Reklama

Lněný olej - naděje pro zdraví

Lněný olej obsahuje vysokou koncentraci esenciálních nenasycených mastných kyselin - linolové 25 - 60 % a linolenové 20 - 45 %. Díky obsahu těchto esenciálních nenasycených mastných kyselin má široké uplatnění pro zevní i vnitřní použití.

Zevní použití:

 

  • Používá se k ošetření ran, popálenin, modřin, popraskané pokožky.
  • Lze použít k regeneraci pleti po ozařování.
  • Pro změkčení mozolů a kuřích ok se doporučují komprese s použitím teplého lněného oleje ( olej se nanáší na bavlněnou látku, která se pomocí obvazu připevní k postiženému místu a nechá se 1-2 hodiny působit ).
  • Díky mírnému protizánětlivému a protialergickému účinku lze použít k ošetření problematické pleti.
  • Lněný olej, který se doporučuje též jako účinný prostředek při některých ekzémech, dermatitidách, akné a jiných kožních problémech.

Vnitřní použití:

Reklama
  • Snižuje hladinu cholesterolu v krvi.
  • Používá se k léčení aterosklerózy.
  • Je součástí diety při poruchách metabolizmu tuků.
  • Osvědčuje se při vleklých zánětech žlučníku, zánětech tlustého střeva a hemeroidech.
  • Dokonce jsou zmínky o jeho úspěšném použití při tuberkulóze.

  • Při vnitřní léčbě je zapotřebí trpělivosti. Užívá se v několika jedno - až dvouměsíčních kúrách s dvou- až čtyřtýdenními přestvákami.

    Lněný olej si můžete zakoupit na 001shop.cz

    Autor: tj - podle časopisu Aromaterapie a internetových zdrojů

     

    Reklama

    Komentáře

    Dana (Pá, 24. 5. 2002 - 21:05)
    Nevím, jestli to není jen taková babská rada, ale moje matka někde vyčetla, že konzumace lněného semínka usnadňuje porod. Při obou svých těhotenstvích jsem tedy v posledních asi čtyřech až pěti týdnech denně užívala asi dvě lžičky semínek, jen tak. Poprvé jsem sice byla na vyvolání, ale byla jsem hotová asi za čtyři hodiny po natržení vody. Podruhé to šlo lépe, otevírala jsem se docela rychle. Opravdu nemohu posoudit, jestli na to to semínko vliv mělo nebo ne, nemám s čím srovnávat. Máte někdo podobnou zkušenost?
    Leara (St, 22. 5. 2002 - 12:05)
    Zajimalo by me, kolik lneneho oleje obsahuje lnene seminko. Jim ho s bilym jogurtem kazdy den; dale piju odvar z lnen. seminka proti zacpe. Nemuzu tim padem do sebe absorbovat vic "oleje" nez by bylo zdravo?
    Eva (Pá, 31. 5. 2002 - 01:05)
    Myslím,že lněným semínkem se rozhodně nelze předávkovat, ani olejem v něm obsaženým. Podle mých zkušeností lněné semínko hodné pomáhá s trávením, působí proti zácpě - většina semínek v nezměněné podobě opět vyjde z těla - jsde o to , že usnadní vyprazd?ování.
    Leara (St, 22. 5. 2002 - 12:05)
    Zajimalo by me, kolik lneneho oleje obsahuje lnene seminko. Jim ho s bilym jogurtem kazdy den; dale piju odvar z lnen. seminka proti zacpe. Nemuzu tim padem do sebe absorbovat vic "oleje" nez by bylo zdravo?
    Blanka (St, 7. 6. 2006 - 09:06)
    O lněném oleji je dlouhý článek na www.mwm.cz.
    coroner (St, 7. 6. 2006 - 12:06)
    Užívání lněného semínka, pokud se chceme zbavit třeba zácpy, má svá určitá pravidla, která není radno porušovat, protože může časem dojít i k vážným zažívacím problémům.
    Lněné semínko má také dosti značně rozdílné působení při jeho různých úpravách. Ty musíme volit dle konkrétního místa v zažívací soustavě, kde má působit.
    Hlavním rizikem u lněného oleje je to, že např. při nedodržení transportních a skladovacích podmínek velice rychle žlukne.
    I u samotného lněného semínka, pokud se používá v pomletém stavu, se doporučuje mletí provádět těsně před vlastním použitím.
    vellie (St, 23. 8. 2006 - 10:08)
    Chtěla bych se zeptat jak správně používat lněné semínko proti zácpě?
    Helena (St, 23. 8. 2006 - 22:08)
    Proti zacpe a na usnadneni porodu u zvirat se pouziva odvar z lneneho seminka.Necedi se.Myslim,ze i u lidi to bude stejne.Odvar ma byt vzdy cerstvy.Pije se vlazny je to takovy skoro rosol.Samotne suche seminko asi moc nepomuze.
    Ladislav (Út, 17. 10. 2006 - 20:10)
    Konzumuji 2 lžíčky lněného semínka denně a to tak,že ho rozkoušu na kaši a stravím bez zažívacích problému nahrazuji tím absenci rybích produktů ve stravě
    nelly (St, 19. 3. 2008 - 16:03)
    holky a myslíte, že k tomu porodu pomůže i lněný olej????
    Hana (Po, 25. 8. 2008 - 18:08)
    Chtěla bych se zeptat na lněný olej při léčbě rakoviny....jak se má užívat...četla jsem nějaké recepty...ale byly málo podrobné...prosím o nějaké informace,...děkuji
    N (Čt, 24. 3. 2011 - 23:03)
    Chtěla bych se zeptat na...http://www.wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2010020008
    RE (Po, 28. 9. 2015 - 13:09)
    Recept hlavně v starším věku, já osobně si dám pomerančovou štávu do toho nakrájím banán , jakékoliliv ovoce polotučný tvaroh, lněný olej, rozemleté lněné semínka. To je vše . Je z toho chutný pitíčko . Baby v menopauze budou překvapeny. A na rakovinu užasná receptura. Ale aby ste se dozvěděli více , dejte si do vyhledávyče lněny olej a tvaroh . Tam se dozvíte více.
    Reklama