Reklama

PANICKÁ PORUCHA PP10

endik (Pá, 1. 1. 2010 - 17:01)

Ahoj Endiku,
tak se koukám,...Ahoj Renčo,
no tak to je fakt na prdík. Proč? Nějak tuhle nemoc nemůžu pochopit. Je tak nevyzpytatelná a ta představa, že to může být na celý život, že dokáže zákeřně zaútočit, když to člověk vůbec nečeká, je strašná. Ty už si teď byla u doktora, nebo se to snažíš zvládnout sama? Já se s tím chtěla poprat bez doktorů, protože z nich mám hrůzu, ale zjišťuji, že to bez nich asi nepůjde:-( Ale taky doufám, že to zvládneme, i kdyby s psychiatrem:-)

Renča K. (Pá, 1. 1. 2010 - 17:01)

Tak teď se mi smazal celý...Ahoj Endiku,
tak se koukám, že toho máme docela společnýho, já jsem se s PP taky prala docela statečně, už 4 roky jsem bez neurolu a bylo mi úplně fajn, dokonce mi dělalo dobře být sama a užívat si klidu, ale asi před 3 měsíci se mi to všechno zase vrátilo, prostě z ničeho nic jen tak a jsem tam kde jsem byla takže v pr... :-) Taky vůbec nevím co to odstartovalo ale je to tu. Ale my jsme holky šikovný a určitě to zase zvládneme. R.

endik (Pá, 1. 1. 2010 - 17:01)

To je brnkacka....zajdi k...Dík za radu:-) Zajdu tam, ale tu pohodu nevidím tak optimisticky:-)Už mně to ale neuvěřitelně sejří, chvíli klid, už to vypadá, že dáma se odporoučela a pak si zase nakluše, bez dovolení, zpátky.

LAZAR (Pá, 1. 1. 2010 - 17:01)

Tak teď se mi smazal celý...To je brnkacka....zajdi k psych. na pokec a 8roku mas zase pohodovku! :-))

Dášenda (Pá, 1. 1. 2010 - 16:01)

Pajko moc ti děkuju,mrknu na to!!

endik (Pá, 1. 1. 2010 - 16:01)

Tak teď se mi smazal celý román, tak znova:-)Tato diskuze mi hodně pomáhá, když je mi zle. Tak jsem se rozhodla, že se taky zapojím a napíšu něco o sobě. PP se u mě projevila poprvé před osmi lety, bylo mi fakt zle.... Doktor mě prohlídl a rovnou poslal na psychiatrii. Tam jsem pokecala s doktorem, předepsal mi Neurol a jakmile jsem vyšla z jeho ordinace, tak jsem byla zdravá jako rybička. Léky jsem nebrala a bylo mi osm let fajn, když tu najednou před dvěma měsíci to zase začalo... Byla jsem v dlouhodobém stresu a asi proto se to zase vrátilo. Nejhorší je, že se zase vrátil ten strach z nemocí a o život. Momentálně řeším, jestli nemám nádor na mozku:-) A tak si sem jdu pro nějakou útěchu, než se odhodlám jít na vyšetření. Vím, že psychika dokáže neuvěřitelné věci, mně teď ta hlava bolí skoro každý den. Ale dost často jenom na dvou třech místech. Není silná a kdybych se tak nepozorovala, tak bych nad tím mávla asi rukou, ale dokážete si představit jak mi začne být, když mně ta hlava zabolí.... achjo. Kamarádka se snažila utěšit, ale moc mi to nepomohlo:-( Tak si říkám, jestli se tu nenajde někdo, kdo mívá podobné pocity. Jinak přeji ještě jednou vše pěkné do Nového roku a ať nám je líp:-) Pomohlo mi se trochu svěřit:-) Děkuji za případné reakce

betty (Pá, 1. 1. 2010 - 16:01)

Krasny,zdravy,pohodovy novy rok 2010, vsem superlidem,ktere jsem tu poznala a vlastne diky PP poznala-mam vas moc rada.

Ach ten cas leti, doufejme,ze letosek bude aspon krapanek lepsi od lonska:)
Mam dnes pujceny pc,tak
jsem si vas trochu precetla zpet.

Vcera po praci(koncili jsme okolo 15hod),jsme se s manzelem zastavili v obchode pro zviratka dokoupit hranole a plinky pro pesany a v marketu dokoupit par rychlych veci,co doma chybeli.
Pak se manzel pripravil a s dcerkou odjeli ke znamym(kde jsme travili Silvestra)trochu pomoci s pripravou.Ja mezitim douklidila doma a kolem
19hod jsme vyrazili se synem autem za nimi(je to asi 20min jizdy autem).Musela jsem dat 5kapek Bromozepanu,nebot jsem se necitila nejklidnejsi.
Do toho jsem mela sucho v krku,takze porad nutkani polykat a vse se tim zhorsovalo.Vecere probehla v klidu,chvilema jsem vstavala od stolu a tim se i odreagovavala.No a po pulnoci,kdyz jsme si povidali,ja sedela na gauci, to zacalo.Zacala jsem pocitovat unavu,lezlo na me spani a ten pocit,ze jsem jakoby bez sily v rukou i nohou byl hnusny a vyvolal mi busink a trepink,prirozne jsem to zamaskovala,ale bylo mi na nic.Tak do pul hodky jsme odjeli dom.Tam jsem mela asi 2 extrasystoly,takze si rikam to ten rok zacal pekne:(
Jo holky a byt bez pocitace,to je pro me taky hrozny:(
Rano jsme spali do 11hod(nevim kdy jsem naposled tak dlouho vyspavala:)Pak na 13hod jsme sli na obed ke tchanum a ja se pak vratila dom,hned po 1.chodu a volala tete,s kterou jsem si chvili povidala(ona je hrozne fain,moc si rozumime,akorat,ze nas deli hrozna dalka:(
Ted dorazil manzel,ze pujdem na prochajdu,tak jdu obliknout malou a razime,jinak bych dnes trcela cely den doma.Je depresivne i venku poprchava a zatazeno-ted teda neprsi,ale vypada to tak.tak zatim pa vsem
silvi,nelo,pajko,alco,lazare,reni,zuzi,lucy:)

endik (Pá, 1. 1. 2010 - 16:01)

Vidím, že mi to ještě nejde....

endik (Pá, 1. 1. 2010 - 16:01)

Miss - ty naše stará...Zdravím všechny a přeji šťastný Nový rok. Dnes jsem se zaregistrovala, abych se tu mohla trochu vypovídat, i když tuto diskuzi sleduji již nějaký týden...

Pajka (Pá, 1. 1. 2010 - 15:01)

Jackie, jsem ze stejné oblasti, ale o nikom nevím, jenže to je možná tím, že jsme ani nepátrala. Ve vracově je dobrá masérka, která jde za hranici masáží... A jedna z nás, co se chodila, psala o dobré kinezioložce z Luhačovic.
Tobě i
Jance s. bych doporučila nakouknout na stránky www.lundbeck.cz. Mně zase uklidňuje teplo na oční víčka, ale ani chodidla nebo dlaně nejsou špatné, protože hodně prokrvené místečko.

Dáši, písnu Ti na mail ohledně Tvých potíží.

renčo, takovým způsobem se nesděluje, to je fakt na mrtvic. Nesnáším, když se mě někdo zeptá: "Víš, kdo umřel?" a dramatická pauza... To může být nejbližší člověk a nebo někdo, koho nijak neprožívám, i když mě jeho odchod rozesmutní. Sama jsem se díky tomu naučila začít informaci tím, co se stalo a potom teprve komu. Jenže chápu, jak byly Tvé děti vyděšené :(

Dášenda (Pá, 1. 1. 2010 - 14:01)

Tak to, jsem ráda,že jste všichni v novém roce v pohodě.

Píšete,že je Vám někomu úzko na přelomu roku,viz.Zuzka,Nela,tak to mě ne,vždycky věřím ,že nám ten Nový rok přinese něco nového ,pěkného,no jsem asi prdlý optimista :)))
I když teď zase s tím zánětem moc optimismu nemám,nesnáším to,jak už jsem řekla,připomíná mi to nepříjemné období mé rozjeté pp:((
Zuzko ano ,trpím na tyhle hnusný záněty od mládí,asi v 15ti jsem přechodila spálu a pak mi začalo tohle,když se mi narodila první dcera měla jsem od toho asi 17 let pokoj,bohužel po porodu Aničky před 5lety se to u mě opět aktivovalo.
Kdyby jste někdo měl nějakou radu jaké bylinky nebo co proti tomu preventivně byla bych moc ráda.U žívala jsem i uroval manosa bez většího efektu ,bohužel a to říkají,že tyto tbl jsou nejúčinnější.

Nela (Pá, 1. 1. 2010 - 14:01)

Zdravím Vás z Moravy, občas...Ahoj Jackie jsem ze severní moravy a prošla jsem i kineziologíí Pomohla mi a dost,až jsem tomu nemohla ani uvěřit.A jak píšeš,když jde do tuhého stáhne se a je chviku klid.

Zuzi taky na mne dolehne taková úzkost i jsem si zaslzela,jak to letí,co všechno se událo :-((

Dáši no dík,dcera mi říkala,že vypadám divně ,spíš jako chlap tak mi to vaše kladné hodnocení lichotí strašně moc :-)))

Spráskala jsem talíř svíčkové majdy se dvěma a jdu vás dočíst.

Renča (Pá, 1. 1. 2010 - 13:01)

Zuzi,Kája i Kikča v poho. Vůbec nic.
Před Kajou jsme měli velkého psa a to byl mazec. Musel mít léky na spaní,ale nepomáhalo. Vozili jsme do práce,je to za městem,ale ani to nepomáhalo. Byla to hrůza. Chudáček,včera jsme na něho vzpomínali.
Jo,ta mladá v poho,mohla jí taky bouchnout rachejtle v ruce a pod.Ale kdyby jste viděli tu starší,nebyla k uklidnění,chudina.
Jinak já jsem si ted bodla list z draceny do oka,rozsvěcovala jsem lampu za ní a šum,přímo....bóže,to to začíná......
A na Rozi jsem myslela,vím,že je na Silvestra :-)

Aleš (Pá, 1. 1. 2010 - 13:01)

Miss - ty naše stará Miss))))))) já tomu věřím, věřím, že ti věštci si vydělají slušné peníze díky telefonním číslům se zvýšeným tarifem.

zuzka (Pá, 1. 1. 2010 - 13:01)

MISS, máš pravdu - jak na Nový rok, tak po celý rok, takže já dala prát prádlo, uvařila oběd, ale chlapi moc jíst nechtěli jen tu česnečku a pak jsme shlédli projev prezidenta a teď se všichni baví u netu - objevili stránky na níž jsou všechny ulice v Praze a okolí a jsou tam domy je to moc hezký, takže hledají všechny domy, kde jsme kdo kdy bydlel, našich známých příbuzných a kamarádů a těšíme se z toho)))))Na jedné je dokonce nevlastní otec Fandova kamaráda.

zuzka (Pá, 1. 1. 2010 - 13:01)

RENČO - ty naše stará Renčo))))))) tak to se ti nedivím, žes zažila šok, nejhorší je ten okamžik než se člověk dozví, co se vlastně stalo... I když je to nepříjemný, tak to zas není taková hrůza, viď?
A co Karel, byl doma sám? Nebojí se rachejtlí??? Naše Rozi vůbec, byla jsem překvapená, jak byla v pohodě. Na Silvestra měla narozeniny - l rok)))) A kočka, to je flegmatik, té to bylo taky jedno...

Miss (Pá, 1. 1. 2010 - 13:01)

Ahojte, co robite? dufam, ze len dobre veci :))) lebo ako sa vravi ako na nový rok tak po cely rok :) my sme spali do 12.30 :) ja vzdy tak o polnoci rozmyslam aký bude novy rok aj sa tesim aj obavy mam, dufam, ze bude dobrý aspon taky ako minuly rok, alebo lepsi, este lepsi :)mala som v noci take zvlastne sny, inak som si povedala, ze so sebou musim nieco robit a tak uz mam pripravene cislo na psychologicku a idem riesit svoj stav, nemienim sa trapit dalsi rok. Vcera som si spomenula na Lazara pozerala som v noci Volej vestce :) pozerate to? volate? prekvapilo ma kolko ludi nema co robit ráno o 3tej a vola :) ja tiez vykladam karty, teda nie tak casto ako zeny tam :) ale vylozim si, asi by som s abala tam zavolat, aj ked nikomu nic zle nepovedia nikdy vzdy iba, ze silna osobnost, prekona to, ale u kazdeho vidia lekarov a tak no to by mi trebalo :)))verime týmto veciam?

zuzka (Pá, 1. 1. 2010 - 13:01)

JIŘINO ty máš depersonalizaci, taky je tu na dr. přímo na toto téma diskuze. Ale někteří panikáři tím trpí taky.
RENČO, jestli sem budeš psát dej si jiný nick - jedna Renča už tu je, pletlo by se to. PP je potvora, která se ráda vrací u mě to bylo po asi po 8 měsících naprostého klidu (díky AD), ale od té doby se mi už období úplného klidu objevilo jen jednou, po léčbě v denním stacionáři jsem byla v pohodě asi půl roku a pak se to zase vrátilo... Ale jsou dny lepší a horší...

Jiřina (Pá, 1. 1. 2010 - 12:01)

Nevím zda mám PP,nemám v podstatě z ničeho strach a uzkost mám potlačenou léky,nic méně mám pocity jako že jsem mimo realitu,jakoby se dívám skrz věci,lidi,moje mudr tomu říká ztráta koncentrace...je to uplná ztráta prožitku,jsem jako robot. Chci se zeptat zažili jste to někdo?? a co Vám na to pomohlo?? léčím se již 10let,ale muj stav se stále vyvíjí,měla jsem třeba rok klid ,ale ted je to častější,mudr. říká že musíme doladit léky a bude lépe...věřím ji. Ted jsem dostala Lithium,zdá se že pomáhá...pisněte prosím kdo něco takového zažil,dekuji

Renča (Pá, 1. 1. 2010 - 12:01)

Jinak samozdřejme v novém roce hodně štěstí,zdraví,lásky,pohody....:-)
Mnoho krásných dnů bez naší kamošky Pepiny!!!!!!!

Reklama

Přidat komentář