Vegan kosmetika je to nejlepší, co můžete své pleti dopřát

Při výběru kosmetických přípravků byste se neměli řídit tím, jak vypadá jejich zevnějšek, tedy obalový materiál. Spíše se zaměřte na samotné složení, protože ve většině produktů jsou nejen chemické přísady, ale také živočišné. Opravdu si chcete do své pokožky vtírat zvířecí tuk, maz či výměšky? Pokud ne, vyzkoušejte rostlinnou alternativu, která navíc vaší pokožce prospěje mnohem více.

V současné době je na trhu s kosmetikou obrovský konkurenční boj, a proto se výrobci snaží minimalizovat výrobní náklady, a tím pádem do svých preparátů přidávají levné látky. Bohužel, odnáší to především zvířata. Vezměte si krémy, které máte v koupelně na poličce, a podívejte se na to, co všechno obsahují. Věděli jste, že si každý večer natíráte na obličej rybí buňky, ovčí maz i rozdrcené brouky? Jestliže jsme vám vaši oblíbenou kosmetiku zprotivili, nevadí, vyhoďte ji do koše. Přírodní kosmetika naplní vaše očekávání, neboť obsahuje čistě přírodní látky a minerály. Poděkuje vám i vaše pokožka.

Jaké živočišné složky obsahuje klasická kosmetika?

Běžně dostupná kosmetika, kterou zakoupíte takřka v každé drogerii, má v sobě celou řadu živočišných složek. Jedná se zpravidla o lanolin z ovčí vlny, kolagen z kravských buněk a ryb, keratin z rohů, kopyt, peří a brk, propolis, med, včelí vosk, sádlo z tukových tkání zvířat a placentu z děloh jatečních zvířat.

Proč však do těla dávat tyto látky, když existuje vegan kosmetika, která vznikla proto, aby nedocházelo ke zneužívání a trápení zvířat. V takových kosmetických produktech nejsou takřka žádné alergeny, navíc jsou výživné a kvalitní. Všechny suroviny používající se pro jejich výrobu pocházejí z certifikovaných farem a manufaktur.

Chcete si vegan kosmetiku koupit?

Jestliže si chcete objednat vegan kosmetiku z internetu, stačí nahlédnout do nabídky internetového obchodu Notino.cz. Specializuje se na tyto přípravky jedna celá kategorie. Vybrat si můžete, jestli se má jednat o přípravky na líčení, na pleť, tělo, vlasy, nebo zuby.

Komerční sdělení

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (8)

 • Obrázek uživatele Karolína
  Karolína (anonym)

  Mám ráda přírodní kosmetiku. Dost jsem si oblíbila pleťový krém s colostrem a ghí máslem, díky kterému nemám vysušenou pleť.

  Srp 09, 2022
 • Obrázek uživatele Alice
  Alice (anonym)

  Já jsem si oblíbila bio a eko produkty, a to i co se kosmetiky týká :) Proto si kupuju kosmetiku od https://www.alpik.cz/. Ten shop mi sedí nejvíc, mám ho nejraději, protože mají nabídku, ze které se dá vždy pohodlně vybrat a mám jistotu, že mi bude vyhovovat.

  Říj 29, 2022
 • Obrázek uživatele Iveta
  Iveta (anonym)

  taky používám veganskou kosmetiku elabela a jsem s ní nadmíru spokojená

  Říj 31, 2022
 • Obrázek uživatele Gabča
  Gabča (anonym)

  Na tom alpik shopu mají teď dárkové sady https://www.alpik.cz/darkove-sady-a-kazety/. A musím říct, že nabídka je velmi příjemná. Já jsem tam vybarala pro půlku rodiny a jsem ráda, že mám kvalitní dárečky :)

  Pro 01, 2022
 • Obrázek uživatele Lili
  Lili (anonym)

  Mají tam i sady s kosmetikou pro muže? To se teda moc nevidí a to, co bývá v nabídce, mě teda nějak moc neoslovuje...

  Pro 17, 2022
 • Obrázek uživatele Věrka
  Věrka (anonym)

  Jasně, že mají. Můj chlap mám moc ráda tuto kosmetiku https://www.alpik.cz/luxusni-darkovy-set-pro-muze-bez-kecu-4v1-veg/ :) Ale mrkni se na celou jejich nabídku, mají tam toho opravdu hodně :)

  Feb 02, 2023
 • Obrázek uživatele Dita
  Dita (anonym)

  Já jsem se na ten shop dívala a musím teda říct, že nabídku má ten Alpík opravdu neskutečnou. Já teď hledám vitamíny pro celou rodinu. Myslela jsem si, že zimu jsme přešly v celku dobře, a že už bude teplo, tak bude klid... Ale jak se to počasí teď mění, tak jsme nachlazení a já myslím, že posílit imunitu by nebylo od věci. Tak jsem se chtěla zeptat, jaké vitamíny na imunitu kupujete? Na tom shopu ty vitamíny mají, tak jsem se chtěla zeptat na doporučení.

  Feb 28, 2023

Přidat komentář

Reklama

Reklama