Vlasové oleje pro regeneraci vlasů i skalpu

Vlasové rostlinné oleje jsou lehké oleje, které pronikají ke kořínkům vlasů, dodávají jim výživu a podporují jejich růst. Zároveň mají pozitivní vliv na celou strukturu vlasu a zklidňují pokožku hlavy. Vlasové olej propůjčují vlasům lesk, hladký a zářivý vzhled. Jsou ideálním prostředkem na ošetření roztřepených konečků.

Na vlasy můžete použít s úspěchem olivový olej, který naleznete v kuchyni. Pokud chcete něco speciálnějšího doporučili bychom arganový ole či kokosový olej.

100% čistý arganový olej lisovaný za studena, vyrobený z nejlepších jader ořechů arganového stromu je bohatý na vitamín E, Omega 6 a 9. Je skvělý pro všechny typy pokožky. Rychle se vstřebává do pokožky a nezanechává na ní mastný film. Vlasy vyživuje, propůjčuje jim lesk a působí proti roztřepeným konečkům.  Na vlasy ho aplikujte před umytím, nechte působit 10–15 min. a poté vlasy umyjte obvyklým způsobem. Na závěr naneste trochu oleje do konečků vlasů.

Zábal z bio kokosového oleje - použijte 3-5 lžic dle délky vlasů. Olej nejprve rozehřejte fénem, na topení, ve vodní lázni či teplem rukou  při nanášení. Kokosový olej můžete nanášet postupně nebo ho pomalu vylít na vršek hlavy a následně rozetří po celé hlavě a délce vlasů. Vmasírujte ho jemně do vlasů tak, aby jím byly úplně obalené. Vlasy si zabalte do ručníku a nechte zábal působit alespoň 2 hodiny nebo přes noc. Potom vlasy umyjte vaším oblíbeným přírodním šamponem. V případě, kdy máte zábal přes noc, doporučujeme dát na polštář starý ručník, abyste neumastili svoje povlečení. Výživné zábaly vám pomůžou i bojovat proti lupům, protože   pokožka hlavy bude krásně hydratovaná.

Pro jemné a lesklé vlasy můžete používat kokosový olej i jako kondicionér. Do vlhkých vlasů naneste rozehřátý kokosový olej a nehte ho působit alespoň pár minut. Následně omyjte vlasy vodou. Bude potřeba je omýt alespoň 3x, aby se kokosový olej dobře vymyl.

Autor: MK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Zuzana
  Zuzana (anonym)

  Pronajmu místnost pro KADEŘNICTVÍ v Plzni-Doubravce v zavedeném kosmetickém salonu. Info e-mail: salonsusanna"seznam.cz

  Bře 02, 2009
 • Obrázek uživatele Anne
  Anne (anonym)

  Já si olejové zábaly na vlasy dělám doma. Prostě smíchám lžíci olivového, ricinového (popř. i kokosového) oleje s lžící medu a žloutkem.

  Zář 27, 2010
 • Obrázek uživatele sona klaudová
  sona klaudová (anonym)

  Pronajmu místnost pro...chci se zeptat na cenu pronájmu?předem díky za odpověd.a místo je jen pro jednu kadeřnici? klaudová

  Říj 20, 2010
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Jakým způsobem nejčastěji zakrýváte šediny?

  Lis 19, 2020
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Když jsem si na ně přišla, tak jsem si pořád dokola barvila vlasy. Teď už jsem o barvení vlasů upustila a začala jsem používat přípravek do vlasů, který jim vrací jejich přírodní barvu

  Lis 21, 2020
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Takže si nemusíte často barvit vlasy? stačí používat jen nějaký přípravek do vlasů? kde jste ho koupila?

  Lis 24, 2020
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Ano koupila jsem tonikum do vlasů gr7 .cz , které stačí používat pravidelně. Díky tomu dosáhnete nejlepšího výsledku. Podívejte se na jejich stránky, kde jsou i fotky, jak to lidem pomohlo

  Lis 25, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama