Reklama

kvasinky, candidoza,mykoza

Soňa Laďce (Po, 26. 6. 2000 - 11:06)

Ahoj Laďko, mám určité výsledky léčby. Přestala jsem užívat mastičky a čípky, přestala jsem sexuálně žít, držím dietu ( žádné cukry, ...), vůbec se nekoupu, jenom se sprchuju. Používám jen perfektně vyvařený ručník, nosím místo kalhotek pánské bavlněné volné slipy s nohavičkou a denně jím jogurty s kulturami, alespoň tři. Je to mnohem lepší, jsem hlavně úplně v klidu a představ si, že nemám už skoro žádný výtok. Také užívám mléko z Tibetské houby, je velmi léčivé (říká se tomu také kefírová houba), mohla bych ti ji taky dát, nebo jestli máš možnost, sežeň si ji od někoho. Má neuvěřitelně léčivé účinky, ale moc mi nechutná. Působí proti nežádoucím bakteriím v organismu. Napiš, čau Soňa

Anonym (Po, 26. 6. 2000 - 10:06)

Paní doktorko, ve vašich pokynech uvádíte dobu léčby mykózy 3-6 měsíců. Je skutečně možné, že po roce a půl infekce začnu dodržovat pravidla a zbavím se problému? Je to jisté? Je pro mě důležité vědět, zda mám šanci. Děkuji.

Anonym (Pá, 23. 6. 2000 - 15:06)

Milá Soňo, mám ten samý problém jako spousta žen a dívek. Trápí mě také už rok a půl. Všechno, co zde řekla doktorka, už vím, a stále sháním informace. Jde o to, že rovnováha těla je narušená. Já ti radím vykašli se na všechny tablety a poševní čípky, ty přírodní prostředky jen narušují. Já si každý den před spaním aplikuji bílý jogurt přímo do pochvy. Pokud možno co nejpřirozenější jogurt. Žádné prodloužené trvanlivosti. Také jsem přestala používat tampony při menstruaci. Nejlepší je volnost, a proto nosím pohodlné volné oblečení a bavlněné prádlo. Na noc je nejlepší nemít prádlo vůbec. Výsledky mi to sice zatím nepřineslo, ale držím se všech rad, které doktorka zmínila.

Anonym (Čt, 22. 6. 2000 - 23:06)

Léčba antibiotiky narušuje přirozenou střevní mikroflóru. Dochází k přemnožení kvasinek, které se pak dostávají z trávicího traktu do urogenitální oblasti a dále do celého organismu. Projevy kvasinek v organismu mohou být různorodé - gynekologické výtoky, nadýmání, průjmy či zácpa, únava, alergie, migrény, kožní problémy, lupénka... Léčba jakéhokoliv kvasinkového (mykotického) onemocnění musí být celková s důrazem na úpravu střevní mikroflóry. K tomu je nutno dodržovat zásady protikvasinkové diety, užívat protikvasinkové přípravky (Colon sana, Bio štáva z celých listu alo vera, citripur,, jablečný ocet či systémová antimykotika doporučená lékařem), prostředky na obnovení střevní mikroflóry (Multi acidophilus, bílé jogurty a zakysané mléčné výrobky), prostředky na podporu jater, které jsou zatěžovány metabolity kvasinek (liver support, hepasitol, bio ostropestřec mariánský...). Léčba většinou vyžaduje trpělivost (3-6 měsíců) a konzultaci s odborníkem, který je obeznámen s problematikou systémové kandidózy. Na zmírnění gynekologických výtoků se doporučuje nepoužívat běžné mycí prostředky (mýdla, sprchovací gely) a používat prostředky lokální léčby ( - např. Albisan -nezapomínat však na léčbu celkovou). Na mytí intimních míst je vhodný přípravek od firmy AOK - Intima (Intimus pro muže). V partnerském životě je často nutné, aby se léčili oba partneři, i když muži jsou často bez větších lokálních příznaků a mohou mít pouze některé celkové příznaky, svědčící o rozmnožení kvasinek v organismu. V dnešní době stále více lidí trpí kvasinkovými infekcemi. Prevencí proti nim je omezení užívání antibiotik ve zbytečných případech a po každém nutném užívání antibiotik snaha o úpravu střevní mikroflóry (bílé jogurty, Probioxtra) a omezení stravy s nadměrným množstvím cukru.

Soňa L. (Čt, 22. 6. 2000 - 19:06)

Mám velký problém, který trvá již dva roky. Před dvěma lety mi propukla periorální dermatitida v obličeji. Kožní lékařka nerozeznala včas oč jde a nasadila mi léčbu kortikoidními mastmi, a tím vznikl velký problém. Můj stav se velmi zhoršil, jak fyzicky tak duševně. Kortikoidy se na tento druh ekzému nesmějí užívat. Pomohla mi až kožní lékařka v Praze, která mě léčila antibiotiky typu entizol a tetracyklin. Nesměla jsem jíst ostrá jídla, ovoce, čistit si zuby, mýt se vodou, vadilo mi úplně všechno, veškerá kosmetika, prostě nedotýkat se obličeje bylo nejlepší. Ale vznikl problém psychický, necítila jsem se ve společnosti vůbe dobře a nastaly deprese z mého vzhledu v obličeji. To ale není zdaleka vše. Dermatitida byla stále aktivní takže jsem opakovala léčbu antibiotiky. Jenže tato antibiotika jako je entizol narušují přirozené poševní prostředí a přišel problém další. Již rok a půl trpím opakovanými záněty pochvy, hlavně mykózou. Nemůžu se toho zbavit, rok a půl mě moje gynekoložka léčí antibiotiky (poševními čípky, tabletkami, mastmi, ...) ale nepomáhá to, mykóza se vrací dál. Neustále trpím nepříjemnými výtoky zvláště teď v teplém počasí. Jsem už na dně. Mám stálého partnera a při souloži raději používáme kondom, ale teď mě už sex přešel úplně. Chci být zdravá a za dva roky bych chtěla mít miminko, jenomže opakované a chronické záněty pochvy prý vedou k neplodnosti ženy, četla jsem o tom. Na gynekologii mě začínají podezírat z promiskuity, ale já jsem v tom nevinně. Teď už toho mám po dvou letech stresů dost, představa, že bych nemohla mít své děti je pro mě hrozná, bere mi to smysl žít. Denně jím bílé jogurty, piju zelený čaj a snažím se aby to bylo v pořádku, abych konečně byla zdravá. Ale nedaří se mi to. Potřebovala bych radu někoho, kdo o tom ví něco víc, nebo kdo s tím má vlastní zkušenost. Prosím poraďte, jsem zoufalá. Předem Vám moc děkuji Soňa

Reklama

Přidat komentář