Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!

Vlasy na jaře potřebují restart

Vlasy a vlasová pokožka dostávají vždy v zimě zabrat. Největším problémem je zejména jejich suchost, poréznost, žádný lesk a to, že vlasy celkově vypadají jako bez života. Během jara tak potřebují extra péči a řádný restart.

Návštěva kadeřnického salonu
Po zimě zcela určitě neváhejte s návštěvou kadeřnického salonu. Konečky vlasů jsou totiž pravděpodobně vysušené a polámané a je potřeba se jich zbavit. Na jaro je taktéž vhodné zvolit vzdušnější sestřih, který jim dovolí více dýchat. V salonu vám odborníci navíc mohou doporučit, které přípravky pomáhají s konkrétními problémy a případně vám je za poměrně příznivé ceny i rovnou nabídnout.
Pravidelné hydratační masky
Potýkáte-li se s problémem suchých a porézních vlasů, začněte na pravidelné bázi na vlasy aplikovat hydratační masky.  Vhodné je na masky na vlasy používat i avokádo, vaječný žloutek, olivový či kokosový olej. Pro zrychlení růstu vlasů zkuste do pokožky hlavy vtírat olej ricinový, který kvůli jeho hustotě zřeďte s olejem jiným.
Pravidelný přísun vitaminu
Pro zlepšení kvality vlasů po zimě je potřeba tělu zajistit i pravidelný přísun vitaminů, a to zejména vitaminu A, C, D a H. Vitamin A je antioxidant, který pomáhá produkovat zdravý maz v pokožce hlavy a pomáhá tak udržovat vlasy hydratované. Jeho nedostatek vede k lámavým vlasům a šupinaté kůži s akné. Vitamin A najdete v mrkvi, citronu, grepu, sladkých bramborách, brokolici, meruňkách ale i v rybím tuku. Vitamin C souvisí s vývojem a růstem tkání, které jsou důležité pro růst vlasů, a jeho nedostatek může vést k oslabení vlasové struktury. Vitamin C najdete v pomerančích, citronu, limetce, melounu, jahodách, kiwi, ananasu, černém rybízu či v bramborách. Se zdravým cyklem růstu vlasových folikul je spojován vitamin D, který obsahují houby, ryby, vejce a obiloviny. Co se týče vitaminu H, ten podporuje růst buněk a zabraňuje křehkým a lámavým vlasům. Najdete jej v kvasinkách, celozrnných obilovinách, v rýži či v avokádu.
Základem je správná kosmetika
Základem pro správnou péči o vlasy je samozřejmě i správně zvolený šampon a ostatní vlasová kosmetika podle typu vlasů. Nevíte-li si s výběrem rady, doporučujeme obrátit se na kadeřníka, který dokáže typ vlasů určit a na základě toho poradit s výběrem.

Související produkty na 001shop.cz: 
Související články: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama