Reklama

Panická porucha 2

Pajka (Po, 8. 11. 2004 - 11:11)

Našla jsem to už v pátek, ale pospíchala jsem neobvykle brzy z práce, tak jsem nereagovala.Nápad je to dobrý Tome, pokud to webmaster zařadí pod psychologické problémy nevidím problém, jinak by to pro mnohé mohlo znamenat zmatené hledání. Mě např.trvají dlouho meziooborové přesuny na doktorce, takže přeskakování z doktorky na doktorku byl děs. Dobrý nápad měl kdosi se zobrazováním aktuálních témat. Nejsem váš vůdce. Vyjádřila jsem jenom svůj názor a pár lidí to prožívalo nakonec podobně schizofrenně. Nerozpoutala jsem chat PP, necítím se odpovědná za to, že je. Nedělám si na něj nároky a stejně tak necítím povinnost sem psát nebo se vyjadřovat. Stejnou svobodu v rozhodnutí vnímám u všech. Nemám dojem, že bych se měla někomu zodpovídat, že píšu i na jiná témata. Báro, kromě deprese píšu často i na sebepoškozování nebo sebevraždu a poznala jsem tam fajn lidi. Nemám podmínky ani necítím niternou potřebu se setkávat, na druhou stranu, když mi to okolnosti dovolí a budu mít chuť, proč ne. Takže termín nevybírejte podle mne, od jisté doby neplánuju... Nepotřebuji zůstat za každou cenu v anonymitě, od počátku uvádím mailové spojení, se spoustu lidí si píšu, známe vzájemně i svá telefonní spojení, vyměňujeme si fotky...Jsem v pohodě a přála bych si, abyste se na netu cítili podobně. Nečekám, že bude cokoliv podle mých představ, nejsem měřítkem, nemám ambice určovat, jak tu cokoliv bude nebo ne. Chci u toho pouze být, účastnit se a mít možnost vyslovit svůj názor. Zřízení vlastního chatu na téma PP a spol. je dobrý nápad, ale chtělo by to někoho na plný úvazek.

jarda (Po, 8. 11. 2004 - 11:11)

Lidičky, neřešte pořád dokola, že se musíte přesouvat z PP1 na PP2. Tom,to udělal výborně, myslím si, že časem každý pochopí, že pokračovaní je tady. Zkuste se vrátit k tématu. Neberte to jako výtku,ale asi 10 předešlých příspěvků je pořád o tom, že jste to nemohli najít atd. Hezký den.

Radka (Po, 8. 11. 2004 - 11:11)

Tomíno, je to perfektní, už nejsem jako veverka v tombole :o) A už vás tady umím najít. Za odměnu ti ukážu ještě Petřín, ju ? Jenom bych ráda kdyby nás ten hodný pán, co si říká webmaster už přesunul někam kam patříme. Teď jsem si všimla dalších témat, jako "Penis - celý nebo část" Trochu mě to děsí. Co je proti tomu panická porucha. Brrr, jdu vytvářet nějaký hodnoty. Mějte všichni hezký den (dneska je ale hnusně, co ?) a opatrujte se. R.

bára (Po, 8. 11. 2004 - 08:11)

