Reklama

Proč máme váčky pod očima?

Kolem očí se dělají kruhy a váčky. Váčky vypadají hůř, a proto se jich víc bojíme. Podle dr. Betty Albertové z Berkeley v Kalifornii váčky i kruhy mají stejný původ, a to tělní tekutiny, které vytvářejí otoky. "Váčky" se můžou objevit, když se tekutina nahromadí pod očima, kde je kůže tenčí než jinde na těle. S rostoucím věkem a možná s přispěním dědičnosti se otoky tvoří častěji nebo ani nezmizí, protože kůže postupně ztrácí svou pružnost a začíná ochabovat.

Možná v tom mají prsty i jiné faktory. Například dědičné zatížení, při kterém se tuk chránící oči protlačí oslabenými svaly, nebo některé léky, například kortison, či nevhodné kosmetické přípravky, cigaretový kouř a nečistoty ze vzduchu.

Lze říct, že otok kolem očí klidně vyvolá i únava nebo lokální podráždění. Zadržování vody se zvětší i při onemocněních štítné žlázy, ledvin nebo srdce. A to se zvlášť projeví kolem očí. Ajako by toho nebylo dost, důležitou roli hraje i působení zemské přitažlivosti. Když spíme, hlavně na břiše, může se do horních i dolních víček dostat nadbytečná tekutina.

Kromě vyloučení všech faktorů, o kterých jsme se zmínili, toho člověk postižený otoky nemůže mnoho udělat. Nepříznivý vliv přitažlivosti lze zmírnit dalším polštářem, aby hlava byla výš. V závažných případech se dá oteklá tkáň nebo nadbytečný tuk pod očima odstranit chirurgicky. Tato operace se provádí běžně ambulantně.

Zdroj: Dr. Stephen Juan - Lidské tělo podivuhodné a záhadné, nakladatelství Ivo Železný

Reklama

Reklama

Komentáře

Yve (Po, 16. 2. 2009 - 13:02)
Váčky pod očima jsou známkou oslabení ledvin, což vědecké západní metody ještě zdaleka nemusí ukázat. Stačí zahřívat bedra a plosky nohou, solit jen jemně, nejíst chladné potraviny typu jogurt (hlavně v zimě)a podívat se na vztahy, ve kterých žijeme, zda nás příliš nevyčerpávají a neoslabují. Otoky se z těla dají odstranit akupnkturou či jinými metodami působení na určité akubody, stačí navštívit terapeuta čínské medicíny, popř. i homeopata. Kosmetika jen zakryje hnojník uvnitř. Přeju všem vyčištění hnojníku a hlavně zdraví! :-)
La (Po, 16. 2. 2009 - 14:02)
Trpim na vacky pod ocima a celkove na otoky oci.Ledviny
Návštěvník (Út, 17. 2. 2009 - 10:02)
hmmm čínské medicíně věřím asi jako že jejich obalované kuře je opravdu kuře
Alena (St, 13. 5. 2009 - 19:05)
Měla jsem epileptický záchvat,při kterém jsem upadla a uhodila se do hlavy.Musela jsem do nemocnice,protože mě rána hodně krvácela.Po dvou dnech ledování hlavy a levé strany čela,se mě udělala krvavá skvrna pod okem - otok.Krvavý váček,kterého se nemohu zbavit.Poradíte mě někdo?Děkuji
Návštěvník (Čt, 14. 5. 2009 - 18:05)
mám problém s ledvinama zánět a váčky pod očima nemám
Martin (Út, 4. 12. 2012 - 18:12)
Ahoj!
Chtěl se podělit s nějakou tou radou která mě pomohla.
Za prvné rozhodně dodržovat pitný režim a hlavně vodu, ale vsadím se že tohle čtete všude:) Nejde ale jenom o to dodržet ho ale aji jak si ho roztřidíte. Kdysi jsem ráno a přes poledne neměl čas tak jsem pitný režím doháněl pres odpoledne-večer, což není zrovna ideální. Zkrátka není dobré namáhat ledviny takhle najednou a k večeru už vůbec ne. Teďkom do 3 hodin odpoledních mam vypito 1,3l a dovecera doženu ten zbytek zhruba do 2l.
Za druhé stres. Já osobně jsem se přes moje pytle pod očima nepřenesl a tak jsem se s něma pořád stresoval jak to vypadá atd. A jednou jsem si všiml i když jsem byl nemocný, a byl doma nestresoval jsem se s pytlema a vůbec mě to nezajímalo jak vypadám, tak vlastně vypadám lípe- protože jsem byl uvolňený a neměl žádný stres. Takže jestli vás to hodně žere tak se to zkuste co nejméně myslet a určitě to bude lepší.
Snad vám to také pomůže protože já mám pytle výrazně menší:)
Se (Pá, 10. 6. 2016 - 09:06)
Ahoj!
Chtěl se podělit s...mi udělaly po dlouhodobé nespavosti a dnes i když třeba dobře spím,tak nemizí.Celkově se zrakem mám problémy.Určitě by to vyřešil zákrok.Jinak věřím ten pitný režim je hodně důležitý a chybu také dělám v tom,že nejvíc piju právě večer,přes den moc ne.
Reklama