Reklama

Oteklá oční víčka

Když vám náhle otečou oční víčka, může jít o alergickou reakci na oční kosmetické přípravky či o akutní oční onemocnění. Pokud však míváte pravidelně oteklá víčka, znamená to, že ve vašem organismu není již delší dobu vše v pořádku. Následující článek poukáže na některé možné příčiny.

Otoky horních víček:
- vznikají zneužíváním léků (např. psychofarmak)
- nahromaděním lymfy (kvůli nemoci, z nedostatku nebo nadbytku spánku)
- v případě nedostatečné činnosti ledvin nebo onemocnění jater

Otoky spodních očních víček:
- vznikají zneužíváním léků
- špatným odtokem a nahromaděním lymfy
- vyčerpáním
- používáním nesprávných skel v brýlích
- oslabením funkce ledvin či srdce

Převislá horní víčka:
- mohou být způsobena nemocí svalů (Myasthenia gravis)
- vyčerpáním
- nedostatečným spánkem
- depresivním onemocněním
- přetažením vaziva neodborným nanášením a odstraňováním make-upu z očí

Pro odstranění otoků je nutno řešit základní příčinu.
V případě hromadění lymfy může pomoci manuální lymfatická drenáž či mikromasaáž očního okolí.
Autor: m.k.

Reklama

Reklama

Komentáře

Petr (Po, 26. 11. 2001 - 17:11)
Přepl jsem na tento program zrovna ve chvíli,když začala zpívat Bára Basicová,to jsem ještě snesl ale to co následovalo mne donutilo přepnout.
Můj názor:zbytečně dlouhé kecání a hlavně pravidelné zdůraznění všech sponzorů a dalších,kteří si přihřáli své polívečky na tom,že Fredy zemřel.O kvalitě zpěvu si každý,kdo to zhlédl udělal svou představu,jaké mají naši přední zpěváci hlasy bez studiových úprav.
jana (So, 2. 2. 2002 - 22:02)
Jiz po dobu dvou let sem mela otekle spodni ocni vicka.Nejprve sem se pokousela hledat pricinu ve zdravotnim stavu.Po konzultaci s lekarkou,ktera provedla patricne krevni vysetreni a kompletni prohlidku,se potvrdilo,ze je vse co se tyce funkce levin,srdce a jater v poradku.Ocni lekar neshledal zadny duvod k oteklym ocnim spodnim vickum.U nosniho lekare bylo provedeno vysetreni nosnich dutin,zda treba tam neni nejaka skryty zanet.Vse bylo v poradku.Jednalo se,,pouze,,o kosmeticky problem.
Vyhledala sem odborne vyskolenou kosmeticku,ktera u me provadela manuální lymfatickou drenáž.Po par lymfatickych drenazich se dostavil znatelny vysledek.Oci jsou jiz zdaleka mene natekle.Chce to velikou trpelivost a opravdu odbornou a citlivou ruku kosmeticky.Sem velice rada,ze se me podarilo muj problem s nateklymi spodnimi ocnimi vicky vyresit.S citlivym vnimanim se da dobre vypozorovat, jak se lymfaticke drenaze provadeji a nyni si provadim sama jemnou masaz,ktera podpori odtekani lymfaticke tekutiny ze spodnich vicek.
Dulezite je i vypozorovat,co ma za vliv schromazdovani lymfaticke tekutiny.Snazte se hodne pit,mineralni vody,ktere cisti organismus a snazit se jist zdrave.
Drzim palce vsem kteri maji podobny problem,aby se jim podarilo zbavit stejneho problemu.
Martina (Po, 30. 8. 2010 - 11:08)
je mi 15, dřív se mi to nestávalo.. ale teď když večer i třeba jenom malou chviličku brečím, druhý den mám totálně oteklá horní víčka, pravidelně více pravé víčko... nevím vůbec čím to je... včera jsem brečela tak 3 hodiny, jelikož mám fobii z pavouků a potkala jsem předtim fakt obrovskýho.. zajímalo by mě jak se to dá řešit ? víčka se mi srovnají buď večer anebo druhý den, je to vážně nepříjemný. špatně se přes to kouká :-D
NATALIE (Po, 21. 2. 2011 - 22:02)
Jiz po dobu dvou let sem mela...Ahoj Jani,mám stejný problém s nateklými víčky jako ty..mohu požadat o radu jak na masaž?Moc díky.S pozdravem Naty
Reklama