Tea tree oil jako přírodní dezinfekce

Tea tree oil (Melaleuca alternifolia) - označován jako olejíček z australského čajovníku je velmi silným, čistě přírodním antiseptikem. Výhodou je, že nepálí, nedráždí a neobsahuje alergizující jód ani vysušující alkohol.

Tea tree oil lze používat na rozličné oděrky, štípance od hmyzu, akné, pupínky, opary či afty.

Tea tree oil působí proti bakteriím, virům, plísním a rozličným mikroorganismům.

Tea tree oil díky své vůni působí jako přírodní repelent a odpuzuje hmyz. Lze ho použít proti vším a blechám a to i pro domácí zvířata.

Tea tree oil pomáhá proti rýmě, ucpaným dutinám a dýchacích potížích (použití v aromalampě či inhalace roztoku 1 litru horké vody s pěti až 10 kapkami tea tree)

Tea tree olejíček lze naředěný klokat při bolestech v krku a dutině ústní.

Tea tree olejíček se používá v péči o mastné vlasy a vlasy s lupy.

Tea tree olejíček se přidává do léčivé koupele při kožních infekcích, zánětech a mykózách ( 5-10 kapek rozmíchaných v panenském oleji se nalije do teplé vody)

Tea tree olejíček pomáhá při bolestech kloubů a svalů. (5-10 kapek přidaných do masážního rostlinného oleje či hojivé teplé koupele).

Tea tree olejíček nachází uplatnění v kosmetice i v zubních pastách.

Tea tree olejíček lze používat dlouhodobě.

Britská firma Optima ve své kosmetické řadě používá Tea tree olejíček produkovaný přímo na australských plantážích a garantuje jeho kvalitu. Řada produktů s tea tree olejíčkem je určena pro celou rodinu.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Tea tree oil patří mezi jedny z nejsilnějších alergenů.

  Feb 07, 2014
 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

  po užití na opar u koutku úst se mi tento rozšířil po půlce huby :/ TTO pravděpodobně rozleptal bolák a ten se rozlezl na zdravou kůži. takže při oparech pozor, je to individuální...

  Feb 07, 2014
 • Obrázek uživatele Razovity ostravski chachar
  Razovity ostrav... (anonym)

  ja když jsem přišel po šichtě z hospody, tak jsem měl hlad jak sviňa. Tož otevřu ledničku a tam v krabici mozeček. Tak jsme ho sněd a rano se mě roba ptá, kde je to zmrazené sperma od souseda, že se chtěla dát uměle oplodnit aby s takym mamlasem jak ja neměla děcka. Mi se udělalo strašně blbě a tak jsem vypil v dobré víře pravě kapku olejička z t3. Děcka to neuvěřite, ale ja vyblul aji předvčerejší vepřový lalok, co jsme měli na šachtě na svačinku. Já si totiž myslim, že nejlepši antiseptikum je vychlazený Ostravar...

  Feb 08, 2014
 • Obrázek uživatele no
  no (anonym)

  po užití na opar u koutku...jasně, četla jsi vůbec příbalový leták? Jasně tam píší- NE NA SLIZNICE A NE KONCENTROVANÝ!!! Ředit 1:100!

  Feb 08, 2014
 • Obrázek uživatele no
  no (anonym)

  jasně, četla jsi vůbec...Ne na sliznice, kolem očí a v okolí úst, ne na otevřené rány....

  Feb 08, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama