Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Vitamín D, sluneční světlo a mladá pleť

Jeden foton, jedno světelné tělísko potřebuje kolem osmi minut na svou cestu od slunce (přes 150 milionů kilometrů), než přistane na naší kůži. Tady vklouzne do kožní buňky, která obsahuje cholesterol a začne pracovat. Během jednoho nebo dvou dní foton pomáhá vyrábět molekulu calciferolu, tedy vitamínu D.

Vitamín D je sluneční posel a udržuje naše kožní buňky aktivní a mladé. Vitamín D je něco, co dostáváme pro krásu kůže zadarmo.

Divoká zvířata jsou dostatečně zásobována vitamínem D, protože se stále zdržují v přírodě. My lidé naproti tomu žijeme zavření v místnostech, bez oživujících, omlazujících fotonů.

Choďme denně na 20 minut do přírody, abychom předešli nedostatku vitamínu D.
Víte, že ... ?

Vědecký výzkum přinesl v posledních letech zajímavé poznatky o slunečním vitamínu D. Jedná se vlastně spíše o hormon než vitamín, který se tvoří účinkem UV záření z cholesterolu bez pomoci enzymů. Nepotřebuje na buněčných stěnách žádný vlastní receptor (přistávací plochu) jako téměř všechny ostatní molekuly. A vklouzne také bez překážek přes jemnou ochrannou membránu buněčného jádra ke genům, ve kterých jsou uloženy naše dědičné údaje. Zde se podílí na správné tvorbě nových buněk.

Zdroj: Klaus Oberbeil - 100 tipů, jak omládnout, nakladatelství Computer press

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

  • Obrázek uživatele Lenka
    Lenka (anonym)

    Vitamín D doplňuji po celý rok!

    Zář 25, 2019
  • Obrázek uživatele PavelKa
    PavelKa (anonym)

    Četl jsem o možnosti získat vitamin D třením pokožky kartáčkem (ale ne s žíněmi z umělé hmoty). Píše o tom pan Ing. Jiří Janča, CSc., cituji: Ing. J. Janča: "Co nám chybí" (kovy, jiné prvky a vitamíny v lidském těle) vydané v r. 1992, druhé vydání. V knížce zavěceně a podle mne vysoko odborně vysvětluje, jaké účinky na lidské zdraví mají různé kovy, vitamíny, v kterých potravinách a v jakém obsahu se nachází. K vitamínu D v závěru kapitoly uvádí, cituji: "Nejjednodušším, i když ne ideálním, zdrojem vitaminu D je také tření pokožky, nejlépe kartáčováním. Ovšem kartáč, nebo jiný třecí prostředk (např. žínka) by neměl být z umělé hmoty." Bohužel autor (Ing.Jiří Janča, CSc.) v r.2005 zemřel. Zkoušel jsem se s otázkou získání vitaminu D tímto způsobem obrátit na různé pracoviště (laboratoře, VÚ a pod.), ale bohužel bez odezvy, nikdo se ani nepokusil vyzkoušet toto metodu v praxi a tím tvrzení pana Ing. Janči potvrdit, nebo vyvrátit. Já panu Ing. Jančovi věřím, ale bohužel nemám k možnost, ani znalosti toto tvrzení vyzkoušet. Jestli je to pravda, tak je škoda, že se tato metoda nevyužívá, je levná a hodila by se v zimních měsících, kdy je slunce poskrovnu, nebo i v krajinách, kde je slunce nedostatek.

    Pro 09, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama