Reklama

maniodepresivita

Ela (Út, 25. 2. 2003 - 08:02)

Lenko, je vidět, že jsi se nikdy nesetkala s takovým člověkem, já je neodsuzuji, ale žít s nima se opravdu nedá. Je to dědičný, matka mýho bývalýho to měla taky. A má teta to taky sdědila po rodičích. Deprese má občas snad každý člověk, ale maniodepresivní psychoza je nemoc, na kterou musíš brát celoživotně prášky. Kecá se ti to dobře, když jsi nikdy nepoznala utrpení od takových lidí, nikdy jsi nebyla v ohrožení, že tě zabijou, nikdy tě netrápili a nemučili svou náladovostí, schízama, depkama, vydíráním, nevěrou.... jsi frajerka, co tomu nerozumí!!

Jitka (Po, 24. 2. 2003 - 21:02)

Já jsem zjistila až po půl roce manželství,že můj muž trpí přes zimu depresemi,nemluví,je divnej a popudlivej.Leží také většinou v posteli,nedá se s ním vydržet.Ale přijde jaro,jeho to pustí a je to zcela normální člověk.Jiskří nápady,práce mu jde od ruky a je radost s ním být.Ale přejde léto a já se děsím podzimu a zimy s ním.Je to každý rok stejné,spíše se to horší.Chodí sice k psychiatrovi,ale nic mu nepomáhá.Ve chvílích největšího zoufalství jsem se s ním chtěla několikrát rozvést,protože mě psychicky hrozně deptá,ale zatnu zuby a zatím držím,ale nevím,jak dlouho ještě.Proto bych chtěla varovat tu dívku,pozor na to,je to k nevydržení a někdy k nepřežití.

Lenka (Po, 24. 2. 2003 - 19:02)

Ahoj Elo, Tvůj příspěvek je hrozný, promiň ale s těmito nemocemi jako je schizofrenie nebo maniodepresivní porucha se lidé nemusí narodit, ty se prostě mohou v průběhu jejich života vyskytnout aniž by za to mohli, takže může něco podobného potkat i Tebe. A dávat od takto postižených lidí ruce pryč, co kdybychom je rovnou posílali do plynu, to už tady jednou bylo, co na to říkáš?!?!

Ela (Po, 24. 2. 2003 - 15:02)

Ahoj holka, koukej od něj utéct, nebo si zkazíž celý život. Já chodila 2 roky se schizofrenikem, tenkrát byl jen "občas divnej,občas kouřil trávu,občas pil.." Dneska, je to 5 let, co jsme se rozešli, je z něj totální cvok, věčně zfetovanej, kurví se, lže, vymýšlí si, má brát prášky na hlavu, ale kašle na to. Žije jako zvíře ve svém smradlavém, špinavém bytě a vypráví o duchovních otcích, o tom, jak má milióny, vily, spoustu peněz, firmy... plno žen. Je mi ho líto, ale je nebezpečnej, tak se mu vyhýbám. Vypadá strašně, ale pořád se usmívá - jako cvok!!! Maniodepresivní psychoza se strašná nemoc, má jí bývalá teta, kterou si vzal můj strejda. Musel se s ní rozvést, nedalo se s ní žít, ztratil s ní nejlepší léta života. Byla krásná, inteligentní, vtipná, správná..., ale občas jí to chytlo, pak s ní nebyla řeč, byla nebezpečná. jednou vytáhla nůž na mojí babičku-její tchýni a chtěla jí zabít..pak o ničem nevěděla. Když měla deprese, celý dny spala a na nikoho nepromluvila. Když měla manii, tak nakupovala, smála se, bavila se, někde courala. Šílená ženská!! Byla několikrát na psychiatrii. Děti mít nesmí a život je o ničem. Od takových lidí ruce pryč!!

Sextonka (Po, 24. 2. 2003 - 13:02)

Ahojte lidicky.Potrbuju pomoct.Chodim rok s klukem a strašně ho miluju.Uz par mesicu vim,ze je maniodepresivni.Uz nekolikrat se pokusil spachat sebevrazdy,ale nastesti se mu to nikdy nepodarilo.Predavkoval se drogama,praskam,dvakrat se chtel obesit a mel i autonehodu.Co mam delat,porad chci byt s nim,nechci ho opustit.Je to s nim moc vazny a na leceni jit nechce.Je nejaky zpusob jak to zmirnit nebo aby ho to uplne preslo?Dekuji za pomoc.Kdyztak piste na meil.Ups...tohle je uplna kniha co jsem napsala.Diky.Ahojte

Reklama

Přidat komentář