Reklama

Co dělat pro lepší hydrataci kůže rukou?

Ruce jsou neustále vystaveny působení zevního prostředí a každodenní aktivitě. Na suchou kůži rukou jsou vhodné přípravky a regenerační zábaly, které kůži hydratují, ale též obsahují tukové složky a kůži také chrání.

Pro udržení jejich pěkného vzhledu a k předcházení suché kůže je nutné dodržovat několik zásad. Ruce myjeme teplou vodou a mýdlem krátce, ale pečlivě 15 sekund. Po umytí, zvláště bylo-Ii nutné delší, například kvůli zašpinění, vždy používáme zvláčňující krémy, masti nebo oleje. Doplňují narušený ochranný povrchový film. Přes den je lepší používat přípravky na ruce, které nezanechávají pocit mastnoty. Na noc nebo pokud relaxujeme, můžeme použít přípravky mastnější.

Hydrataci kůže může negativně ovlivnit i vlhkost okolního prostředí. Vlhkost snižuje klimatizace a ústřední topení. Kromě toho vlhkost prostředí snižuje i kouření. Místnosti je nutné často větrat.

Pro udržení hydratace kůže je nutné dodržovat tzv. pitný režim. Obecně se doporučuje pít alespoň 1,5-2 litry stolní vody denně. Množství je nutné zvyšovat při zvýšeném výdeji vody třeba potem. Jedná se o zvýšené pocení v teplých dnech, při sportu, při horečce apod. Při nadměrném pocení je třeba kromě stolní vody pít i vodu s vyšším obsahem minerálů. Minerálky nelze pít pouze samotné, protože představují vyšší zátěž ledvin minerály. Čaj, káva, nápoje s kofeinem, alkohol jsou močopudné, takže se do denního součtu vypitých tekutin prostě nepočítají.

Olejové zábaly

Reklama

K olejovému zábalu budeme potřebovat olej v nádobce, polyetylénové rukavice nebo mikrotenové pytlíky a rukavice bez prstů ze silnější froté látky.

Ruce ponoříme do připraveného oleje, Používáme olej arašídový, mandlový nebo olivový, Pečlivě rozetřeme a promneme, poté vsunem ruce do pytlíků a následně do froté rukavic. Necháme působit 30 minut.

Polyetylén nebo mikroten a teplo zlepší vstřebávání tukovitých látek. Kromě toho se při pravidelném používání ruce zjemní a zlepší se jejich vzhled. Olejové zábaly můžeme používat každý den, nebo alespoň jednou týdně.

Olejové koupele

K přípravě olejové koupele potřebujeme olej a vodu. Jsou obdobné koupelím celého těla. Na umyvadlo vody stačí 2 lžíce oleje. Ruce ponoříme na 10 minut. Poté jemně osušíme.

Mléčné koupele

Ohřejeme plnotučné mléko na teplotu, která nám je příjemná. Ruce namáčíme 5 minut. Koupel je vhodná pro zpevnění nehtů a hydrataci kůže.

Parafínové zábaly

Parafínové zábaly je vhodné si nechat provést v kosmetickém salonu. Zlepšují prokrvení rukou. Zjemní pokožku, zlepšují její obnovu a vzhled.

Zábal s medem

V misce se smíchá lžička medu a lžička olivového oleje. Směs pomalu vtíráme do pokožky rukou. Ruce vsuneme do mikrotenových pytlíků nebo polyetylénových rukavic a zabalíme do froté ručníku na 30 minut. Vhodné především v zimních měsících pro zlepšení vzhledu pokožky rukou a nehtů.

Zábal s vazelínou

Naneseme silnější vrstvu bílé vazelíny na ruce a nehty. Navlékneme bavlněné rukavice. Necháme působit přes noc Pro lepší vzhled nehtů a okamžitý lesk vetřeme vazelínu na nehty a jemně promneme.

Zdroj: Miloslava Prokopová Moskalyková – Péče o ruce a nehty, nakladatelství Grada

 

Reklama

Komentáře

Magda (Pá, 22. 4. 2016 - 15:04)
Myslím, že na to pommůže pouze nějaký kvalitní hydratační krém. Já mám krém od značky Pevonia Botanica a jsem spokojená, suché ruce mě už netrápí. :) Tak doporučuji zkusit:)
Reklama