Stop zápachu nohou

Na nohou máme až 250 tisíc potních žláz a obzvlášť v létě bychom se proti nepříjemnému pocení nohou měli pečlivě chránit.

Ve svém kosmetickém arsenálu byste měli mít kvalitní sprej, nejlépe s obsahem stříbra. Proti pocení nohou pomáhají též přípravky, které obsahují adstringentní látky, které zabraňují nadměrnému vylučování potu.

Nohy si myjte ve vlažné vodě několikrát denně. Pokud jste v práci. Vezměte si sebou například žínku, kterou namočíte do mýdlové vody.

I v těch největších vedrech nikdy nechoďte naboso po koberci. Z něho si můžete odnést bakterie, které přispívají k pocení nohou.

Především v létě se vyhýbejte obuvi z umělých materiálů. Pokud již v létě musíte mít uzavřené boty, volte celokožené. Kůže lépe absorbuje pot.

A nikdy nezapomínejte na ponožky. Vybírejte vždy stoprocentně bavlněné.

Na dezinfekci bot můžete použít kromě speciálních sprejů také například roztok ze Septonexu.

Babská rada: Okurkový zábal?

Skvělou úlevu a osvěžení vaším nohám po celém dni přináší okurkový zábal. Najemno nastrouhejte salátovou okurku. Vezměte si starší ponožky, dejte do nich okurkovou směs. Ponožky si oblečte na několik hodin. Nohy se skvěle osvěží a zlikvidují se bakterie.

Dobrou dezinfekcí na nohy je také koupel v octové vodě.  

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (11)

 • Obrázek uživatele Jarka
  Jarka (anonym)

  Práce v bance, celý den v silonkách a když se pak doma zuju, není to příjemný. Zkoušela jsem kde co a nic nezabíralo. Pak jsem se o tom jednou zmínila před doktorkou a ta mi řekla o Antipe. Dokonce jsem měla možnost si ji v ordinaci párkrát vyzkoušet. Zdálo semi, že se to lepší. Antipe jsem si objednala, používala a mám pokoj.

  Led 16, 2017
 • Obrázek uživatele Mia
  Mia (anonym)

  Můj přítel měl velký problém s pocením nohou. Viděla jsem, že ho to hodně trápí. Dočetla jsem se o Antipe a koupila ji jako vánoční dárek. Od té doby je pocení skoro pryč.

  Feb 16, 2017
 • Obrázek uživatele Kristýna
  Kristýna (anonym)

  Ponožky z čisté bavlny a o nohy pečovat.

  Feb 16, 2017
 • Obrázek uživatele Ivo
  Ivo (anonym)

  Zápach a pocení nohou zmizelo nadobro díky používání Antipe. Už jsem ničemu nevěřil, ale vážně to pomohlo.

  Bře 07, 2017
 • Obrázek uživatele Ty
  Ty (anonym)

  A co to je? Mast ?

  Bře 07, 2017
 • Obrázek uživatele Hlustvisihák
  Hlustvisihák (anonym)

  A co to je? Mast ?Hovno mast,reklama!!!

  Bře 07, 2017
 • Obrázek uživatele Zuzka
  Zuzka (anonym)

  Doporučuji se vykašlat na mastičky a pokud to počasí a podmínky dovolují, tak nasadit přírodní metodu - chodit bosky bahnem. I když se na došlápnutí bosým chodidlem bahno zdá krásně měkké a poddajné, tak obsahuje tvrdší částečky, které působí v podstatě jako plastická pemza a krásně odstraňují odumřelé částečky pokožky, na kterých hodují bakterie způsobující svou činností nepříjemný zápach našich nohou. Podobný efekt má například i písek, což mohou potvrdit zejména beach volejbalisté, ale bahno lépe proniká do prosor mezi prsty, kde nohy většinou smrdí nejvíc.

  Bře 08, 2017
 • Obrázek uživatele sara
  sara (anonym)

  Proti nadmernemu poceni jsem vyzkousela kde co,jak prirodni veci tak celou radu antiperspirantu tech bezne dostupnych,i tak tech specializovanych na nadmerne poceni. A na 100% zafungoval akorad antiperpirant sweat stop aloe vera forte, konecne nemam zadne propocene kolace v podpazi, ten pocit je neuveritelny. Na stop-potu.cz jsem si koupila i antiperspirant sweatstop aloe vera sensitive lotion ten je proti poceni na cele a obliceji a bomba. Vyrobky jsou sice drazsi ale dlouho vydrzi, takze pro ten pocit sucha se tato investice rozhodne vyplati.

  Bře 30, 2017
 • Obrázek uživatele Nežerte
  Nežerte (anonym)

  jak prasata a nebudete smrdět jako prasata! Čekat, že budu po konzumaci hnoje cítit jako fialka je opravdu hloupé.

  Dub 05, 2017
 • Obrázek uživatele lenka
  lenka (anonym)

  Já mam výbornou zkušenost s tímhle http:http://www.stop-potu.cz/poceni-nohou/antiperspirant-sweatstop-forte-max/ mají více výrobků každy si vybere. Už jen používám pár let a i kamarádky nepoužívají nic jiného. Stačí aplikovat tak 2x týdně přes spaním a proti pocení je boj vyhraný.

  Dub 22, 2018
 • Obrázek uživatele john
  john (anonym)

  Já mam výbornou zkušenost...Jedině soda bikarbona, takové šmejdy bych nekupoval. Zasypu nohy a mám vystaráno.

  Dub 22, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama