Zlato zárukou mládí?

Při hledání elixíru mládí teklo zlato proudem. Nejen z kapes boháčů, kteří si to mohli dovolit, ale také při zdobení tváří, jimž mělo dodat svěží lesk a neopotřebovaný vzhled. Od dob antiky, kdy se tento drahý kov v kosmetice hojně používal, uplynula už pěkná řádka let. Dnes prožívá nový rozkvět. Pochopitelně hlavně ve Francii.

Čtyřiadvacetikarátové zlato se stává nezbytnou součástí krémů proti vráskám, očních gelů i rtěnek. Údajně zabraňuje pleti, aby stárla a rtům dodává plný tvar. V nabídce se proto předhánějí nejslavnější a nejprestižnější kosmetické firmy a salóny. O zájemce, především z řad příslušnic něžnějšího pohlaví, prý nemají nouzi. I když si za zkrášlující produkty účtují mastné sumy.

Pleťová kosmetika od La Prairie přijde na 514 euro (přes 14 000 Kč), tyglíček krému od Heleny Rubinstein stojí 71,50 euro (asi 2000 Kč). Cenově celkem dostupná je rtěnka se zlatým prachem od Yvese Saint Laurenta za 21,50 euro (cca 600 Kč).

Olej na obličej s Manukovým medem a 24K zlatem 12 ml od Manuka Doctor stojí 596 Kč.

Gold Dust Zpevňující sérum ApiRefine 30ml od Manuka Doctor stojí 1160 Kč.

Zdroj: Plus / doktorka.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele světluška
  světluška (anonym)

  Používám denní a noční krém s nanočásticemi zlata a hedvábí od firmy LR.Je to kvalitní německá firma,denní krém vyjde na 978,-Kč,noční na 1045,-Kč,v sérii je možé zakoupit i čistící krém s tonikem.Opravdu jsem moc spokojená,jsou bez barviv a vedlejších účinků.

  Lis 03, 2007
 • Obrázek uživatele Paja18
  Paja18 (anonym)

  A kde se dají objednat?

  Lis 04, 2007
 • Obrázek uživatele zuza
  zuza (anonym)

  A kde se dají objednat?u lr partnera

  Pro 18, 2010
 • Obrázek uživatele zuza
  zuza (anonym)

  A kde se dají objednat?u lr partnera

  Pro 18, 2010
 • Obrázek uživatele Simona
  Simona (anonym)

  Jsem LR partner, pokud by měl někdo zájem o tyto krémy, tady je můj email: Matyskova.S@email.cz Teď jsou i v sérii za levnější cenu:)

  Srp 08, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama