Kosmetické přípravky při poševních mykózách a kvasinkách

Mykóza neboli pomnožení plísní (nejčastěji kvasinek Candida albicans) se projevuje svěděním, pálením a bělavým výtokem. Trvalá léčba poševních mykóz by měla být vždy vnitřní a komplexní. Kosmetické přípravky mohou v mnoha případech poševní mykózu zhoršovat. Existují však čistě přírodní prostředky, které mohou od potíží ulevit. Kosmetické přípravky však nikdy neléčí příčinu mykózy.

Kosmetické přípravky užívané na hygienu intimních míst by nikdy neměly dráždit ani nadměrně vysušovat a narušovat přirozenou ochrannou bariéru. To znamená, že by neměly obsahovat saponáty (tenzidy), které způsobují dráždění sliznic. Saponáty jsou v kosmetických přípravcích označeny jako Natrium-lauryl-sulfát, natrium-laureth-sulfát, sodium-lauryl-sulfát, sodium -laureth-sulfát či zkratkami NaLS, SLS.

Velmi vhodnou alternativou k užívání sprchových gelů a mýdel, které většinou saponáty obsahují je používání hydrofilních mycích olejů. Na intimní místa je speciálně určen Hydrofilní mycí olej Intima . Jelikož kvasinková infekce se týká většinou obou partnerů, prodává se i Intim-set.

Tyto přípravky jsou vyráběny z vysoce kvalitních olejů (mandlový, sojový, jojobový) a z výtažků léčivých rostlin a z vysoce účinných éterických olejů (levandulový, tympánový...). Neobsahují žádné tenzidy (saponáty), konzervační látky, barviva a jiné látky, které by mohly nepříznivě působit na organizmus. Jemně a důkladně čistí sliznici pohlavních orgánů. Udržují rovnováhu symbiotické mikroflóry. Splňují všechny podmínky přirozené péče o sliznici. Mají příjemnou bylinnou vůni. Jedna kapka oleje smíchaná s vodou bohatě vystačí pro umytí intimních partií.

Dalším přírodním prostředkem, který je osvědčený k prevenci a úlevě mykóz, je Albisan 365. Albisan 365 je směs několika vysoce účinných éterických olejů, které zajišťují důslednou obranu při plísňových poškozeních. Přibližně 5 - 10 kapek Albisanu nakapeme kapátkem na tampon a ten zavedeme do pochvy. Vlivem tělesného tepla se tampon ohřeje a tím je zajištěno pomalé odpařování injikovaných olejů v pochvě. Oleje uklidňují svědění a pálení a zabraňují plísním v množení. Výměna tamponu se provádí několikrát denně! Délka trvání léčby by měla být minimálně jeden týden, ale ani dlouho dlouhodobější používání není na škodu. Tento přípravek se osvědčuje pro prevenci tzv. bazénových mykóz. Je prospěšné vždy před vstupem do veřejného bazénu použít tampón s Albisanem.

Albisan se však nesmí používat v těhotenství, kdy jsou mykózy vlivem hormonálních změn v organismu časté. V těchto případech je pro úlevu od svědění ideální Balzám pro intimní hygienu Intisan. Unikátní složení balzámu (shea butter, jojobový olej,vitamíny A a E, éterické oleje - např. z modrého heřmánku, levandulový, z červeného tymiánu a z mrkvových semen) zaručuje ideální ošetření intimních partií těla. Intisan výborně udržuje jejich přirozenou mikroflóru. Obsah heřmánku dává balzámu jemnou vůni, hojivé a regenerační vlastnosti a schopnost tišit bolest.

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele kosodrevina
  kosodrevina

  Já používám přírodní intimní gel ESI z Aloe Vera a nemůžu si ho vynachválit. Je ve dvou variantách - heřmánek s antimykotickými účinky a máta pro osvěžení. Kdybyste ho chtěli vyzkoušet, tak já ho kupuje zde http://www.biooo.cz/gel-pro-intimni-hygienu-intimaid-s-hermankem-aloe-dermal-esi-p-2248.html , ale asi ho mají i jinde mimo Prahu...

  Feb 08, 2012
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Taky jsem používala čistý gel z aloe - ale od jiné firmy - byla jsem spokojena, nedráždil a nezpůsoboval potíže, ale když jsem si přinesla kvasinky z bazénu, tak nepomohl. Intima a albisan mne vždy do dvou dnů zbavila potíží. Dnes to používám preventivně a mohu chodit do bazénů a potíže nemám.

  Feb 14, 2012
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  já zas používám Femisheu a opravdu si ji nemůžu vynáchválit.

  Feb 14, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama