Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Tea tree oil - lékárnička v lahvičce

Olej z Melaleuca altemifolia vykazuje rychlý baktericidní účinek proti široké škále organismů, s vyhovující stálostí a navíc s pozitivní vlastností vysoké penetrace do pokožky.

Vykazuje výrazné čistící vlastnosti, nedráždí pokožku, není toxický, nepoškozuje buňky tkání, nemá žádné významné vedlejší účinky a nesnadno se kontaminuje. Je kosmeticky velmi vhodný, neboť je bezbarvý a má příjemnou čistou vůni. Vykazuje vynikající účinnost za přítomnosti organických zbytků. Je zvláště účinný proti houbám a plísním a osvědčuje se i proti potížím virového původu.

Australský Tea Tree Oil ze stromu Melaleuca alternifolia je proslulý již u mnoha generací pro své vynikající antiseptické a léčebné vlastnosti. Tento olej byl objeven jako netoxický, nedráždivý prostředek, který se používal k ošetření širokého spektra chorob. Začal působit jako všeobecný lék - lékárnička v lahvičce.

Příklady použití Tea Tree Oil:
Vaginální infekce - při potížích zavést tampon předem namočený v 10% roztoku TTO a převařené vody. Opakovat do odeznění příznaků, 8 - 10 dnů. Účinné jsou také výplachy pochvy, tj. 8 - 10 kapek do 1 /2 I převařené nebo destilované vody. Ucpaný nos, dutiny - přidejte 5 - 10 kapek TTO do 1 l horké vody a inhalujte. Dezinfikujte záclony, koberce i lůžkoviny roztokem 10ti kapek TTO v 1 l vody z rozprašovače.
Kašel- postupujte jako u dýchacích cest, navíc ale vmasírujte TTO na hrudník a záda. Bolení v krku - přidejte 5 kapek TTO do skleničky teplé vody a kloktejte 3 - 5 x denně.
Rýma - potřete okolí nosních dírek TTO.
Akné - použijte na komedony a nežity 100 % TTO, a to 3 x denně. Větší plochy potřete TTO ředěným vodou v poměru 1 : 10.
Koutky, afty, opary- naneste TTO několikrát denně na postižené místo. Záněty a krvácení dásní, paradentóza - potřete postižená místa TTO. Přidejte 10 kapek TTO do skleničky teplé vody a nechte v ústech několik minut 2 x denně.
Drobné popáleniny - omývejte ledovou vodou 1 - 2 minuty. Naneste TTO a vmasírujte. Tento postup pomůže zabránit tvorbě puchýřů a infekcí. Odřeniny, řezné ranky - naneste několik kapek TTO.
Bodnutí hmyzem - potřete ihned TTO, tiší bolest a dezinfikuje.
Klíšťata - naneste několik kapek TTO přímo na klíště a nechte působit několik minut. Lehce třete prstem krouživým pohybem proti směru otáčení hodinových ručiček až do odstranění klíštěte.
Infekce nehtů - namočte do TTO a vmasírujte po dobu 5 minut 2x denně. Karbunkly - potřete zlehka TTO 2 x denně.
Svalové bolesti, bolesti kloubů - masírujte přímo postižené místo s TTO. 10 kapek oleje si přidejte do horké koupele.

Péče o děti
Dermatitida na hlavičce - smíchejte 5 kapek TTO s olivovým olejem, vmasírujte do pokožky hlavičky a nechte působit 10 minut. Umyjte šamponem a spláchněte. Nesmí přijít do očí.
Rýma - vytřete nos tamponem namočeným v rozředěném oleji, stačí 1 % roztok (u menších dětí).
Dezinfekce plenek - přidejte 20 kapek TTO do 5 l vody. Pleny vymáchejte a nechte namočené přes noc.

Péče o domácí zvířata
Blechy - vetřete několik kapek TTO do kožichu zvířete. U koček se doporučuje smíchat olej s jiným olejem. Jsou senzitivní na některé oleje ve 100 % koncentraci. Přidejte 10 kapek TTO do jejich šamponu.
Klíšťata - obdobně, jak je uvedeno výše
Plísně - naneste několik kapek 1T0 na postižené místo 2 x denně.

Péče o koně a větší zvířata
Rány naneste TTO přímo na ránu 2 - 3 x denně. Vytvoří se strup, zmenší se otok a nebezpečí infekce.

Tea tree oil si můžete koupit zde

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (27)

 • Obrázek uživatele Makuška
  Makuška (anonym)

  Na jinou vec nez na tea tree oil alergii nemam.... Ale po pouziti tohohle zazraku trpim silenym svedenim a vyrazkou. jasne ze to vetsine lidi pomaha, ale ja mam proste smulu :-/

  Led 12, 2003
 • Obrázek uživatele mrkvička
  mrkvička (anonym)

  můžu potvrdit, že to funguje na opary. je to sice trochu nepříjemný pocit mít to na rtech, ale do dvou až tří dnů je to pryč. někdy to kombinuji s Duviragelem.

  Led 29, 2002
 • Obrázek uživatele Karlos
  Karlos (anonym)

  Pokud jsi nikdy před časem s tea tree olejem neměla problémy a teď naposled máš, zřejmě nepůjde o alergii na TTO, nýbrž na něco jiného... přesněji řečeno, alergii vyvolaly s největší pravděpodobností rozpadové fragmenty nestabilního tea tree oleje, jelikož jsou u nás na trhu přípravky velmi různé kvality.. (podle čichu to nepoznáš, voní všechny stejně). V populaci se uvádí jen asi O,4% lidí, kteří mají alergické reakce na Tea tree. Zbytek jsou reakce na nečistoty a příměsi.. Doporučuji na Tea tree olej nezanevřít a používat výhradně originální australské zboží, které je vypěstováno, vyrobeno, zpracováno a zabaleno v místě vzniku, tedy bez transportu surovin, garantováno normami GMP jako léčiva, a v tmavé lahvičce.. Např. od firmy Thursday Plantation. Zdar a sílu, Karlos

  Feb 14, 2006
 • Obrázek uživatele Špagetka
  Špagetka (anonym)

  No...to bych tu vážně nečekala,ale je to na 100 procent ověřeno.Zkuste to a neuvěříte!Na rýmu pomáhá bez problémů i na to akné.Dotazy směřujte na můj mejl!Nebojte se a vyzkoušejte!

  Říj 04, 2001
 • Obrázek uživatele Kača
  Kača (anonym)

  NAJSI SÁM-SAMA.ČAJ.OLEJ JSEM POUŽÍVALA NA VŠE A ŽÁDNOU ALERGII JSEM NEPOZOROVALA.ALE TEĎ SE MI NA RTU OBJEVIL OPAR A PO POUŽITÍ ČAJ.OLEJE MAM OKOLÍ RTŮ JAKO KLAUN.TAK JSEM SI MOC NEPOMOHLA.ALE SNAD TO ČAS VYHOJÍ.MĚJ SE A "ČAJ.OLEJI" ZDAR.

  Čer 21, 2003
 • Obrázek uživatele Tereza
  Tereza (anonym)

  Mohu potvrdit skvělou účinnost na akné a opary. Je však třeba olej aplikovat hned po prvním pocitu propuknutí problému. Jinou zkušenost zatím nemám, ale až mě budou trápit, vámi popsané problémy, určitě to zkusím.. :)

  Kvě 27, 2006
 • Obrázek uživatele Janina
  Janina (anonym)

  Souhlasím s Karlosem, různí výrobci - různá kvalita a proto dnes už kupuji jen original z Australie¨..používám na akné a funguje to.

  Čer 04, 2006
 • Obrázek uživatele jafi
  jafi (anonym)

  Co se týče dráždivých účinků, tak záleží kolik obsahuje 1,8 - cineolu, mělo by to být pod 3 %, žel tento údaj zveřejňují jen někteří výrobci...

  Feb 08, 2007
 • Obrázek uživatele vrtule
  vrtule (anonym)

  CHTĚLA JSEM SI PROČÍST DISKUSI O LMD, ALE KOUKÁM, ŽE SE TU ŘEŠÍ JINÉ VĚCI.

  Dub 20, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  na mozkové dysfunkce jsou speciální stránky hledej

  Dub 20, 2007
 • Obrázek uživatele kiki
  kiki (anonym)

  je to nejlepsi lek na opary...

  Srp 25, 2007
 • Obrázek uživatele kocka
  kocka (anonym)

  skusili jste TTKAPKY od Justu_

  Zář 24, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  prijemna vona?

  Říj 31, 2007
 • Obrázek uživatele Cibul
  Cibul (anonym)

  Je to zázrak na opary, ale mě hrozně smrdí...

  Kvě 28, 2008
 • Obrázek uživatele gabus.ha
  gabus.ha (anonym)

  je super na vyrazky a podla mna vonia pekne :)

  Srp 13, 2008
 • Obrázek uživatele Nikol
  Nikol (anonym)

  Prosím o radu na paradentozu . 10 kapek Tea tree oleje firmy Just , ale do jak velkého hrnku s vodou . Jaké množství vody ? Jen vyplachovat nebo také dásně potírat ředěným Tea Tree olejem firmy Just ? Děkuji za odpověd

  Zář 20, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  ?????????????????????????????????????????????????

  Zář 20, 2008
 • Obrázek uživatele Monika
  Monika (anonym)

  Dobrý den, prosím o radu. Lékař na gynekologii mi doporučil výplach vaginy kůli bakreriím.Jenže já mám doma jen TTO 100% Pharma Grade a nevím jaký poměr mám namíchat. Můžete mi prosím poradit? Děkuji, Monika

  Kvě 20, 2009
 • Obrázek uživatele Daja
  Daja (anonym)

  Tady se probira uplne jine tema nez je nazev?

  Kvě 20, 2009
 • Obrázek uživatele jol
  jol (anonym)

  Zkusil jsem na klouby a ok, radikální změna k lepšímu.

  Lis 13, 2009
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  já na TTO nedám dopustit, ale přesto bych ho neaplikovala na vnitřní sliznice. Skvěle hojí různá menší vnější poranění - řezné rány, odřeniny, ale také jsem ho zkusila na opar a bylo dost zle, zdálo se mi, že jsem si spálila půl pusy a hojilo se to déle, než kdybych oparu nechala volný průběh. Asi je to fakt potom o ředění, ale koncentraci neznám.

  Lis 13, 2009
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Tea tree oil patří k nejsilnějším přírodním alergenům.

  Lis 13, 2009
 • Obrázek uživatele Ivča
  Ivča (anonym)

  Dobrý den, prosím o radu....Já používám na vnitří užití TTO 3% roztok..Když to spočítáš pomocí trojčlenky, výjde ti že máš oleje použít 0,3ml, pokuď máš TTO 100% a 10ml oleje. Což je asi tak 5 kapek do požadováného množství převařené vody. V tom nech vymáchat tampon a pak ho zavěď. Půjde to blbě a nebo normálně pomocí injekční stříkačky. Samozřejmě bez jehly :)

  Kvě 19, 2010
 • Obrázek uživatele Kristy
  Kristy (anonym)

  Já jsem zkusila tea tree olej před pár dny na plísňové flíčky po těle - myslím, že jde již o projev candida albicans, která se probourala už i na kůži a zírám, vypadá to, že mizí, hlavně se ty flíčky vysušují a zmenšuje se zarudnutí, na některých místech jsou už skoro neviditelné. Že by fakt zázrak, když je tento olej úplně nejlepší hlavně na plísně!Dříve také koupele v lavórku na gyn. problémy,zkusim znovu,jelikož to si už nepamatuji,byla jsem dost mladá a koupele mi připravovala mamka :D ZKUSIM

  Kvě 19, 2011
 • Obrázek uživatele Raphaella
  Raphaella (anonym)

  Pozor u malých zvířat!!! Moje fenečka kříženec jezevčíka a špice měla klíště za uchem. Pokapala jsem ho zhruba 3 kapkami neředěného TTO a za chvíli vytáhla. Fenečka po působení TTO přes den zeslábla, vůbec nemohla na nohy a motala se. Na internetu jsem se pak dočetla, že malé zvíře může i po aplikaci pár kapek zemřít. Mohou také působit výpary, ale i přes kůži. Na druhý den už byla v pořádku.

  Bře 21, 2014
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Pozor u malých zvířat!!!...No, tak to se nedivím. Neumíš číst návod? Ten olej se musí ředit! 1:10, tj. 1 díl vody a 10 dílu oleje. Koncentrovaný se vůbec nesmí používat.

  Bře 21, 2014
 • Obrázek uživatele Marek Novotný
  Marek Novotný (anonym)

  Tea tree oil účinkuje na všechny tři kategorie organismů vyvolávajících infekce : bakterie, plísně a viry...takže doma nám nemůže chybět

  Pro 14, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama