Speciální čočky odstraní vadu oka navždy

Kontaktní čočky, které ve Velké Británii natrvalo operativně implantují přímo do oka, odstraní vadu oka navždy. Operace trvající pár minut vyžaduje sice na několik dní vyřazení z běžného života, ale pacient po ní už nikdy nemusí spoléhat na brýle nebo konvenční kontaktní čočky. Britští oční lékaři slibují, že takto dokáží korigovat obě nejčastější oční vady, krátkozrakost a dalekozrakost.

Při operaci je postiženému pacientovi mezi jeho vlastní čočku a duhovku vložena tenká čočka s dioptriemi. Celá procedura trvá pouze neuvěřitelných třicet minut a za každé oko zaplatí zájemce v Británii v přepočtu čtyřicet šest tisíc korun.


Implantovatelné kontaktní čočky mohou pomoci i pacientům, kteří se potácejí téměř ve slepotě. Britští oftalmologové popisují případ muže, který se pomocí těchto čoček vrátil do normálního života a musel ze svých služeb propustit slepeckého psa. Muž středních let může dokonce řídit automobil a věnovat se své původní práci.


"Cena je opravdu vysoká, ale vzhledem k více než uspokojivým výsledkům je pořád příliš malá," míní výkonný ředitel společnosti Optimax Russell Ambrose.
V některých zemích Evropy však podobné operace uskutečňovali oční lékaři ještě dříve než ve Spojeném království.


Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (10)

 • Obrázek uživatele eva
  eva (anonym)

  je to bezva,ale prijde mi to moc drahy

  Led 19, 2007
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Mám z takových zásahů strach, takže jistota jsou kontaktní čočky a minulý týden jsem udělal celkem dobrou zkušenost na www.kup-cocky.cz zrovna tam jsou i slevové akce, ale jinak i ostatní e-obchody asi vyjdou o dost levněji než na optice. Ahojda

  Bře 12, 2007
 • Obrázek uživatele Josef
  Josef (anonym)

  Je podobnou operací odstranit tupozrakost?

  Dub 15, 2007
 • Obrázek uživatele Václav Daněk
  Václav Daněk (anonym)

  Na tento zákrok jsem se informoval na oční klinice Lexum.Bylo mi řečeno že v mém věku 51let a astigmatismu na pravém oku to nelze provést.Měl jsem 5dioptrií na dálku a 2,5 na blízko.Byla mi provedena operace laserem,na dálku jsem bez brýlí na čtení musím mít brýle. Vidění v noci je trochu horší.

  Lis 04, 2007
 • Obrázek uživatele katka
  katka (anonym)

  kdybych věděla, že mi to pomůže navždycky, klidně bych ty prachy dala.

  Lis 04, 2007
 • Obrázek uživatele Okulár
  Okulár (anonym)

  proč je to tak drahý?

  Lis 08, 2007
 • Obrázek uživatele Vousáč
  Vousáč (anonym)

  Protože to jsou zloději.

  Lis 09, 2007
 • Obrázek uživatele Vousáč
  Vousáč (anonym)

  Protože to jsou zloději.

  Lis 09, 2007
 • Obrázek uživatele dzs
  dzs (anonym)

  tobe to prijde drahy? to mas necely dva tisice liber na jedno oko, to v UK usetris s lepsim platem (kterej jako cech muzes dosahnout)za dva mesice a s minimalnim platem za 4 cca... Ja bych rekl ze to drahy neni, ovsem nesmis to prepocitavat... v tom prispevku je vycislena britska cena, treba to tu bude levnejsi... Az to tu bude...

  Led 28, 2008

Přidat komentář

Reklama

Reklama