Reklama

Masáž zad

Uvolňuje napětí v dolní části zad. Je velmi účinná po dlouhém sezení nebo po dlouhých jízdách autem. Tuto krátkou masáž provádějte vsedě nebo vestoje.

Sevřete ruce v pěst a přiložte je hřbetem pěsti vpravo a vlevo vedle páteře ve výšce kostrční kosti nebo kosti křížové, tedy dosti daleko v dolní části zad.

Nyní masírujte s jemným tlakem otáčivým pohybem zápěstního kloubu sem a tam svalstvo vpravo a vlevo vedle páteře. Při tom pohybujte pěstmi po­malu a plynule nahoru směrem k hrudni páteři.

Postupujte s pěstmi tak daleko nahoru, jak je vám to bez příliš velké námahy příjemné.

Poté masírujte znovu směrem dolů k místu, kde jste začínali. Zachovejte lehce otáčivý pohyb pěstí. Masírujte několikrát, alespoň po dobu dvou minut, tímto způsobem nahoru a dolů. Zůstaňte vedle páteře, v oblasti natahovačů zad. Nemasírujte přímo na páteři.

Reklama

Poté protřepejte ruce a paže.  

Při tomto cvičení by měl pohyb otáčení a „válení“ pěstmi vycházet co nejvolněji ze zápěstního kloubu.

Zdroj: Siegbert Engel - Bez stresu za 15 minut, nakladatelství Grada

 

 

Reklama

Komentáře

Maxerka (Pá, 25. 9. 2015 - 20:09)
Za mě můžu doporučit Samuispa v Letňanech, byla jsem tam jak s manželem v privátním welness, tak jsem tam byla s kamarádkama :) Pronajali jsem si tam privát a dívali se z výřivky na tenis :-) takovy ten klasicky relax. Mají to tam příjemné a moc fajn.
Klára (Ne, 18. 10. 2015 - 21:10)
Maminky, chodíte někdo z rodinkou do sauny, výřivky v Prahy? Máte nějaké doporučení, kde bychom si mohli jako rodinka pronajmout welness, abysme tam byli sami?
Reklama