Využití nimby neboli margósy pro zdravou kůži a vlasy

Po staletí lidé v Indii využívají části nimbového stromu (Azadirachta indica) neboli margósy pro mnohé léčivé vlastnosti. Nejvíce zmiňován je pozitivní vliv na kůži. Přípravky obsahující kůru, listy nimby či nimbový olej mají antiseptické vlastnosti. Díky protibakteriálnímu a protiplísňovému účinku efektivně pomáhají při různých kožních problémech včetně akné, ekzémů a lupénky.

Indové se tradičně koupali v horké vodě, ve které byly namočeny listy nimby. Jelikož nikdy nebyly popisovány nežádoucí reakce na místní aplikaci nimby, začala se využívat v léčbě kožních onemocnění a alergických reakcí.

V Indii a Africe využívali lidé větvičky nimby jako zubní kartáčky. V dnešní době je nimba přidávána do zubních past a ústních vod pro její protizánětlivé a stahující účinky.

Indická ajurvédská firma Shahnaz Herbals využívá s úspěchem již přes 30 let nimbu ve svých kosmetických přípravcích. Nyní se i na český trh dostává celá nová řada, která obsahuje nimbu ve vysokých koncentracích. Nimbová řada je určena především pro problematickou pleť se sklonem k zánětlivým projevům.

Nimbový antiseptický krém obsahuje kromě nimby další protizánětlivé složky jako bazalku, kurkumu a zinek. Díky obsahu rozemletých lastur z mořských měkkýšů, které zvyšují elasticitu pleti, má tento krém i výrazný zkrášlující efekt.

Problematickou pleť lze zklidnit Nimbovou pleťovou vodou, která se aplikuje dle potřeby několikrát denně. Opět vedle nimby obsahuje další bylinky jako např. růži stolistou, mrkev, amlu a další. Rozdíl od většiny evropských kosmetik je v tom, že ajurvédské receptury obsahují byliny ve vysokých koncentracích.

Pro jemnou kůži kolem očí byl vyvinut Nimbový oční gel s obsahem nimby, růže, medu, santalu, triphaly a akácie.

Nimbový omlazující balzám se aplikuje 1x - 2x týdně jako maska. Je určen pro omlazení matné suché pleti. Hlavní protivráskovou složkou jsou datle, které obsahují A vitamín a fytoestrogeny pro regeneraci pleti. Nimba, zinek, akácie a kaolín pomáhají hojit případné kožní problémy.

Další protivráskový přípravek pro zralou pleť je Nimbový výživný krém, který se vmasíruje večer do očištěné pleti. Obsahuje nimbu, kasii, kurkumu, vetiver, mandlový olej, mrkev a rádžajátanu.

Před škodlivými a vysušujícími vlivy slunečního záření pomáhá pleť chránit Nimbový ochranný balzám. Díky obsahu nimby, bazalky, kasie, omanu, fíkovníku, mateřídoušky, zinku, medu a mandlového oleje dokonale pleť hydratuje a zklidňuje podráždění.

Vlasová kosmetika je v nimbové řadě zastoupena Nibovým šampónem a Nimbovým vlasovým olejem. Je určena zejména pro podrážděnou vlasovou pokožku se sklonem k tvorbě lupů.

Nimbový šampón pomáhá odstranit lupy a zklidňuje pokožku hlavy. Obsahuje mýdelník, nimbu,bringraj, shikakai, pískavici a amlu.

Nimbový vlasový olej je určen k použití 1x týdně. Aktivní složky jsou sezamový a mandlový olej, nimba, triphala, bringraj, gotu cola a pískavice.

Více na www.s-h.cz či www.001shop.cz - Krakovská 22, Praha 1, tel. 296230202

Ošetření ajurvédskou kosmetikou Shahnaz Herbals nabízíme zde

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama