď,je to náročné pro naše dcery,pro nás,i pro jiné co RA trpí.Dcera teď momentálně čeká na schválení biol.léčby,ale bylo nám řečeno pí.doktorkou Němcovou,která se v Praze zabývá RA u dětí(možná tam také jezdíte),že u dětí se bere Enbrel.I moje dcera si určitě nepředstavuje,co bude dělat,možná si to částečně připouští,že je trochu jiná než ostatní vrstevníci,ale v tomhle věku je to normální,že náctiletí jsou v pohodě a nic neřeší.Dcera má také omezenou hybnost,markantní je to hlavně se změnou počasí,po námaze,naštěstí infekty se nám zatím vyhýbyjí,semtam nějaké nastydnutí,minulý rok teda i spála.Ale překonaly jsme.Chtěla jsem se zeptat,chodíte např. k psychologovi,či jestli nemáte nějakou zkušenost s dalšími rodiči,co mají obdobně postižené děti,budu ráda za každou zkušenost i informaci.Zdraví Vás i dcerku Klára.

Návštěvník (Út, 10. 10. 2006 - 09:10)

Moc děkuji všem.kteří mi odpověděli.Ještě jednou díky.Milena.

Alena (Út, 10. 10. 2006 - 09:10)

Mojí dceři je 14 let, od 2let trpí revmatoidní artritidou. Poslední 2 roky je na Humiře, a musím říct, že za těch 12 let, co se léčí,je tenhle lék to nejúčinější, co kdy měla. Je pravda, že deformita kloubů, hlavně malých na rukou je docela drsná. A jakou jí vybrat školu to vážně netuším, protože s její hybností je to někdy, když jsou infekty často za sebou, docela tragické, a bohužel ona si vůbec nepředstavuje, že bude celý život sedět v kanceláři a ťukat do počítače.

Viki (Po, 9. 10. 2006 - 08:10)

Mileno,
mně řekla revmatoložka, že mám nárok 1x ročně na lázně. Letos jsem je absolvovala poprvé, mám RA II.st. a dostala jsem 4 týdny plně hrazené pojišťovnou.

agata (Ne, 8. 10. 2006 - 23:10)

Mileno, nárok je, ale až asi od 2.stupně onemocnění.Ale to je hned.Revmatolog poradi, nárok je určitě!!!!!Do toho...lina huba hotovy nestesti!

milena (Ne, 8. 10. 2006 - 16:10)

Prosím o radu.Revmatoidní artritidu si léčím asi 10 let.Nevíte někdo,jestli s touto dignózou je nárok na bezplatné lázně?Děkuji.

Návštěvník (St, 4. 10. 2006 - 21:10)

Chtěla bych se zúčastněných zeptat,všichni píšete,co užíváte.Je taky obecným problémem deformita kloubů?Hlavně na rukou a nohou?Pokud ano,jak s tím bojujete?Dceři je 13 let a zhruba za dva roky se jí hodně zdeformovali prsty na rukou,také má počínající skoliózu.Pokud u Vás vypukla nemoc ještě na základní škole,ovlivnila Vás i rodiče ve volbě střední školy a povolání?Je to přece jen nemoc na celý život.Exituje,kromě dětského Kloubíku,nějaké oficiální sdružení,které revmatikům pomáhá?Díky za odpověď. Klára

Návštěvník (Út, 3. 10. 2006 - 17:10)

Ahoj Veroniko, když jsem si přečetla tvůj příspěvek, tak jsem se v tom hned poznala. Je mi 28 a RA trpím cca od 16 let. V současné době plánujeme s manželem miminko, ale mám velký strach jednak z toho, jestli budu moci otěhotnět a pak jak to všechno budu zvládat. Užívám Sulfasalazin, Plaquinyl a Aulin a doktoři mi nedoporučili nic vysazovat, aby se můj stav nezhoršil. Metotrexát jsem odmítla užívat, jelikož plánuji těhotenství. Z různých příspěvků vím, že těhotenství probíhá většinou bez problémů, ale následná péče o dítě je horší. Doufám, že se nám to oběma podaří a přeju hodně štěstí a hlavně zdraví. Pokud se budeš chtít na něco zeptat, tak mi napiš. Lenka

agata (Pá, 29. 9. 2006 - 17:09)

K vyzive:

17.10 se v mestske knihovne v Praze kona prednaska Vyziva a jeji vliv na léčbu nemoci.Treba bude moznost se ptat a neco se dozvedet.Je to od 19 hodin.

K lekum a otehotneni:

vetsinou se doporucuje 3-6 mesicu po vysazeni leku neotehotnet -takových těch "těžších",určitě ne třeba antimalarika...delagil,plaguenil...tam se muže otěhotnět i při nich......ale kazdy doktor ma jiny nazor.
Dobre je, jít se poradit s genetikem, který lek najde a prozkouma od výrobce jeho vliv na těhotenství.
Melo by to stacit těch 3-6 měsíců, stejne zadejte o rizikove tehotenstvi a gynekologove vsechno ohlidaji!!amniocentesa, 3D-ultrazvuk,krevni testy a tak...

Nebát se!!!!A hlavně se u doktorů ptát, všechno je lepší než strach....

Dana (St, 27. 9. 2006 - 17:09)

Ahoj Veroniko,je to složitá věc poradit,moje zkušenost je taková.Od 19let mám RA a dítě jsem měla ve 27.Tehdy ještě nebyl Methotrexát-rok 1993.Taky mi snížili dávky brala jsem Delagil-obdoba Plaqenilu.Těhotenství bylo OK,bylo mi líp než kdykoliv předtím,pro jistotu mě dali rizikové,ale byla to paráda,minimum bolestí.Zhoršení nastalo asi půl roku po porodu,ale myslím si,že se to dá ohlídat aby nenastalo.Tři měsíce na vyčištění orgaismu se mi zdá málo,na to jaký to je dryák.V každém případě bys měla sama brát vitamíny a minerály,bylinky na očistu organismu apod.Mě je teď 40,a nikdy jsem nelitovala,že jsem do toho šla,i když mě zrazovali.Držím Ti palce.Dana

Reklama

Přidat komentář