Většina žen nenávidí své tělo

Každá žena, která není spokojena se svým tělem, a jakmile by byly plastické operace jen trošku finančně dostupnější, hned by se nechala přešít, potvrzuje průzkum internetové společnosti AOL. Ta v anketě zjistila, že šest z deseti žen není v žádném případě spokojeno s tím, jak vypadají, zatímco pouze jedna ze tří uvedla, že se cítí docela v pohodě. Jedna žena z deseti by okamžitě podstoupila plastiku, kdyby byla zdarma nebo hrazena pojišťovnou. A pouze každá pětadvacátá žena je se svým zevnějškem zcela spokojená.

Poopravit břicho by si nechalo od chirurgů čtyřicet procent žen, čtyřiadvacet by si dalo odsát tuk z oblasti boků a stehen, po plastickém zdokonalení prsou touží šestnáct procent žen, sedm procent by si přálo upravit zadní sedací partie. Šestapadesát procent žen uvedlo, že pokud by mohly jít na plastiku zdarma, nechaly by si upravit jednu nebo dvě části těla, zatímco každá desátá dáma by toho na sobě pozměnila daleko více.

A jak často ženy na svoji problematickou postavu myslí a kolik kilogramů by rády zhubly? Čtyři ženy z deseti uvedly, že se nad sebou zamýšlejí každý den, každá třetí žena by pak ráda v průměru zhubla alespoň deset až třináct kilogramů.

Více než čtvrtina dotázaných žen se kvůli své postavě rozčílí ve chvíli, kdy vejde do obchodu s oblečením. Čtyřiatřicet procent žen trpí kvůli postavě dokonce sociální fobií a za své tělo se stydí, třiadvaceti procentům je trapné svléknout se v létě do plavek.

"Žijeme ve světě, který je posedlý dietami, vyzáblými celebritami a neustálým důrazem na image. Nelze se tedy divit, že se lidé snaží vyrovnat se stále se zvyšujícími standardy, které jsou často pro mnohé nereálné," komentovala výsledky ankety Sheila Sangová z Women's Channel, provozovaného společností AOL.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (13)

 • Obrázek uživatele terie
  terie (anonym)

  Existuje aspon jedna ženská , která by byla se svým tělem, vzhledem, životem spokojená? Nezáleží na tom, jak vypadá, ale jak to cítí ona.. Mám totiž ten pocit, že ne

  Feb 28, 2007
 • Obrázek uživatele Zlatka
  Zlatka (anonym)

  Já spokojená jsem. Měřím 176 cm, vážím 68 kg, 101-72-100. Prsa trojky. Jen vnější stehna jsem si před 3 lety nechala zmenšit liposukcí.

  Feb 28, 2007
 • Obrázek uživatele swan
  swan (anonym)

  Vzhled neřeším, v mládí jsem byla velmi ošklivé káčátko a teď na školních srazech docela sklízím obdiv, až mě to zaráží. Přemýšlela jsem, čím to. A přišla: měla jsem mizivé sebevědomí, spíš žádné, málem jsem se bála promluvit. Teď jako člověk středního věku se nebojím projevit svůj názor, vím, že mě uznávají i proto, co jsem v práci - je to pro mne docela nové a docela příjemné. Prostě našla jsem se.

  Feb 28, 2007
 • Obrázek uživatele Zlatka
  Zlatka (anonym)

  To je pravda. Sebevědomí dělá na vzhledu divy !!

  Bře 01, 2007
 • Obrázek uživatele Victoria
  Victoria (anonym)

  Nenávidí? To je snad příliš silné slovo. Věřila bych, že většina žen není se svým tělem spokojená, ale že by ho vysloveně nenáviděly, to asi nebude tak časté. Já se sebou stoprocentně spokojená nejsem, chtěla bych pár kilo shodit, ale nepovažuju to za žádnou tragédii.

  Bře 01, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Victoria někomu i ta trochu kila navíc sluší, moje švagrová je dost při těle, má ale pěkné nohy a krásně "vlaje" v různých volných šatech, šátcích a šálách, vypadá to dobře.

  Bře 01, 2007
 • Obrázek uživatele Kacka
  Kacka (anonym)

  Zlatko a to,ze jsi tlusta Ti nevadi?? jinak ja jsem se sebou spokojena uplne

  Bře 01, 2007
 • Obrázek uživatele Victoria
  Victoria (anonym)

  anonym: Nemyslím si, že bych vypadala špatně, ale bez těch kil navíc by to bylo lepší.

  Bře 01, 2007
 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

  Kazdy den, kdyz se na sebe podivam do zrcadla, tak podekuji Bohu, ze jsem zdrava, zdrave sebevedoma a krasna zenska.. Vazne!!!

  Bře 01, 2007
 • Obrázek uživatele lenka
  lenka (anonym)

  Moje vaha se pohybuje od 74kg do 105kg,takze jsem smirena!

  Bře 02, 2007
 • Obrázek uživatele libuse
  libuse (anonym)

  A jestlipak jste si všimly, milé dámy, že my, které máme poměr pasu a boků 0,7O a silnější stehna, a tuk se nám netvoří v horní polovině těla,ale právě na bocích a stehnech(což jsme tak nerady) máme dle lékařských (a seriózch )výzkumů o 46% méně srdečních onemocnění a o 89 % méně ostatních onemocnění, včetně nádorů. Všímejte si toho a uvidíte samy. Od té doby, co to vím, mi vůbec nevadí širší boky a silnější stehna, ba naopak.

  Feb 05, 2008
 • Obrázek uživatele Andy
  Andy (anonym)

  naučila jsem se mít se ráda taková jaká jsem a nemám problém!

  Feb 05, 2008
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  U mě byl přelom, když jsem začla zdravě jíst a pravidelně cvičit. Zjistila jsem mám složení těla a na kterých partiích bych měla zapracovat. Taky jsem se začala detoxikovat a používat přírodní antibiotika a rostlinné produkty. V tu chvíli jsem si uvědomila, že se snažím dělat pro své tělo to nejlepší a nemám důvod se nenávidět.

  Lis 19, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama