Základní pravidla péče o nohy

Zacházejte s nohama ohleduplně a věnujte jim něžnou a laskavou péči. Odvděčí se vám léty pilné a bezbolestné služby. Dodržujte jednoduchá pravidla pro zdravé, spokojené nohy.

Umývejte si své nohy denně. Při mytí se snažte dostat všude, i mezi prsty a pod nehty.

Po koupeli nohy dobře osušte. Při utírání nohou se také snažte dostat mezi prsty. Vlhké nohy poskytují živnou půdu pro bakterie a pach.

Vzniku suché, popraskané kůže na nohou zabráníte vmasírová-ním dobrého pleťového krému nebo mléka do pokožky nohou před obutím a než půjdete spát.

Každý den nasypte do bot trochu zásypu na nohy na zlepšení absorpce potu.

Denně noste čisté ponožky nebo punčochy.

Stříhejte nehty u nohou rovně napříč, abyste zabránili vzniku zarostlých nehtů. Po ostříhání obruste okraje smirkovým nebo běžným pilníčkem na nehty.

Každý den kontrolujte, zda na nohách nemáte puchýře, kuří oka, mozoly, oteklá místa nebo jiné problémy, a pokud ano, okamžitě je ošetřete. Trocha prevence je lepší než pracná dodatečná péče.

Dovolte botám, aby si odpočinuly. Střídání obuvi umožňuje , aby úplně vyschly a vrátily se do normálního tvaru. Vydrží tak déle a vaše nohy budou zdravější.

Jednou týdně si dopřejte "hýčkání nohou". Masírujte nohy zahřátým olejem smíchaným s několika kapkami esenciálního oleje z levandule, eukalyptu nebo máty peprné, abyste zbavili své bolavé nohy stresu a uvolnili je. Slyším je, jak říkají: "Ááááách, to je prima!"

Máte-li nadváhu, zbavte se nějakých kil. Nadměrná hmotnost znamená pro namáhané nohy dodatečnou zátěž.

Zdroj: Stephanie Tourles - Přírodní péče o nohy, nakladatelství Pragma

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele ANETA 000
    ANETA 000 (anonym)

    HM CELKEM DOBRE

    Kvě 28, 2007

Přidat komentář

Reklama

Reklama