Zaznamenávají vlasy váš zdravotní stav?

Vlasy jsou svědectvím naší minulosti. Rostou rychlostí zhruba 1 centimetr za měsíc a přitom ve vrstvách buněk zachycují minerální a chemické složení tělesných tekutin.

Ke zjištění přítomnosti některých kovů a drog v organizmu se pro společenské, kriminalistické a zdravotnické účely používá laboratorní analýza vlasů.

Vlasy běžně slouží k diagnostice užívání kokainu - látky, která se močí vyloučí do 72 hodin, ale ve vlasech zůstává 3 měsíce.

Pro nutriční terapeuty mají význam při zjišťování nedostatku stopových prvků, které je možné doplnit užíváním doplňků stravy. Tento postup zpochybňují lidé, kteří tvrdí, že dosud nebyly stanoveny základní koncentrace minerálů ve vlasech a že minerální složení vlasů je ovlivněno nejrůznějšími faktory prostředí.

Zdroj: Paul Hougham - Atlas duše, těla a ducha, nakldatelství Metafora

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele Lulu
  Lulu (anonym)

  Mě trápí vypadávání a třepení vlasů, starvuji se zdravě a stejně nic moc...:(

  Říj 23, 2009
 • Obrázek uživatele Amálka
  Amálka (anonym)

  Mě trápí vypadávání a třepení...Tak používej kvalitní konicionéry a šampóny a nebo vyzkoušej Viaderm, já ho sice používám na nehty ale na vlasy má taky účinek!

  Říj 24, 2009
 • Obrázek uživatele Peťulka
  Peťulka (anonym)

  Tak používej kvalitní...Jojo, já taky beru viaderm, a jsem spokojená, mě to zabralo asi tak po měsíci mi to zabralo na vlasy, i na pleť si stěžovat nemůžu, zvláště teď v zimě, je výživa na pleť důležitá.

  Lis 02, 2009
 • Obrázek uživatele ulina
  ulina (anonym)

  taky jsem měla problémy a vyřešila to klinika VLASOVÉ CENTRUM NA KRÁL.VINOHRADECH V PRAZE je jediná v republice kde se zabývají onemocněním vlasu!mají mikroskopy přístroje a td.ale jen jsou dlouhé čekací doby po objednání jinak jim nemohu nic vytknout! tel.267163659 někdo si pomyslí že jeto asi reklama ale mě pomohli tak at pomůžou i vám!!

  Lis 03, 2009
 • Obrázek uživatele Lulu
  Lulu (anonym)

  taky jsem měla problémy a...To bude určitě za spoustu peněz, no já zatím vyzkouším ten Viaderm!Ale dík za radu

  Lis 03, 2009
 • Obrázek uživatele Palča
  Palča (anonym)

  Ahoj. Mně v salonu poradili ten Viaderm jako doplněk a k tomu klasicky šampon a balzám. A funguje to..Vlasy se přestaly štěpit a lámat už po necelém měsíci

  Lis 03, 2009
 • Obrázek uživatele ulina
  ulina (anonym)

  To bude určitě za spoustu...no bude to stát moc peněz jak pro koho při první návštěvě se platí300kč. a to je celé já už tam byla asi9krát a po té platím jen v automatu30kčpoplatek takže jen na začátku ty 300kč.a i mi napsali nějaké mastičky a ty jsem měla v lékárně bez doplatku pouze jsem platila refept je to normální nemocnice.ono v drogerii si můžeš koupit co chceš ale než příjdeš nato co vlastně ti zabere? tak myslím že ty 300kč docela jdou

  Lis 03, 2009
 • Obrázek uživatele Linda
  Linda (anonym)

  Ahoj. Mně v salonu poradili...No já mám Viaderm taky moc ráda. Používám ho už docela dlouho, sice ne pořád, ale s malými pauzami, ale vždycky rozdíl po pár týdnech pocítím (vlasy se tolik netřepí, lesknou se, tak nějak celkově vypadjí lépe). Teď jsem si ho po delší době zase před létem dopřála (jinak není nějak extra drahý, dá se koupit pod 200 kč/na měsíc), abych vláskům trošku pomohla. Celkem příjemně mě překvapilo, že změnili jeho chuť, resp. ji vylepšili. Dříve byla z pilulek cítit rybina, teď jseou chutově dobré.

  Kvě 26, 2011
 • Obrázek uživatele Klárka
  Klárka (anonym)

  Přesně tak, Viaderm se zlepšil, už nesmrdí :) a pomáhá.

  Lis 06, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama