Vlasy - záznam zdravotního stavu

Vlasy jsou rovněž svědectvím naší minulosti. Rostou rychlostí zhruba 1 centi?metr za měsíc a přitom ve vrstvách buněk zachycují minerální a chemické složení tělesných tekutin.

Ke zjištění přítomnosti některých kovů a drog v organizmu se pro společenské, kriminalistické a zdravot­nické účely používá laboratorní analýza vlasů.

Vlasy běžně slouží k diagnostice užívání kokainu - látky, která se močí vyloučí do 72 hodin, ale ve vlasech zůstává 3 měsíce.

Pro nutriční terapeuty mají význam při zjišťování nedostatku stopových prvků, které je možné doplnit užíváním doplňků stravy. Tento postup zpochybňují lidé, kteří tvrdí, že dosud nebyly stanoveny základní koncentrace minerálů ve vlasech a že minerální složení vlasů je ovlivněno neirůzněišími faktory.

Zdroj: Paul Hougham - Atlas duše, těla a ducha - nakladatelství Metafora

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Pavlína
  Pavlína (anonym)

  Po nehodě jsem zůstala úplně dohola a byla jsem z toho dost nešťastná. Chtěla jsem, ať mi vlasy zase rychle narostou, tak jsem začala brát tobolky DonnaHAIR a rostou rostou, snad už za chvíli nebudu ani vědět, že byly někdy krátké.

  Lis 16, 2012
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Mně taky rostou vlasy, a nemusím na to užívat žádné tobolky, dealerko Pavlíno!

  Lis 16, 2012
 • Obrázek uživatele Pavlína
  Pavlína (anonym)

  Mně taky rostou vlasy, a...Až si prožijete to co já, tak pochopíte, že někdy ty pilulky jsou třeba, protože psychika dokáže zamávat solidně i s růstem vlasů. Mi ty tobolky donna prostě pomohly. Nezmiňovala bych něco, kdybych to neměla sama ozkoušené a zrovna tyhle mi pomohly hodně.

  Lis 23, 2012
 • Obrázek uživatele mirka
  mirka (anonym)

  byla jsem na tom velmi podobne..sebevedomi nikde a cerne myslenky vsude. akorat misto tech pilulek co jste brala vy jsem mela syneslim. a taky rostou takze jsem spokojena snad jich budu mit i vic :D

  Čer 11, 2015
 • Obrázek uživatele Erika
  Erika (anonym)

  v rodine mame jemne a řídké vlasy a nic s tím nejde dělat. Takže abych měla huste a dlouhé, používám clipy hotstyle

  Zář 26, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama