Pouze pohyb v boji proti celulitidě nestačí

Celulitida, známá jako pomerančová kůže, trápí přes 90 procent žen. Zvýšené riziko je v těhotenství, ale postihuje i dívky v pubertě a ženy v přechodu.

Souvisí s vlivem ženského hormonu estrogenu, proto jí více trpí ženy užívající antikoncepci, řekla dnes novinářům odbornice na léčbu pomerančové kůže Erika Hübelová. "Samotným cvičením a dietou celulitida nevymizí," upozornila.

Podle Hübelové nesouvisí celulitida ani s nadváhou, trpí jí i štíhlé ženy. Hrbolky na kůži totiž nejsou tvořeny zbytečnými zásobami tuku, ale jsou výsledkem změn podkožního tukového vaziva, v němž je zadržována voda. Porucha struktury kůže postihuje především boky, stehna a hýždě.

U mladších žen nebývají změny na kůži patrné, protože jejich tkáně jsou pružné. S postupujícím věkem jsou zřetelnější, zásoby tuků v podkožním vazivu se zvětšují a vznikají hrbolky a důlky na povrchu kůže. Ve vyšším stupni celulitidy se objevují rozsáhlé otoky po těle, které se zmenší masáží, jež z postižených míst odvede přebytečnou tekutinu.

Ke vzniku celulitidy přispívají podle gynekoložky Henrietty Nazari vedle estrogenů i nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, stres, kouření a strava bohatá na živočišné bílkoviny, tuky a cukry. Příčinu může být i porucha jater.

Speciální masáže lze při léčení celulitidy doplnit užíváním přípravků s obsahem jinanu dvoulaločnatého, jetele, semen vinných hroznů a řasy mechýřnaté. Tyto přípravky zlepší vnitřní výživu tkání, zvýší odbourávání tuků uvězněných v buňkách a chrání před dalšími změnami pojivové tkáně.

Autor: Naďa Myslivcová - ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Julie S.
    Julie S. (anonym)

    potřebuju pomoc.....

    Kvě 04, 2006

Přidat komentář

Reklama

Reklama