Význam masáže suchým kartáčem

Během půstu - vlastně v průběhu celého období biologické léčby - je všem pacientům doporučována masáž suchým kartáčem. Je to jednoduchá a snadná metoda omlazení a obnovení Vaší pokožky a zvýšení její vylučovací kapacity.

Masáž suchým kartáčem se provádí asi 10 až 15 minut každé ráno před horkou a. studenou sprchou a znovu večer před spaním.

Následuje popis jak provádět masáž. Použijte štětinový kartáč s dlouhým držadlem (k dostání ve většině obchodů zdravé výživy, pokud ne - můžete použít běžný kartáč z přírodního materiálu. Upozornění: nepoužívejte nylonový nebo syntetický kartáč - Štětiny jsou příliš ostré a mohou poškodit kůži). Začněte u chodidel, energicky masírujte, používejte rotační pohyby, masírujte každou část Vašeho těla. Kartáčujte v tomto pořadí: nejprve chodidla, nohy, potom ruce a paže, pak záda a břicho, hrudník a krk. Třete tak dlouho až kůže zrůžoví, je teplá a ruměná. Průměrná doba je 10 až 15 minut.

Nejvhodnější doba pro masáž kartáčem je po probuzení a opět před tím než jdete večer spát. Po masáži suchým kartáčem je vhodné se osprchovat nebo setřít kůži směrem dolů žínkou nebo vlhkým ručníkem, abyste smyli odumřelé kožní částečky, které se během masáže uvolnily.

Vaše kůže je největším eliminačním orgánem. Statisíce drobných potních žláz fungují nejen jako regulátor tělesné teploty, ale také jako malé ledviny, detoxikační orgány, které jsou připraveny očistit Vaši krev a uvolnit z organismu zdraví ohrožující jedy. Pokud nebude kůže aktivní a její póry budou zaneseny milióny mrtvých buněk, pak kyselina močová a další nečistoty, které jsou běžně vylučovány kůží, zůstanou ve Vašem těle, přetěžují ledviny a otravují celý organismus.

Kromě své vylučovací funkce má kůže mnoho dalších důležitých funkcí. Vaše tělo kůží dýchá, pohlcuje kyslík a vylučuje dusík. Skrze kůži jsou také přijímány různé živiny. Vědci dokázali, že většina živin, jako jsou vitamíny, minerály, oleje a dokonce proteiny, mohou být do systému asimilovány pokud jsou přikládány přímo na pokožku. Vitamín D je přímo vytvářen v kůži působením slunečních paprsků a potom absorbován do těla. Jak je zřejmé, je Vaše kůže žijícím, důležitým orgánem s mnohostrannými důležitými funkcemi. Tragédií je, že je to nejvíce zneužívaný orgán moderního člověka, který jen zřídka vystavuje kůži přírodním podnětům, pocení a dalším stimulům.

V čem je masáž suchým kartáčem přínosem:

  • Účinně odstraňuje odumřelé vrstvy kůže a další nečistoty a udržuje póry otevřené.
  • Podporuje a zvyšuje krevní oběh v celém těle.
  • Stimuluje hormonální a tukové žlázy.
  • Má silný omlazující vliv na nervový systém stimulací nervových zakončení v kůži.
  • Pomáhá předcházet nachlazení, zejména při kombinaci s horkými a studenými sprchami.
  • Omlazuje pleť a dodává jí mladý, svěží a hedvábný vzhled.

    Masáž kartáčem by měla být prováděna všemi opravdovými vyznavači zdraví stále, ale je důležitá obzvláště během půstu, kdy se tělo očišťuje od toxinů.

    Zdroj: MUDr. Paavo Airola - Džusový půst - Jak se stát zdravou, štíhlou a mladou, nakladatelství Pragma

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama