Styly úpravy pubického ochlupení žen

Od začátku dvacátého prvního století se stala nejčerstvějším módním rozmarem radikální genitální depilace, vyzývavý moderní trend, který nám paradoxně znovu přinesl populární styly úpravy pubického ochlupení, jež vládly v dobách starověkých civilizací.

Kolem této zbavovací se mánie se vyrojila celá nová terminologie, přičemž každý salon krásy má svůj vlastní soubor názvů pro rozličné stupně nahoty pohlaví. Používání těchto jmen není vždy důsledné, liší se v různých salonech, ale základní vodítko je následující:

Linie bikin. To je nejmírnější forma. Veškeré pubické ochlupení zakrývané bikinami je ponecháno na místě. Odstraní se pouze rozptýlené chlupy po stranách, takže když se nosí vysoko vykrojené bikiny, ochlupení není vidět.


Bikiny. Ponechává se jen malé množství chlupů na Venušině pahorku (mons pubis).


Evropský. Z ochlupení v rozkroku nezbývá nic "s výjimkou malého místa na pahorku".


Trojúhelník. Všechno pubické ochlupení je pryč, kromě ostře upraveného trojúhelníku. Byl popsán jako "hrot šípu ukazujícího cestu k potěšení".


Knírek. Odstraněno je vše, až na široké, obdélníkovité místo přesně nad klitoridální předkožkou v nejvyšší části geni-tálního otvoru. Někdy se tomu říká "Hitlerův knírek", jindy "Chaplinův knírek".


Srdce. Hlavní pubický chumáč je vytvarován do tvaru srdce a může být nabarven narůžovo. Je to populární styl pro den svatého Valentýna, kdy tento výtvor může sloužit jako erotický dárek sexuálnímu partnerovi.


Přistávací dráha (Landing strip). Středové ochlupení je upraveno do úzkého svislého pruhu a ostatní genitální ochlupení je odstraněno. Styl se stal populárním u modelek, jež musí nosit oděvy, které jsou v oblasti rozkroku mimořádně úzké.


Pruh Playboy. Je odstraněno vše kromě dlouhého úzkého obdélníku ochlupení, širokého 4 centimetry. Udání přesných rozměrů se může zdát podivné, ale má to zákonem podloženou historii. V americkém státě Georgia se vyžadovalo, aby si exotické tanečnice, když vystupovaly nahé, ponechávaly pruh pubického ochlupení, který je "na šířku dvou prstů" (což se přibližně rovná 4 centimetrům). Atlantští zákonodárci to považovali za dostatečně rozumné, aby bylo zajištěno zakrytí genitálního otvoru. Pruh na šířku jednoho prstu byl posuzován jako obscénní a byl zákonem zakázán. Místní muži zákona byli nuceni se soustavně noc co noc zabývat úkolem podrobit kontrole příliš úzké pruhy genitálního ochlupení vystupujících. Každá dívka, která tohoto přísného nařízení neuposlechla, měla být poslána domů. Časem tato podivná povinnost přestala budit zájem a nařízení bylo zmírněno. V některých salonech figuruje Playboy ve zkomoleném smyslu "všechno pryč".


Brazilský. Je to nejslavnější z nových stylů, ale kolem jeho skutečného tvaru panuje mnoho zmatku. Pro někoho je to totéž co "přistávací dráha", pro jiného je to její extrémnější forma ponechávající pouze "svislý pruh chlupů". Pro další to znamená totální odstranění pubického ochlupení. Začalo to na pláži Copacabana v Riu, kde se poprvé objevily nejvýše vykrajované bikiny (trochu širší než pásek). Později se do New Yorku přestěhovala rodina sedmi brazilských sester (známých jako J. Sisters) a otevřela si na Manhattanu salon krásy. Svým klientkám začaly nabízet pubickou depilaci. Mezi zákaznicemi byly filmové hvězdy i topmodelky a salon brazilských sester se stal Mekkou odstraňování pubického ochlupení technikou voskování. Rostoucí pověst J. Sisters mohla za to, že jméno jejich stylu vešlo ve známost jako "brazilská depilace". Když je ostatní salony kopírovaly, ne vždy následovaly přesný stupeň odstranění chlupů, odtud ten zmatek. Avšak J. Sisters objasnily svůj styl zcela přesně, když ho stručně popsaly jako "všechno pryč s výjimkou malého pruhu".


Sfinga. Jedná se jednoznačně o styl "všechno pryč", ponechávající okolí pohlaví úplně bez ochlupení. Název je odvozen od jména neochlupené odrůdy kočky z Kanady. Hladká a neochlupená kůže kočky Sfingy byla genetickou zvláštností objevenou v Torontu roku 1966. V některých salonech figuruje "Sfinga" jako "Hollywood".


To byly nejpopulárnější styly úpravy pubického ochlupení na začátku dvacátého prvního století. K nim doplňujeme speciální styly: někteří moderní stylisté pubického ochlupení nabízejí exotické varianty, například "společenské logo", "býčí oči", "hvězdy a pruhy", "terč", "rodinný erb". Jistý skvělý stylista zavedl něco, co bychom mohli nazvat pubickým kýčem, s názvy jako: líbánkové překvapení, tryskající alpský pramen, rej motorkářů, královna diamantů, rozkvétající květina. Jiný nabízí vykřičník, list se třemi laloky, korunku, hvězdu, indiána, růžovou šipku blesku nebo partnerovy iniciály.


K realizaci těchto stylů je zapotřebí vytrhávání pinzetou, holení, barvení, depilace krémem, elektrolýza, tužení cukrovou vodou a voskování. Nejmodernější technikou dneška je voskování, po němž pubická oblast zůstává bez chlupů několik týdnů.


Naprostým kontrastem k redukci ochlupení v rozkroku je neobvyklý zvyk oblékání si merkinů. Merkin je pubická paruka vyrobená z lidských vlasů, nylonu nebo břišních chlupů divokého jaka. Je buď přichycena sotva znatelnou šńůrkou, nebo nalepena na pravé pubické ochlupení.


Zdroj: Desmond Morris - Nahá žena, nakladatelství Alman

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (43)

 • Obrázek uživatele blábola
  blábola (anonym)

  Ty ženské, a i někteří zženštělí chlapi jsou snad praštění.Co zbude z dospělé ženy po odstranění ochlupení? Vždyť přece nejde jen o tu

  Feb 07, 2007
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Dobrý večer, máte přiléhavé jméno. Nevíte o čem píšete. Doporučuji Vám to vyzkoušet a pak teprve poznáte to správné vzrušení.

  Feb 07, 2007
 • Obrázek uživatele blábola
  blábola (anonym)

  To víte,že jsme to vyzkoušeli. Výsledek? U mě snížení vizuální dráždivosti, u partnerky pupínky, vyrážka, už druhý den

  Feb 08, 2007
 • Obrázek uživatele josef
  josef (anonym)

  POCHVA MUSÍ BÝT CHLUPATÁ!JINAK JE TO NUDNÁ DÍRA.

  Feb 08, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  josefe, v životě jsem neviděla chlupatou pochvu

  Feb 08, 2007
 • Obrázek uživatele cipernykocourek"seznam.cz
  cipernykocourek... (anonym)

  Pupínky naskáčou špatným holením. Chce to holit velice jemně, jen jako když vánek věje, jinak dojde k narušení pokožky a vzniku pupínků. Takže nedrhnout holítkem jak rejžákem. Jinak holá je super a píchání druhý den se mi naopak líbí. To je pak úplně jinačí lýzink. Ostatně sám se holím taky. Není nic příjemnýho mít pusu plnou chlupů ....

  Feb 09, 2007
 • Obrázek uživatele to blábola
  to blábola (anonym)

  Svatá tvoje slova - jak kdyby z bible četl.

  Feb 09, 2007
 • Obrázek uživatele carrie
  carrie (anonym)

  proti pupínkům je geniální použít ne žiletku ale elektrický holicí strojek a PUDR PUDR PUDR!!!:))

  Feb 09, 2007
 • Obrázek uživatele Mirek
  Mirek (anonym)

  Děvenky, zapomeňte na holení, použijte VEET-krém! Žádné pupínky, žádné svědění. Je výborný! A pulinka, hladká jak pusinka. Bez ochlupení vydrží mnohem déle, žádné struhadlo a při pravidelné a častém používání sníží se i rychlý růst ochlupení. A ještě k těm názorům některých "pánů tvorstva". Ženy nejsou jen díry od sudu!

  Feb 12, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  No když si ji podle Tvých rad takto vyhladí, tak k té díře od sudu mají přece jen blíž !!! ...

  Feb 12, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Přesně tak. To se mu kapánek nepovedlo. Spíše to pěkně opačně pohnojil.

  Feb 13, 2007
 • Obrázek uživatele Bikinka
  Bikinka (anonym)

  Takže co, vy muži, holit nebo neholit? Případně jak si to přejete?

  Feb 13, 2007
 • Obrázek uživatele 11
  11 (anonym)

  Líbí se mi,když je krásně celá oholená.Hlaďounká jak nektarinka.Je nádherně vzrušující,když partnerku holím.A pak hned po oholení a opláchnutí vyzkouším kvalitu odvedené práce jazykem.Nádhera.

  Feb 14, 2007
 • Obrázek uživatele 11
  11 (anonym)

  Líbí se mi,když je krásně celá oholená.Hlaďounká jak nektarinka.Je nádherně vzrušující,když partnerku holím.A pak hned po oholení a opláchnutí vyzkouším kvalitu odvedené práce jazykem.Nádhera.

  Feb 14, 2007
 • Obrázek uživatele Saratoga
  Saratoga (anonym)

  Asi každý jinak. Dokud byla přírodní, bylo neodolatelným lákadlem holátko. Jenže po čase se holátko okoukalo. Vlastně všechna holátka jsou stejná. A protože zastřená nahota láká, preferuji hustý klín zaholený do plavek - přírodní, nebo dokonce obarvený v kontrastu s vlasy.

  Feb 14, 2007
 • Obrázek uživatele PunkAlive
  PunkAlive (anonym)

  Extra huňatýho bobroše jako Yeti nebo mikulášskej čert, to opravdu nemusím, pokud je to opravdu neprostupná džungle, tak se pak tím člověk někdy potmě blbě prodírá. Ale holobrádky jak školačky nebo golfové "greeny" vyholeniny jak struhadlo taky nechci. Nezapomeňme že každý chloupek když se pravidelně holí, stane se tvrdou štětinou jak hřebík. Jeden se o to strniště odře a popíchá. Takže zlatá střední cesta - jako před dvaceti lety, kdy se nosily krátce střižené ale ne moc holené bobříky, pořád to bylo dostatačně sexy "ženské" a přitom přirozené a hebké. Ty exotické vydřeniny skoro do masa, nebo dokonce obarvené, to je už nuda a umělotina. Vzpomeňme na fotografie od Helmuta Newtona...

  Bře 14, 2007
 • Obrázek uživatele jou
  jou (anonym)

  ja som za oholenu

  Bře 14, 2007
 • Obrázek uživatele uoj
  uoj (anonym)

  ja za chlupatou

  Bře 15, 2007
 • Obrázek uživatele kimi
  kimi (anonym)

  Oholená je nejlepší a takový kroužek v pysku no nádhera.

  Dub 10, 2007
 • Obrázek uživatele Majda
  Majda (anonym)

  No mně osobně připadá zarostlý klín dost odporně.Také mi to nepřijde moc higienické.A když vás pak ten váš dole uspokojuje,musí mít pěkně odřený jazyk.Ale každému se líbí něco jiného.Jsem pro oholení.

  Dub 22, 2007
 • Obrázek uživatele Terreza
  Terreza (anonym)

  Nic se nemá přehánět! Ale všeho moc škodí! Takže volím ten střed!! :-)

  Dub 24, 2007
 • Obrázek uživatele xxcd
  xxcd (anonym)

  Dole při uspokojování se snad chlupy, Majdo, nelížou, ne ? Nebo ten kdo Tě líže má zvláštní styl. Jinak s hygienou nemají chloupky nic společného. Já mám rád nevyholenou, ale občas v dolní části upravenou. Holé pole mě nebere :)

  Dub 24, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  jsem monika mám dole 12 stříbrnýych kroužků v prsou dva a přítel si to nemůže vynachválit

  Čer 30, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  samozřejmě pěkně vyholenou aby bylo vše lépe vidět

  Čer 30, 2007
 • Obrázek uživatele Mohykan
  Mohykan (anonym)

  Je to jen pomijiva moda za par let se zeny prestanou vyholovat budou opet vypadat jako zeny ne jak brojleri.

  Říj 29, 2007
 • Obrázek uživatele Bohdan
  Bohdan (anonym)

  Jedině úplně chlupatou, žádné úpravy. Jedině úplně chlupatá může být plně přitažlivá. Pro mne naprosto jednoznačná odpověď: NEUPRAVOVAT, NECHAT RŮST !

  Říj 29, 2007
 • Obrázek uživatele Takyindian
  Takyindian (anonym)

  Mohykáne hezký. Trefils to absolutně přesně. Lepší srovnání, jako brojleři, neexistuje. Gratuluji.

  Říj 29, 2007
 • Obrázek uživatele Marxxx
  Marxxx (anonym)

  TO Bohdan: přesně tak, a nejlíp ať má i chlupy na nohách a v pod paždí a nepoužívá žádnou umělou voňavku nebo antiperespirant, ale jenom to svoje pižmo! uáááá :))

  Pro 09, 2007
 • Obrázek uživatele Marxxx
  Marxxx (anonym)

  TO Bohdan: přesně tak, a nejlíp ať má i chlupy na nohách a v pod paždí a nepoužívá žádnou umělou voňavku nebo antiperespirant, ale jenom to svoje pižmo! uáááá :))

  Pro 09, 2007
 • Obrázek uživatele jsd
  jsd (anonym)

  Mohykan: naopak - pockej az prijde doba, kdy si budes muset holit koule, jinak te zadna nebude chtit

  Bře 15, 2008
 • Obrázek uživatele jsd
  jsd (anonym)

  Mohykan: naopak - pockej az prijde doba, kdy si budes muset holit koule, jinak te zadna nebude chtit

  Bře 15, 2008
 • Obrázek uživatele jsd
  jsd (anonym)

  blabola: prisla o lizink? a ty sis aspon nemusel vyndavat chlupy ze zubu, ne? cune jedno.

  Bře 15, 2008
 • Obrázek uživatele jsd
  jsd (anonym)

  blabola: prisla o lizink? a ty sis aspon nemusel vyndavat chlupy ze zubu, ne? cune jedno.

  Bře 15, 2008
 • Obrázek uživatele Sux
  Sux (anonym)

  Omg, vlizt mi do postele zarostla tak tak leti dverma, bych bl.... Nechutny, akorat zadrzuje pachy a bordel, nepomuze nic a drhnout se desetkrat za den leda uskodi

  Črv 25, 2008
 • Obrázek uživatele Sux
  Sux (anonym)

  Omg, vlizt mi do postele zarostla tak tak leti dverma, bych bl.... Nechutny, akorat zadrzuje pachy a bordel, nepomuze nic a drhnout se desetkrat za den leda uskodi

  Črv 25, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  kUNDA PROTI VODĚ UTÁHNE TŘI LODĚ

  Dub 22, 2009
 • Obrázek uživatele Pimponym
  Pimponym (anonym)

  Zajímavý názor najdete tady: http://www.pimpaku.cz/content/nov-trend-v-oblasti-hygieny-vyholov-n-hlavy Asi jako že: když holit klín, proč neholit i hlavu?

  Čer 18, 2009
 • Obrázek uživatele danton
  danton (anonym)

  Líbí se mi,když je krásně...A zkusil ses praštit kladivem mezi očí? Taky paráda...

  Lis 08, 2009
 • Obrázek uživatele zizi
  zizi (anonym)

  Líbí se mi,když je krásně...to bych chtěl vidět tu tvoji starou...

  Lis 26, 2009
 • Obrázek uživatele zizi
  zizi (anonym)

  jsem monika mám dole 12...a v držce jich máš kolik?

  Lis 26, 2009
 • Obrázek uživatele zdepa
  zdepa (anonym)

  vkusně upravený dámský klín je to nejdráždivější na světě ! zcela oholený - jako pedofil bych si připadal !

  Led 27, 2010
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Mnohem více mne vzrušuje dívka neoholená, oholená na mne působí uměle a nedospěle.

  Zář 08, 2011
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Já si kundičku neholím protože to kouše jak to dorůstá ale stříham si kundičku na 1cm a je to v poho,nelezou chlupy z kalhotek a při orálním sexu je to lepší.

  Kvě 31, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama