Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Vědci doporučují ženám přestat nosit podprsenky

"Lékařsky, fyziologicky, anatomicky prsa nezískávají žádnou výhodu v důsledku odepření gravitace. Naopak s podprsenkou se stávají povislejší."

Podprsenka je určena k udržení prsou “na místě“.  Pokud jste aktivní žena s velkými prsy, může pro vás být podprsenka velmi užitečná. Je těžké se pohybovat, když každý krok, je zdůrazněn odpovídajícími pohyby vašich prsou. Nicméně, podle výzkumníka Jeana Denise Rouilliona, profesora na Univerzitě Franche-Comté v městě Besancon a jeho 15-leté studie o vlivu podprsenek na 330 žen ve věku 18-35 let, nošení podprsenky od raného věku nemá nic do činění s podporou hrudníku, snížením bolesti zad či zabráněním předčasného ochabování prsou.

“Lékařsky, fyziologicky, anatomicky prsa nezískávají žádnou výhodu v důsledku odepření gravitace. Naopak s podprsenkou se stávají povislejší.“

Výzkumníci nyní věří, že nám chybí schopnost rozvíjet podpůrné prsní tkáně, když nosíme podprsenku, a že bez ní bychom získaly více tonusu na podporu našich prsou. Ženy, které přestaly nošití podprsenky v průběhu této studie, měly o 7 milimetrů výš své bradavky ve srovnání s uživatlekami podprsenek.  

Vědci tvrdí, že podprsenka by také mohla bránit krevnímu oběhu a snížit celkovou pevnost prsou.

Pro mladší ženy nenošení podprsenky povede ke zvýšené produkci kolagenu a pružnosti, což zlepšuje zdvih u vyvíjejích se prsou,“ řekl Dr. Stafford Broumand.

Nicméně, ženy nosí podprsenky i z důvodu snížení pohybu svých prsou.  Společnost považuje podprsenky jako důležitou součást oblečení. Zdá se však, že je to k naší škodě, a že bychom měly prostě přehodnotit náš postoj k podprsenkám!

Někteří vědci se dokonce domnívají, že podprsenky mohou způsobit rakovinu prsu z důvodu omezení lymfatické drenáže prsou. Nejvíce nebezpečné v tomto smyslu jsou podprsenky z kovovými kosticemi.
Není náhodou, že byl tak obrovský nárůst rakoviny prsu za posledních 1OO let.

Více na: http://www.healthnutnews.com/scientists-have-just-told-women-to-stop-wea...
http://www.healthnutnews.com/can-wearing-your-bra-cause-cancer-a-doctors...

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Dana
  Dana (anonym)

  jsou dny, kdy je nenosím vůbec, bud jsem naostro, nebo mám na sobě body z ekondomy

  Zář 25, 2022
 • Obrázek uživatele Leona
  Leona (anonym)

  já je nosila jen v těhotenství a pak párkrát v mládí s vycpávkama, když jsem šla někam do společnsti. Díky tomu, že jsem je nenosila, tak je mám stále hodně pevné na rozdíl od svých vrstevnic, které je mají vytahané, jakmile sundají podprsenku. mnohé už kvůli tomu byly i na plastice.

  Zář 29, 2022

Přidat komentář

Reklama

Reklama