Ahoj Tomášku. Nevím, proč se pořád omlouváš, vymyslels to perfektně, vidíš, že se to bez problémů ujalo. Jen já jsem trošku zmatkovala, ale to nebylo z důvodu špatné organizace (P2 jsem našla bez problémů) ale protože jsem byla zrovna naladěná si povídat a nikde nikdo nebyl. Jestli se P2 přesune hned za P1, nebude to problém ani pro nováčky a navíc na jedničce hlídá Pajka, tak je sem pošle.Jindro, Lexaurin jsem občas brala i před tím, než jsem začala mít problémy s PP a to v zátěžových situacích (např. před lékařskýma zákrokama, při vážných rodinných událostech atd.). Po první atace mi ho doporučili na interně a pak psychiatr současně s užíváním antidepresiv - takže zkušenosti celkem mám.V únoru a březnu jsem jej brala pravidelně 3xdenně, takže pak při vysazování jsem měla trochu potíže. Musíš začít postupně - začala jsem tím, že jsem brala pár dní 3/4 3 x denně, pak 1/2 3x denně, pak jsem se snažila intervaly prodlužovat, ale jakmile jsem začala cítit neklid a třesavku kousek jsem si ukousla. Trvalo to asi měsíc, než jsem dokázala být celý den bez Lexaurinu - teď ho mám pořád u sebe, ale vezmu si ho jen v případě potřeby - asi tak 1x za 14 dní, někdy mi stačí vzít jen půlku. Bereš i nějaká AD? Katko, tvůj stav se tak zhoršil i při užívání antidepresiv (předpokládám, že Seroxat je AD)? A po celé čtyři roky ti bylo dobře? To co popisuješ jsem měla na začátku užívání AD - já beru Asentru. Přesně jako ty -motání hlavy, rozmazaný vidění, nohy jako z rosolu a strach, že se mi najednou podlomí a já se skácím a už se nepostavím a přesně taky - bolest levé ruky a strach z infarktu. Klasické ataky z tachykardií už mě pak přešly, ale výše popisované stavy mi trvaly ještě asi měsíc. Pak to pomalu začalo mizet a od té doby jen občas, velmi slabé - ataka jen asi 3x.Tak si pořád říkám, že jsem za vodou a chystám se pomalu na vysazování AD, proto se vyptávám, proč se ti to vrátilo - neměla jsi nějaké nerváky? I když teď na podzim se mi úzkosti taky vrátily - viz můj předchozí příspěvek. Třeba to zase přejde, my asi musíme počítat, že jednou je hůř, jednou líp, hlavně aby to bylo k vydržení. Tak zatím pa, jdu pracovat.Bára

Jacík (Po, 8. 11. 2004 - 08:11)

Ahoj vsem a dobre rano. Ja jsem HA vysadila prave kvuli otehotneni. Pan doktor mi to doporucil. Je fakt, ze pri prvnim tehotenstvi jsem se citila moooc dobre. Jinak, my mame psa Fandu. Vsem krasny den bez atak a samejch tech hnusu.

tom (Po, 8. 11. 2004 - 07:11)

Ahojte všichni, tak jsem jen zíral, co se dá z dobré vůle

Karel (Ne, 7. 11. 2004 - 22:11)

Jindro, ptáš se, jestli je tu někdo, kdo bral Lexaurin delší dobu a pak vysadil. U mně to sice je už sedm let "tomu nazad", ale bral jsem anxiolytika dlouho, nejdřív Xanax asi pět měsíců a pak Lexaurin asi tři měsíce. Nebyl jsem to schopen vysadit, vždycky s vysazením přišla těžka panika až k smrti, a musel jsem nasadit zpět. Teprve když jsem drasticky přešel poprvé na syrovou stravu, tak jsem byl schopen prášky odhodit a cítil jsem, že je nepotřebuju. Už jsem to tady ale dost popisoval, tak to jen jako odpověď na tvoji otázku. Na anxiolytika se vytvoří závislost asi už po několika týdnech. Na antidepresiva se prý závislost netvoří a měly by fungovat i na PP a mnohým tady fungují. Tak třeba se ti podaří vysadit Lex. tak, že se nejdřív ztlumíš přes AD. Já jsem to tehdy udělat nemohl, protože AD na mne měly negativní dopad - nemohl jsem po nich dva dny vůbec spát, tak jsem je pak už nikdy nechtěl. Každý jsme ale biochemicky trochu jinak nastavení...

katka (Ne, 7. 11. 2004 - 19:11)

Ahoj Vsichni Tak jsem vas taky nasla.Lecim se uz 4 roky a leto bylo v klidu i kdyz jsem byla u more mam totiz paniku i cestovat tam kde to neznam.Beru SEROXAT a NEUROL a diky bohu za ten NEUROL protoze me to pred tydnem znovu chytlo a bez prasku bych to snad nevydrzela,mota se mi hlava brni ruce nohy a klepu se proste klasika pocit ze uz nic horsiho nemuze bejt ,pak me zacne bolet i leva ruka spatne se mi dycha a cela se klepu takovej pocit nerealnosti a mam hroznej strach.Tak lidicky piste jestly jste na tom podobne a drzte se

bára (Ne, 7. 11. 2004 - 18:11)

Jo, Zuzko, Serompram bere kamarádka už dva roky - na deprese - a je s ním moc spokojená. Zkoušela ho už několikrát přestat brát, ale zase se musela vrátit, ne že by absťák, AD jsou nenávyková - prý, ale potíže se vrátily, nebo vnější okolnosti se vyvrbily tak, že se jí zhoršila psychika, tak ho bere furt.

jindra (Ne, 7. 11. 2004 - 18:11)

Hezý večer všem!!Taky pořád nemůžu pochopit, jaký je problém se přemístit z jedničky na dvojku. Tom nechtěl pp rozdvojit, jenom na naše stížnosti, že pp jede pomalu a někdy se tam nešlo dostat vůbec, založil dvojku. Chudák Eva v pátek lítala sem tam, Evo, ty dvě hodiny byly fakt ztráta času, taky jsem na to přišla.Báro,ty taky užíváš Lexaurin? Já se ho nějak nemůžu zbavit, je tady někdo, kdo ho bere už déle nebo někdo, kdo ho bral déle a potom vysadil? Poraďte mi, jak se ho zbavit, už ho nechci:-(((.O úzkostech psala myslím Romana, taky mám vždycky problém si vybavit, kdo co psal. Taky mám diagnostikovanou úzkostnou poruchu a už pár let se jí snažím zbavit, ale zatím marně. Mám sice bezvadného psychologa, ale jeho metody jsou někdy dost zvláštní. Tak se všichni mějte, já jdu na procházku, ale pejska bohužel nemám, tak musím s mužem.Ahoj.

bára (Ne, 7. 11. 2004 - 18:11)

Romano, omlouvám se, že jsem tě zaměnila s Radkou, ta moje paměť fakt nestojí za nic. Takže panické ataky mívám jen velmi zřídka, ale ty úzkosti se teď s podzimem zhoršily, samy od sebe se mi do hlavy vkrádají myšlenky a pocity - převážně je to strach z nějaké vážné choroby a měsíců strávených v nemocnici. Nejhorší na tom je, že se to fakt může kdykoliv stát a já si vůbec nedovedu představit, jak bych se s tím psychicky vyrovnala. Jsem na sebe naštvaná, že jsem jsem tak zbabělá, vždycky nějak ty myšlenky zaženu, ale kdesi vzadu v hlavě cítím takovou zvláštní úzkost a nevím, jak se jí zbavit. Ještě teď umírá od kamarádky maminka na rakovinu, tak to mám všecko čerstvé, doparoma, ale to je přece život, člověk by měl něco vydržet.Romano s tím alkoholem - přesně jako ty, začne mi být špatně hned, jak ho začnu pít, dokonce mi ani nechutná, ale mám hrozně ráda takové ty lepivé likérky - vaječák, bejlís /nevím, jak se to píše/, jenže jak si ho trošku dám, hned mě začne bolet hlava a pálit žáha atd. A víno můžu jen ředěné vodou a doslazené, takže ho zkazím - udělám si z něho šťávu.Evi, no toho 20.11. je sobota? A zase by se jednalo jen o odpoledne? Jestli jo, tak bych asi mohla. Tak zase zítra. Bára

222 (Ne, 7. 11. 2004 - 15:11)

Ať žije PP2, fandím vám, vydržte tu.

bára (Ne, 7. 11. 2004 - 13:11)

Ahoj všichni, to je dost, že jste se ozvali. Evi, já vím z jakého důvodu Tom založil PPII, taky mi to na PPI už blblo, je to fajn, jen jsem nevěděla, proč to nešlo dát zrovna na Psychické problémy, nějak jsem přehlédla, že je to přes webmaster, a ten asi nevěděl, kam to má zařadit, že. Jak se to spraví, bude to bezvadný. Pajku nechápu, píše, že nemíní serfovat na doktorce, ale stejně přispívá i do depresí a jak se zbavit depresí a PP, takže už by jí snad nedalo takovou práci pohlídat si obě PP, stejně to tak budem dělat všici, že občas nahlédnem i do PP1, že. A jak ji znám, tak ona taky nahlédne se, ono jí to nedá. Zřejmě k tomu má nějaký důvod. S tím sletem přece taky psala, že nepřijede nikdy. Asi chce zůstat v anonymitě, docela to chápu, my panikáři máme různé specialitky, které nám vadí. Myslím, že anonymita je jeden z hlavních důvodů, proč nás sem tolik chodí, i když velice důležité je, že tady najdem pochopení, což většina z nás v běžném životě ne. Víte s čím mám problém? Vždycky když si přečtu příspěvky a pak chci odpovídat, zapomenu kdo se na co ptal - připadám si jako blbec. Nomálně to řeším tak, že si to vytisknu, ale teď mám v háji tiskárnu. Takže - Radko? - první ataku jsem měla koncem ledna t.r., hrozně mě vyděsila, pak následovaly další, pak kuž tíéměř denně, chodila jsem po vyšetřeních, než se došlo na PP uplynul asi měsíc. Od února beru AD - Asentru a při potížích Lexaurin. Asi tak od března jsem měla ataku asi 3x, poslední nedávno, byla stejně hnusná jako ty dřívější, ale trvala jen krátce - asi minutu nebo dvě. Vzala jsem si Lexaurin a šla spát, bylo to asi v 9 hodin večer. Lexaurin už skoro nemusím, spíš jen preventivně před nějakou zátěžovou situací. Na jaře jsem měla i různé potíže, jako motání hlavy, rosolovaté nohy a hlavně pocit svírání v krku - musela jsem odkašlávat - to je teď taky pryč. V lednu bych chtěla začít vysazovat Ad, tak uvidíme, co na to psychiatr.Tak zatím pa.Bára

eva rokytova (Ne, 7. 11. 2004 - 13:11)

Zuzko - ta tvoje otázka na zkušenosti se Seropramem se už řešila na PP1 - musíš si to tam najít, anebo ať ti tady někdo, kdo ho bere, odpoví...Martino -pokud vím, tak v tom tady byly Andy a Irena, ale už se, myslím, dlouho neozvaly... Tak ty už čekáš mimi - už snad třetí, ne? Problémy s PP by se prý měly s těhotenstvím mírnit... Tak se těš!Sraz nebyl, protože jsme se nějak nedomluvili... Navrhovala jsem náhradní termín 20.11. Brno, ale zatím se nikdo k tomu moc nevyjádřil. Chtěla jsem, aby Pajka našla nějaký termín, kdy bude moci, ale zatím se nevyjádřila. Jinak Hanka nad Sletem bdí, určitě to nějak vyjde!Romano - pozdravuj svoji hrdinku Belu a zas jí dej za mne piškotku. Musí mít i sny o vodě, někde jsem to četla... je to pro ni určitě trauma na celý život - psi, stejně jako lidé, prý mívají sny o nehlahých událostech, kterými prošli. Hm, Romano, úzkosti a deprese taky mívám, víc však těch úzkostí. Včera jsem byla po dlouhé době v kině (na kraji, pochopitelně!) a najednou jsem se při pohledu na plátno několikrát zhoupla: chytla jsem se opěradla a podívala východu, napila se Jupíka (pití mám vždycky s sebou) a čekala, zdali to v klidu dokoukám. Bylo to nepříjemný, Sice jsem to dokoukala, ale venku se mi točila hlava a byla jsem jak opilá - asi hnusný den i počasí (pršelo), a tak si PP zas dovolila... Film Horem pádem se mi však líbil, měl jen blbou reklamu... Jinak mi našli na 99% Lym. boreliózu, tak jsem taky naštvaná, neboť jsem musela na pohotovost se strašnými bolestmi v kloubech. Jestli ty bolesti nezmizí, dostanu antibiotika. V létě mě totiž štípla nějaký hnusná tiplice, ne klíště, oteklo to - a teď to mám na pokračování, br..... Přeju všem hezký zbytek neděle, bezproblémový!!! Eva R.

Romana (Ne, 7. 11. 2004 - 12:11)

ahoj všem,Evo,naše fenka se jmenuje Bela,dala jsem jí za Tebe pár piškotů, tak Ti vzkazuje, že Tě mám pozdravovat a posílá PAC.Já tedy alkohol nemusím, ale občas si dám pivo nebo sklenku vína.Báro, jsem na tom podobně jako Ty, míváš ještě PP? Já už pár měsíců ne. Občas mám ES nebo tachykardie nebo škubání, ale už to moc neřeším a skoro se tím nezabývám a pomohla mi k tomu hlavně tahle diskuze. Zato mám úzkosti a občasné deprese.Hlavně ty úzkosti, něco mi utkví v hlavě a já se nemůžu zbavit myšlenek na to, jsem z toho dost otrávená.Už několik dní mě bolí hrozně záda, pořád beru denně ibuprofen, jen 1, takže to moc nepomáhá.Mějte všichni hezkou neděli, ahoj Romana

Aja (Ne, 7. 11. 2004 - 12:11)

Ahoj,s tím vysvětlením stránek mám stejný názor,souhlasím s tím asi tak jak to vystihl poslední příspěvek od :-) na PP1.Jinak Evy,já žádná AD neberu a od té doby co mám PP+příznaky LT alkohol taky nesnesu už když bych ho někde večer pila i menší množství bude mi blbě ještě v průběhu večera a ne až ráno, když je všem blbě po opici.Nejen žaludku je blbě,ale panikařím už při pocitech kdy se rozlízá to pálení do svalů, protože to připomíná záchvaty paniky.V létě nebo když už někam jdu posedět tak snesu 1 pivečko a pokračuju nealko abych byla v pohodě.Všem kteří právě obědváte,dobrou chuť.Aja

eva rokytova (Ne, 7. 11. 2004 - 10:11)

Báro - jen v rychlosti: určitě by to chtělo dát na začátek i konec PP1 upozornění, že to pokračuje na PP2. Musí to ale asi udělat ten webmaster. A proč je PP2 v Nezařazeených? Protože Tom založil - na základě našich stížností, že na PP1 se blbě a pomalu dostáváme - PP2 s tím, že mu wemaster řekl, že ZATÍM to dal do Nezařazených, ale od přístího týdne by měla být PP2 za PP1 v Psychologii a.... takže je to jen technická věc. Taky nevidím problém v tom, jak to najít, když za PP1 bude hned PP2, tak snad to každému bude jasné! Pajce se ale tenhle nápad založení PP2 nezdá, chce (chtěla?) zůstat na PP1,protože je tam od začátku...Heleno - ten alkohol, zvláště, bereš-li anxiol., nebo AD, neprospívá. A co ještě moc - to už vůbec ne! Nediv se, že ej ti pak blbě, vždyť je to kontraindikace k těm lékům! Takže jen malinko, ale nejlíp vůbec. Ještě se sem vrátím.... něco musím urobiť doma! Eva R.

martina (Ne, 7. 11. 2004 - 09:11)

ahojte decka, ahoj Kajotak jsem si myslela, ze dobré reseni PP je otehotnet,je pravda, ze skoro 2 mesice to bylo OK, ale dneska jsem se zase vyspala hrozne - uzkosti, hruzostrasne sny apod., takze to neni uplne stopro - tato terapie se tedy neosvedcila.Je tu jeste nekdo tehotny a s PP? Mejte se vsichni moc fajn - uz jste meli ten sraz? Ahoj Martina

Zuzka (So, 6. 11. 2004 - 23:11)

Jsem na tomto foru poprvé a velice m zaujalo. Jiz skoro 15 let mám ty samé problémy o kterých tu písete. První tri roky jsem mela ataky intenzivne a pak to zacalo polevovat.Dalsích skoro 6 let jsem byla témer bez problému. Pred rokem se mi to vrátilo. Praktická lékarka mi napsala vzdy Lexaurin nebo Neurol a dá se ríct, ze to pomáhalo, ale nelécilo. Pred týdnem jsem se rozhodla navstívit psychiatra. Dostala jsem Seropram v kapkách a budu docházet na psychoterapie. Prý mi bude po Seropramu asi 14 dní hur, coz doopravdy je, ale po mesici by melo bát lépe. Nechce se mi tomu ani verit, ze by mi mohlo neco pomoct a melo mi být lépe. Prosím, máte nekdo s tímto lékem zkusenosti a jak u Vás fungoval? Pomohl ? Takhle se preci nedá zít.

Karel (So, 6. 11. 2004 - 22:11)

Heleno, to s tim alkoholem asi jde pres horcik/magnezium. Zpracovani alkoholu na energii potrebuje vic horciku, tj. hladina klesa, a to dost odpovida tem priznakum, ktere popisujes. Prisun dobre vstrebatelneho horciku by ty priznaky mohl odstranit.Eli, to asi napsal Tom a ne ja, ale to nevadi. Ted se asi ceka, jestli se Pajka prikloni sem nebo nas pretahne zpatky na PP1. Asi je to tady fakt rychlejsi.Tome, ty jsi komunikoval s webmasterem, tak ten by asi mohl byt schopen na zacatek i na konec PP1 umistit upozorneni, ze se pokracuje tady? Pokud by tedy Pajka netrvala na tom zustat na PP1, samozrejme.Evo, diky moc, nasel jsem to, mam zatim "bookmarkovane" v zalozkach oboji.

Reklama

Přidat komentář