
Jeden foton, jedno světelné tělísko potřebuje kolem osmi minut na svou cestu od slunce (přes 150 milionů kilometrů), než přistane na naší kůži. Tady vklouzne do kožní buňky, která obsahuje cholesterol a začne pracovat. Během jednoho nebo dvou dní foton pomáhá vyrábět molekulu calciferolu, tedy vitamínu D.
Vitamín D je sluneční posel a udržuje naše kožní buňky aktivní a mladé. Vitamín D je něco, co dostáváme pro krásu kůže zadarmo.
Divoká zvířata jsou dostatečně zásobována vitamínem D, protože se stále zdržují v přírodě. My lidé naproti tomu žijeme zavření v místnostech, bez oživujících, omlazujících fotonů.
Choďme denně na 20 minut do přírody, abychom předešli nedostatku vitamínu D.
Víte, že ... ?
Vědecký výzkum přinesl v posledních letech zajímavé poznatky o slunečním vitamínu D. Jedná se vlastně spíše o hormon než vitamín, který se tvoří účinkem UV záření z cholesterolu bez pomoci enzymů. Nepotřebuje na buněčných stěnách žádný vlastní receptor (přistávací plochu) jako téměř všechny ostatní molekuly. A vklouzne také bez překážek přes jemnou ochrannou membránu buněčného jádra ke genům, ve kterých jsou uloženy naše dědičné údaje. Zde se podílí na správné tvorbě nových buněk.
Zdroj: Klaus Oberbeil - 100 tipů, jak omládnout, nakladatelství Computer press
Komentáře (2)
- odpovědět
Zář 25, 2019- odpovědět
Pro 09, 2021Přidat komentář