Reklama

Depersonalizace,derealizace -život jako

Adam (Pá, 10. 6. 2005 - 18:06)

Ahoj všichni, nedávno jsem dopsal bakalářskou práci o depersonalizaci a derealizaci a obhájil ji na katedře psychologie MU Brno. Jsme dohodnuti s Michalem, že práce bude časem přístupná na webu, ael pokud by měl nekdo zájem nyní, ať neváhá a napíše mi. Já mu rád práci nejdříve jak to bude možné pošlu. Jsou tam veskrze praktické informace o DP/DR a také výsledky drobného výzkumu zvládání této "nemoci". Snad Vám to bude ku prospěchu. Pokud máte kdokoliv zájem pište na DPDR"email.cz. Adam

webmaster (Út, 7. 6. 2005 - 14:06)

Předmět: témata???? Autor: Nikolka19 Datum: 29.11. 2002 16:59:38 Ahojte, neviem ci to sem patri, a ani to neviem presne opisat, mozno si budete mysliet ze som blba ci co, (mozno aj hej:) Moj cely zivot plynie tak ako to bolo nami urcene, robime automaticky veci ktore "treba", cize vsetko ludske, atd. Ale v poslednej dobe sa mi parkrat stalo, ze si zrazu zacnem silno uvedomovat svoju existenciu "ze som, zijem a ze sa mi to len nezda a akoby som doteraz len snivala", a cim viac "idem" hlbsie tym su pocity viac cudnejsie a este intenzivnejsie... Ale v tomto stave "nasa" realita nie je pritomna, a je to velmi ciste a prijemne, akoby nic neexistovalo...Trva to len chvilocku,(niekedy iba par sekund) a potom sa z toho spamatam, a zivot plynie dalej ako "ma". Vsetko sa odohrava v zamysleni a nikdy som o tom s nikym nehovorila a pravdepodobne ani nebudem.Mam este jeden mensi problem, este stale si nedokazem predstavit nieco (alebo skor nic) nekonecneho (myslim tym vesmirny priestor, prazdnotu), jednoducho to neide a niekedy mam z toho nekonecna az depresie...Len by som chcela vediet Vas nazor a ci som podla Vas normalna. Dik, pa Předmět: témata???? Autor: Nikolka19 Datum: 29.11. 2002 20:51:12 Tak a zase som tu, ale uz bohuzial(alebo chvalabohu) s vedomim svojho problemu. Vyzera to asi takto:Necudo ze mi pripadal moj zivot ako sen, nerealny, ako predstava... a preco som mala problemy s uvedomenim si seba samej? svojej duse a svojej osoby? Preco som mala problemy s vnimanim svojho tela?Tak a vyzera to ze uz velmi dlho trpim depersonalizaciou a derealizaciou, o com som doteraz ani nepocula.A "Strata pocitu ze som nazive, byt odcudzena od vlastneho tela, svojich blizkych" no bohuzial to je presne to co som mala na mysli a ine ani neviem ci poznam, len som si tento stav nevedela nijak vysvetlit. Len nedavno som ako keby zacala vstupovat do seba samej a myslela som si ze som chora... (v podstate mozno hej)Nasla som tuto temu len nahodou, ale je to presne to co som hladala. Este neviem o tom skoro nic a tak si musim prestudovat presne co mi je aby som to mohla dat aspon trocha do poriadku. Takze odpovede pridu sami, a ak nie hladajte na nete ;)Prosim Vas odpustite mi ale ja sa presuniem domov - depersonalizace, derealizace - ZIVOT JAKODakujem pani doktorke Monike za taku skvelu stranku a aj ked viem ze ma toho dost, stale dufam ze si aspon vacsinu prispevkov precita. Předmět: témata???? Autor: Lenka23 Datum: 2.12. 2002 9:36:59 Nikolko19tvé řádky mě zaujaly,pocit, který jsi popsala v prvním psaníčku, myslím že znám, mívám podobný alespoň myslím, nebo je to možná něco jiného než u tebe, mě se stává toto: najednou z ničeho nic jako přestane existovat čas všechno se zastaví, všechny problémy jakoby se zmenšily, a vše v životě bylo malicherné snadné, vidím sama sebe jakoby shora užasle si říkám: to jsem já, ano? je to velice příjemné a nevím jako dlouho to trvá, nikdy jsem se nekoukla na hodiny, snad pár vteřin. Často se mi to stávalo jako dítěti, teď už jen ojediněle. Napiš ještě. Předmět: témata???? Autor: Nikolka19 Datum: 3.12. 2002 22:55:19 Ahoj Lenka,Myslim ze viem co mas na mysli, aj ked viem ze sa tieto pocity nedaju slovami povedat alebo inak naznacit. Tieto moje pocity su asi jedine stastie co mam, lebo sa vacsinou citim ako keby som vsetko musela robit a pripada mi vsetko take akokeby zahmlene ci zasnene, nie je to ale vzdy prijemne. Inak sa ale citim ked mam "cistu" hlavu, vtedy rozmyslam celkom inak a aj robim take veci ktore inokedy nerobim. Nemysli si ale ze beriem nejake drogy alebo tabletky, to zas nie. Tym ze cistu hlavu myslim to ked sa na svet a na seba pozeram celkom inak ako som zvyknuta. Je o tom tazke hovorit a preto sa mozno niekedy aj nespravne vyjadrim. Som dost "naladova" takze moje pocity su kazdy den obratene hore nohami, ale naucila som sa takto zit.Ty mas ale aspon to stastie ze zijes normalny zivot a k tomu mas este aj prijemne stavy, o ktorych si hovorila. Ja mam este problemy aj s tym vesmirom, je to asi jedina taka vec nad ktorou ked zacnem rozmyslat tak ma tak nahneva, ze by som najradsej nieco niekedy rozbila ;) Jednoducho neviem dopustit ze nieco nema koniec a neda sa to ani predstavit, neide to. Vsetko sa da len toto nie. Sme urcite len priserne ale fakt priserne malinky oproti takemuto obrovskemu priestoru, z ktoreho nam blikaju svetielka a vedci bez dokazu povedia ze nema koniec. Uz som ale zasla moc daleko.Dik za pochopenie, ahoj Předmět: témata???? Autor: hanca Datum: 19.12. 2002 23:13:36 Rada bych jeste navazala kontakt s Nikolou.Ahooj.Myslim,ze pokud je nase mysl velmi ovlivněna časoprostorem,jakože obvykle je,je to zvyk a za jeho hranice se dostava casto jen v podobe takovych vhledu,o kterych jsi psala ci snu..,tak je naprosto přirozene,že si prostě nekonečnost nemůžeme představit.čim vic chceme,tim je ta představa omezenější...Nevim,jestli to nejsou blaboly,to me jen tak napada po 11 vecer.Taky-pokud mas nekdy takove zablesky,jak pises,zajimalo by me,kde v nich ses?tady nebo tam,daleko?Blizko?Myslim,ze nikde a všude,ne?To je ono,to si zkratka nejde představit,protože představa je nedokonala,to proste JE.Niki,hezke Vanoce,vsem vsem taktez!!!papa hanka

Thea (St, 6. 4. 2005 - 10:04)

takže ja pokračujem v písaní.Asi 5-7 rokov má trápi DP, avšak až pred rokom som sa tým začala intenzívne zaoberať. Najskôr som nevedela,myslela som že je to nízky tlak, potom že nedostatok vitamínov až som sa dočítala a s hotovou diagnozou som išla k lekárke. Pýtala som si nejaké lieky, ale nič.Moje príznaky DP vám nemusím opisovať, lebo presne ste to napísali vy a dosť ma prekvapilo, že to?ko ?udí má presne tie isté problémy-pocit, že som robot, svet akoby cez záves žiadne pocity. No proste v poslednej dobe ma chytalo zúfalstvo,chytám sa každej slamky.Inak žijem normálne navonok, dosť sa smejem, čo asi pomáha, ale to nie je život.A stereotyp, choroba, to ešte zhoršujú. Podrobne som si prečítala všetky príspevky a snažila som sa nájsť čo nás priviedlo k tejto chorobe. Stres,traumy,intoxikácia nejakým svinstvom-určite.Takže kontaktovala som sa s liečite?om, ktorý, mi povedal, že orgány po intoxikácii nejakými jedmi/to môže byť za roky nahromadené čoko?vek/mi nepracujú tak ako by mali, vylučujú škodliviny do krvi a tá ide vlastne do mozgu.Ale to je len údajne ved?ajšia príčina, ktorá tento stav zhoršuje.Hlavná príčina je to, že v mojom okolí niekto zomrel a jeho duša sa vraj na mňa nejako zavesila!Možno materialisti budú proti ale niečo na tom bude.Keby som vedela kto to bol,dá sa s tým niečo robiť. Neviem, neviem, hovorím chytám sa každej slamky ale sa ja nevzdám, musím sa toho zbaviť a potom sa ozvem aby som aj vám pomohla.Nevzdávajte sa. Ahojte Thea

Thea (St, 6. 4. 2005 - 09:04)

ahoj Adam a všetci ostatní,ktorí zdie?ate to čo ja, skúšam či to funguje ak sa niekto ozve, napíšem, aké mám ja skúsenosti s DP a celkom nové poznatky, ktoré ma dosť šokovali.Píšem z práce tak zatia? sa majte Thea

Michal (Út, 1. 3. 2005 - 19:03)

Tomáši , mé ICQ je : 319-655-968 Michal

radek (Út, 1. 3. 2005 - 18:03)

Ahoj Helin, toto je má e-mailová adresa. Radek

adam (Po, 28. 2. 2005 - 16:02)

Radku, nechtěl by ses také zůčastnit? :-) I kdyby ne napiš mi prosím na DPDR"email.cz.Díky.Adam

Adam (Pá, 25. 2. 2005 - 16:02)

Pokomolil jsem svoji adresu. Není to DP/DR, ale DPDR"email.cz, bez té pomlčky. Adam

Adam (Pá, 25. 2. 2005 - 16:02)

Ahoj,děkuji všem, kdo se mi zatím ozvali na mou dřívější prosbu o spolupráci na mé bakalářské práci.Jelikož zatím nemám dostatek vhodných adeptů :-( , chtěl jsem Vás poprosit o spolupráci znovu.Trpíteli stavy DP/DR či jste takovými stavy trpěli a už netrpíte a máte-li zájem zůčastnit se skromného výzkumného projektu, napište mi prosím na adresu DP/DR"email.cz.Půjde především o standartní rozhovor, rozhodně není třeba se ničeho obávat. Účast v něm je dobrovolná a anonymní. Ujišťuji vás, že vás nehodlám nikterak soudit, sám vím jak nepříjemné a zvláštní mohou depersonalizace a derealizace být.Rozhovor nezabere více jak pár (1-2) hodin a realizován bude na místě domluvy. Třeba v čajovně nebo kavárně. :-) Vaše účast může přispět k pochopení věci. Předem vám děkuji za zájem.Mějte se dobře. Adam Ch., student psychologie.

Helin (Čt, 24. 2. 2005 - 21:02)

Radku, napiš mně na mail. Díky.

Radek (Čt, 24. 2. 2005 - 20:02)

Ahoj lidi, nemůžu se nepřipojit, k této diskuzi. Depersonaslizace a dearilizace mě sužuje od dětství. Už ani nevím, jestli to byla silná úzkost, která tento stav navodila, nebo mě DP/DR navodila úzkosti. Momentálně už jen polehávám, nejsem svhopen práce, komunikace s blízkými omezuji na minimum. Celý svět je mimo mě, jakoby neskutečný. Mám poruchy vidění, až do slepoty. Nemůžu se soustředit a myslet. Bezradně popocházím po bytě a kouřím jednu od druhé a napadají mě ty nejhorší myšlenky. Postupně se nabalují schizoafektivní poruchy, soc. fobie... Bojím se, že bude hůř, ale už teď vím, že se takhle žít nedá. Neprožívám nic, žádné pocity, jen úzkost. Dlouho trvalo, než jsem vyhledal odbornou pomoc, ale ani doktoři, si s tím neví rady. Vystřídal jsem mnoho odvětví alternativních praktik, ale nic mě nepomohlo. Už to alespoň umím pojmenovat, ale s DP/DR, zatím moc neumí udělat, ani nejlepší odborníci. Osobně jsem mluvil i s Dr. Praškem. Takže rady zatím nemůžu poskytnout, ale když budete chtít, napíšu toho víc o svých prožitcích a zkušenostech...

Radek (Čt, 24. 2. 2005 - 19:02)

kjjj

Tomas (St, 23. 2. 2005 - 16:02)

To Michal : presne si vysthl co chcem resit .. Ze se bojim ze dostanem DP..Ale kdyz se koukam do zrkadla mam ten pocit stale..Tak nemam se coho bat ?? Michale nemas icq ?? Mohli by sme pokecat o DP caff

Michal (Út, 22. 2. 2005 - 14:02)

Ahoj Tomasi, to co jsi napsal je strucne a ne uplne jasne. Pises ze mas neco jako DP a to trikrat tydne pet minut. Pokud to je takto , tak nic neres :)(Neni tvym problemem, spis to ze se bojis, ze nejakou poruchu dostanes ?)Ahoj Pajko, Jak se ti dari ? Lidi jako ty neni nikdy dost. Nechces pozadat o oficialni zmenu diagnozy a presedlat z paniky na depersonalizaci ? :)

Tomas (Ne, 20. 2. 2005 - 11:02)

:(((

Pajka (So, 19. 2. 2005 - 22:02)

Tome, zajdi k psychologovi. Z Tvých stručných sdělení nelze odhadnout, co a proč Ti je...

Tomas (So, 19. 2. 2005 - 22:02)

Tak to mi tu nikto neporadi ??? A zda sa mi ze mam iba poruchy vnimania prostredia.Prosim je tu niekto taky co by pomohol ?? HELP ME !

Michal (So, 19. 2. 2005 - 15:02)

Ahoj.Dostal jsem od Adama, který pracuje na své bakalářské práci o depersonalizaci, seznam vědeckých článků, které jsou u něj k dispozici, s tím abych je publikoval na webových stránkách. Jejich uvedení na stránkách ještě zvážím, protože jsou chráněny autorskými právy. Pokud by ale někdo měl zájem, tak mu zprávy z následujícího seznamu můžeme zaslat emailem. Zprávy jsou v angličtině, některé z nich možná Adam časem přeloží do češtiny. Mějte se fajn . Michal Seznam :1. Fluoxetine not efficacious for depersonalization disorder. Brown University Psychopharmacology Update, Sep2004, Vol. 15 Issue 9, p3, 2p; (AN 14225798)PDF Full Text (168K) 2. Depersonalisation Disorder: A Contemporary Overview. By: Simeon, Daphne. CNS Drugs, 2004, Vol. 18 Issue 6, p343, 12p; (AN 13030340)PDF Full Text (199K) 3. Medication-associated Depersonalization Symptoms: Report of Transient Depersonalization Symptoms Induced by Minocycline. By: Cohen, Philip R.. Southern Medical Journal, Jan2004, Vol. 97 Issue 1, p70, 4p, 1 chart; (AN 12440345)Cited References (56)PDF Full Text (969K) 4. Depersonalization, fantasies, and coping behavior in clinical context. By: Wolfradt, Uwe; Engelmann, Stefanie. Journal of Clinical Psychology, Oct2003, Vol. 59 Issue 10, p1117, 8p, 2 charts; (AN 11024960)Cited References (37)PDF Full Text (80K) 5. Depersonalization Disorder: A Functional Neuroanatomical Perspective. By: Phillips, Mary L.; Sierra, Mauricio. Stress: The International Journal on the Biology of Stress, Sep2003, Vol. 6 Issue 3, p157, 9p, 2 graphs, 1c; DOI: 10.1080/1025389031000138538; (AN 13803901)PDF Full Text (257K) 6. Emotional exhaustion completely mediates the influence of neuroticism on depersonalisation. By: Goddard, R.C.. Australian Journal of Psychology, 2003 Supplement, Vol. 55, p182, 1/5p; (AN 11893477)PDF Full Text (84K) 7. Changes of P300 Elicited during a Working Memory Test in Individuals with Depersonalization-Derealization Experiences. By: Papageorgiou, Charalabos; Ventouras, Erricos; Uzunoglu, Nikolaos; Rabavilas, Andreas; Stefanis, Costas. Neuropsychobiology, 2002, Vol. 46 Issue 2, p70, 6p; DOI: 10.1159/000065415; (AN 11372710)PDF Full Text (92K) 8. Citalopram-Clonazepam combination for primary depersonalization disorder: a case report. By: Sachdev, Perminder. Australian & New Zealand Journal of Psychiatry, Jun2002, Vol. 36 Issue 3, p424, 2p; DOI: 10.1046/j.1440-1614.2001.t01-1-01030.x; (AN 6803816)PDF Full Text (46K) 9. Instrument to assess depersonalization-derealization in panic disorder. By: Cox, Brian J.; Swinson, Richard P.. Depression & Anxiety, 2002, Vol. 15 Issue 4, p172, 4p, 1 chart; DOI: 10.1002/da.10051; (AN 11773249)PDF Full Text (67K) 10. Development of a Depersonalization Severity Scale. By: Simeon, Daphne; Guralnik, Orna; Schmeidler, James. Journal of Traumatic Stress, Apr2001, Vol. 14 Issue 2, p341, 9p; (AN 11308687)Cited References (26)PDF Full Text (34K) 11. Prevalence of depersonalization and derealization experiences in a rural population. By: Aderibigbe, Y. A.; Bloch, R. M.; Walker, W. R.. Social Psychiatry & Psychiatric Epidemiology, 2001, Vol. 36 Issue 2, p63, 7p; (AN 4684573)Times Cited in this Database (2)PDF Full Text (77K) 12. Depersonalization, fantasies, and coping behavior in clinical context. By: Wolfradt, Uwe; Engelmann, Stefanie. Journal of Clinical Psychology, Feb99, Vol. 55 Issue 2, p225, 8p, 2 charts; (AN 1487015)Times Cited in this Database (4)PDF Full Text (881K) 13. Depersonalization is not uncommon. Brown University Child & Adolescent Behavior Letter, Oct97, Vol. 13 Issue 10, p3, 2/9p; (AN 9710196514)HTML Full Text 14. IN-GROUP IDENTIFICATION AS A FUNCTION OF DEPERSONALIZATION, DISTINCTIVENESS, AND STATUS. By: Brewer, Marilynn B.; Manzi, Jeorge M.; Shaw, John S.. Psychological Science, Mar93, Vol. 4 Issue 2, p88, 5p, 1 chart; (AN 8563180)Times Cited in this Database (2)PDF Full Text (456K) 15. Toward the Clarification of the Construct of Depersonalization and its Association With Affective and Cognitive Dysfunctions. By: Jacobs, John R.; Bovasso, Gregory B.. Journal of Personality Assessment, Oct92, Vol. 59 Issue 2, p352, 14p; (AN 6391895)Times Cited in this Database (3)PDF Full Text (784K) 16. Depersonalization, the experience of prosthesis, and our cosmic insignificance: The experimental... By: Apter, Andrew. Philosophical Psychology, Sep92, Vol. 5 Issue 3, p257, 28p, 3 charts; (AN 9606200347)HTML Full Text 17. DEPERSONALIZATION IN NONCLINICAL POPULATION. By: Trueman, David. Journal of Psychology, Jan84, Vol. 116 Issue 1, p107, 6p; (AN 5190946)Times Cited in this Database (3)PDF Full Text (269K) 18. An Experimental Education in Depersonalization. By: Stefan, Edwin S.. Teaching of Psychology, Feb76, Vol. 3 Issue 1, p19, 3p, 1 chart; (AN 6800026)PDF Full Text (280K) 19. The 'Depersonalization' of Modern Man. By: Pope Pius XII. Vital Speeches of the Day, 1/15/53, Vol. 19 Issue 7, p209, 6p; (AN 9808999)PDF Full Text (825K) 1. Autonomic response in depersonalization disorderMauricio Sierra, Carl Senior, Jeffrey Dalton, Michael McDonough, et al. Archives of General Psychiatry. Chicago: Sep 2002. Vol. 59, Iss. 9; p. 833 (6 pages) Text+Graphics Page Image - PDF Abstract 2. Depersonalization and feelings of unreality: Significant symptoms with a variety of meaningsKjell Modigh. Philosophy, Psychiatry & Psychology : PPP. Baltimore: Sep 2002. Vol. 9, Iss. 3; p. 285 (3 pages) Full text Page Image - PDF Citation 3. Feelings of unreality: A conceptual and phenomenological analysis of the language of depersonalizationFilip Radovic, Susanna Radovic. Philosophy, Psychiatry & Psychology : PPP. Baltimore: Sep 2002. Vol. 9, Iss. 3; p. 271 (10 pages) Text+Graphics Page Image - PDF Citation 4. Investigating depersonalizationFilip Radovic, Susanna Radovic. Philosophy, Psychiatry & Psychology : PPP. Baltimore: Sep 2002. Vol. 9, Iss. 3; p. 287 (3 pages) Full text Page Image - PDF Citation 5. The spectrum of organic depersonalization: A review plus four new casesMichelle V Lambert, Mauricio Sierra, Mary L Phillips, Anthony S David. The Journal of Neuropsychiatry and Clinical Neurosciences. Washington: Spring 2002. Vol. 14, Iss. 2; p. 141 (14 pages) Text+Graphics Page Image - PDF Abstract 6. Changes of P300 elicited during a working memory test in individuals with depersonalization-derealization experiencesCharalabos Papageorgiou, Erricos Ventouras, Nikolaos Uzunoglu, Andreas Rabavilas, Costas Stefanis. Neuropsychobiology. Basel: 2002. Vol. 46, Iss. 2; p. 70 (6 pages) Text+Graphics Page Image - PDF Abstract 7. Depersonalization and basic symptoms in schizophreniaCarlo Maggini, Andrea Raballo, Paola Salvatore. Psychopathology. Basel: Jan/Feb 2002. Vol. 35, Iss. 1; p. 17 (8 pages) Text+Graphics Page Image - PDF Abstract 8. Visual imagery and depersonalizationMichelle V Lambert, Carl Senior, Mary L Phillips, Mauricio Sierra, et al. Psychopathology. Basel: Sep/Oct 2001. Vol. 34, Iss. 5; p. 259 (6 pages) Text+Graphics Page Image - PDF Abstract 9. The role of childhood interpersonal trauma in depersonalization disorderDaphne Simeon, Orna Guralnik, James Schmeidler, Beth Sirof, Margaret Knutelska. The American Journal of Psychiatry. Washington: Jul 2001. Vol. 158, Iss. 7; p. 1027 (7 pages) Text+Graphics Page Image - PDF Abstract 10. The relationship of akathisia with suicidality and depersonalization among patients with schizophreniaE Cem Atbasoglu, Susan K Schultz, Nancy C Andreasen. The Journal of Neuropsychiatry and Clinical Neurosciences. Washington: Summer 2001. Vol. 13, Iss. 3; p. 336 (6 pages) 11. Depersonalization, self-esteem and body image in male-to-female transsexuals compared to male and female controlsUwe Wolfradt, Kerstin Neumann. Archives of Sexual Behavior. New York: Jun 2001. Vol. 30, Iss. 3; p. 301 (10 pages) Text+Graphics Page Image - PDF Abstract 12. Trauma and depersonalization during panic attacks / ReplyLachlan A McWilliams, Brian J Cox, Murray W Enns, Randall D Marshall, et al. The American Journal of Psychiatry. Washington: Apr 2001. Vol. 158, Iss. 4; p. 656 (1 page) Full text Page Image - PDF Citation 13. Feeling unreal: A PET study of depersonalization disorderDaphne Simeon, Orna Guralnik, Erin A Hazlett, Jacqueline Spiegel-Cohen, et al. The American Journal of Psychiatry. Washington: Nov 2000. Vol. 157, Iss. 11; p. 1782 (7 pages) Text+Graphics Page Image - PDF Abstract 14. Feeling unreal: Cognitive processes in depersonalizationOrna Guralnik, James Schmeidler, Daphne Simeon. The American Journal of Psychiatry. Washington: Jan 2000. Vol. 157, Iss. 1; p. 103 (7 pages) Text+Graphics Page Image - PDF Abstract 15. Paroxetine for depersonalization associated with multiple sclerosisAndreas Stroh

Tomas (St, 16. 2. 2005 - 18:02)

PS: stavy mam asi tak 5 minut viac nie .Mam DP ?? go go

Tomas (St, 16. 2. 2005 - 17:02)

A este..Pred tym som hulil marihuanu..Mozno to je aj z toho..A ked sa pozriem do zrkadla tak vyzera to ako keby som tam nebol ja.Ale nemam tieto stavy kazdy den..Asi 3x do tyzdna.Prosim poradte co najrychlejsie co mam robit!!! Mam skusit lieky ?? diky moc Xairo"seznam.cz

Reklama

Přidat komentář