Reklama

22.června - Mezinárodní den bez kalhotek

Již od roku 2000 připadá na 22. červen Mezinárodní den bez kalhotek. Tento svátek nabádá ženy osvobodit se alespoň na jeden den od společenských konvencí a užít si den bez spodního prádla. Takříkajíc „naostro“ však v posledních letech chodí čím dál více dam naprosto běžně, zejména v teplém letním období. 

 „Ženy odkládají kalhotky kvůli pohodlí, volnosti či ‚větrání‘. Někdy jej volí také proto, aby jim nikde nic neprosvítalo nebo se nerýsovaly nevzhledné linky. Mnohým se to rovněž zdá hygieničtější. Je fakt, že pod sukní či šaty může v horkém létě ženský klín z absence zakrytí profitovat. Nedochází k zapaření a zapocení, vše větrá. Ženám, které často trápí kvasinkové infekce, gynekologové letní chození naostro vysloveně doporučují, uvádí Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz

Dopřát svým intimním partiím přísun vzduchu je tedy při vysokých teplotách vhodné. Přirozeně se tu totiž vyskytují bakterie a další mikroorganismy, jejichž počty se drží na normální úrovni, pokud používáme správné hygienické přípravky, myjeme se po zpocení, dopřáváme svému klínu dostatek větrání a nosíme dobře padnoucí spodní prádlo, které zároveň pravidelně měníme – kalhotky každý den a podprsenku po trojím nošení. V parném letním dni nebo třeba po cvičení či sportování se pak hodí obměňovat spodní prádlo i vícekrát denně. A také si je potřeba brát čisté prádlo i na noc, anebo si jej ideálně nebrat vůbec.

Desetina žen nosí stejné kalhotky tři dny a déle

Přesto se zdá, že pro řadu žen není problém nosit jedny a ty samé kalhotky delší dobu. Například podle nedávného průzkumu platformy Derm Review, která se zabývá péčí o pokožku, celá pětina žen nosí stejné spodní prádlo klidně i několik dní. Jedna z deseti dam si dokonce kalhotky nemění tři a více dnů. Více než polovina žen, nejvíce v kategorii nad 55 let, si kalhotky nemění ani na spaní. Bezmála čtvrtina – tentokrát mladých dam pod 25 let – si zase spodní prádlo nepřevlékne po sportu či work-outu. Důvody jsou různé – od ušetření si času a nákladů na praní prádla až po ohled na životní prostředí.

Reklama

Jakkoliv se kupříkladu právě redukce prádla může zdát praktická, riziko takového počínání je značné. V dlouho nošeném prádle se hromadí vlhkost, drží se tu teplo, a tak se bakterie a kvasinky množí a hromadí. Výsledkem pak bývá nejen nepříjemný zápach, ale také vyrážky, svědění, kvasinkové infekce – časté jsou třeba vaginální kandidózy –, infekce močových cest, bakteriální vaginózy, či dokonce život ohrožující stafylokokové infekce,“ varuje Adam Durčák.

MK

Reklama

Komentáře

Sara (St, 22. 6. 2022 - 22:06)
oslavila sjem to tím, že jsem je neměla na sobě a ted večer jsem si jenom oblékla krajkový přehoz z ekondomy. Skvelý den
Pepa (Čt, 23. 6. 2022 - 00:06)
Průser, já na to úplně zapomněl a celý den jsem nosil bombarďáky. Už jsem si to dal do diáře a příští rok snad nezapomenu.
Bob (Čt, 23. 6. 2022 - 08:06)
Kalhotky vůbec nenosila moje babička. Nestyděla se předemnou čůrat, nebo se v rozkroku umývat, což dělala s velkým potěšením. Podobně to měla tchýně, která nosila krátké šaty, takže na mne dost často zívla její žabka. Samozřejmě ve vší počestnosti.
Pavkol (So, 25. 6. 2022 - 09:06)
22.6. jsemyl na statku na Srbči a byla tam i jedna má bývalka Petra to že je asi bez kalhotek jsem poznal ze dvou věcí. Měla dlouhé zelené šaty a ta druhá byla že když se pak hlasitě uprdla bylo to z takovou razancí že to bylo cítit na hony daleko
Reklama