Svědivá a podrážděná kůže

Za svěděním kůže může být oslabení funkce jater, nemoc, alergie či jde o reakci na kosmetické přípravky a přesušení pokožky.

Častou příčinou svědění pokožky je její přesušení vlivem častého používání mýdel a sprchovacích gelů s vysokým obsahem saponátů.

V mnoha čistících, mycích či odličujících prostředcích se nacházejí totiž složky (detergenty, tenzidy, saponáty; alkohol..), které nadměrně odmašťují kožní povrch, čímž narušují přirozený hydrolipidový kožní plášť, který chrání kůži před nadměrným vysušováním, negativním působením zevních faktorů a před rozmnožením choroboplodných mikroorganismů. Detergenty se navíc absorbují do povrchu kůže, což brání obnově odmaštěním poškozeného ochranného pláště.

Následkem je přesušená kůže, která může pálit či svědit a mít sklon k vyrážkám.

Řešením je používání mycích přípravků s minimálním množstvím detergentů a s obsahem přírodních zvláčňujících olejů.

Pro mytí kůže obličeje a těla jsou vhodné např. čistící pleťové krémy s regeneračním účinkem, hydrofilní mycí oleje či sprchovací oleje. Jedná se o čisté rostlinné oleje, popřípadě obohacené o éterické oleje se zklidňujícím, prokrvujícím či antimikrobiálním účinkem. Před mytím těmito přípravky je nutno předem pleť opláchnout vodou, poté se nanese několik kapek přípravku, kapky se rozetřou a vzniklou emulzí se umyje celý obličej či tělo. Poté se opět kůže opláchne vodou.

Vhodná tělová mléka pro citlivou, suchou a svědivu pokožku:

Shaflower - Tělové mléko po koupeli - Ajurvédská receptura od firmy Shahnaz Herbals. Antibakteriální bylinné mléko. Shaflower dokonale vyživuje, zjemňuje a chladí pokožku. Zklidňuje kožní vyrážky a problémy. Zvyšuje prokrvení a vitalitu. Shaflower  má krásnou dlouho přetrvávající krémovou vůni. Složení: Kurkuma, santál, indický ženšen, kutaja

Ideální je používat Shaflower se Softening skin washem - Mandlovým sprchovým a koupelovým šamponem

Aurea tělové mléko od belgické bioznačky Galeoce - AUREA  je nemastné celotělové mléko, vyrobené z čerstvé aloe vera pro zvláčnění a zklidnění suché a citlivé kůže. Proniká přirozeně a hloubkově do kůže a obnovuje její elasticitu. Aloe zklidňuje, hydratuje pokožku do hloubky a má protizánětlivé působení.

Ideální je používat Aurea tělové mléko s Aurea aloe vera sprchovacím gelem.

Dr Berry Naturals - Kokosové mléko na tělo a ruce - 250 ml
Kokos poskytuje hlavní bílkoviny nutné pro výživu poškozené pokožky.

Ideální používat s Dr Berry Naturals - Kokosový sprchový gel - 250 ml.

North American Hemp - Neparfemované tělové mléko
Díky složení obsahujícímu certifikovaný organický olej z konopných semínek toto mléko vyživuje pokožku a dochází k posílení jejích přirozených obranných mechanismů proti vysoušení. Mléko se rychle vstřebává a až na 24 hodin zlepšuje hydrataci kůže.

Ideální používat s North American Hemp - Čisticí tělový krém

MK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Na suchou a poškozenou pokožku používám přípravek od Maxivitalisu Baobabový olej. :-) Zejména v zimě, kdy mám pokožku na obličeji i na rukách velmi popraskanou od mrazu. :-) Olejíček mi pokožku zase pěkně zjemní a je to příjemné. :-) Na to, že je to olej, to skoro vůbec nemastí, takže si to můžu nanést kdykoliv a kdekoliv. :-)

  Zář 29, 2014
 • Obrázek uživatele neser
  neser (anonym)

  Na suchou a poškozenou...se zase sem zase ta tvoje reklama, jdi di háje

  Zář 29, 2014
 • Obrázek uživatele maž
  maž (anonym)

  Na suchou a poškozenou...si na sebe třeba slepičáky, hlavně s tím neotrAVUJ.

  Zář 29, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama