Reklama

Prsní implantáty dohánějí ženy k sebevraždám

S klidným srdcem už mohou odborníci všem dámám doporučovat, aby si dvakrát rozmyslely pořízení prsních implantátů. Nezávislé výzkumy v USA a Švédsku totiž prokázaly, že ženy ozdobené umělým poprsím jsou více náchylné k sebevraždám než jejich přirozeně krásné kolegyně.

"Několik podobných čísel již bylo ve Spojených státech zveřejněno, ale vždy šlo jen o jednostranné výzkumy. Nyní máme naše čísla podložena také výsledky švédských kolegů. Všeobecně tak lze říct, že všemožné kosmetické implantáty, především pak ty prsní, opravdu dohánějí ženy k sebevraždám třikrát častěji než je běžné v ostatní části populace," uvádějí odborníci z Amerického národního institutu pro výzkum rakoviny. Z další studie vyplynulo, že prsní implantáty nebyly v případě žen, které spáchaly sebevraždu, nikdy původcem žádného onemocnění, které by mohlo být důvodem k sebevraždě, jak se dříve myslelo.

"Ve všech třech případech jsme došli k závěru, že je poměr sebevražd mezi ženami s umělými implantáty a mezi těmi, které nikdy žádnou plastiku nepodstoupily, daleko vyšší, než se před započetím výzkumů předpokládalo. Bylo by dost možná na čase s tím něco dělat," uvedli lékaři. Jako jedno z řešení uvádějí psychotesty, které by ženy před plastickou operací podstoupily. To by podle nich mělo sebevraždy eliminovat.

Zdroj: Plus

Reklama
Reklama

Komentáře

doktor (So, 3. 1. 2004 - 18:01)
Také se domnívám, že byla zaměněna příčina a následek. Žena, která podstoupí augmentační operaci prsů, má zřejmě komplex méněcennosti a nevěří si, je nějak nespokojena sama se sebou a snaží se řešit problém domnělým vylepšením zevního vzhledu. Pokud se nejedná o rekonstrukci prsu z důvodu jeho odnětí pro zhoubný nádor nebo pro zjevnou kosmetickou vadu, jako asymetrii velikosti (jednostrannou hypoplazii), nebo o polaktační atrofii žlázy a dramatickou změnu tvaru prsu(ošklivě nazývanou někým jako "fusekle" apod.), jde vesměs o ženy, které mají normální či nadprůměrně pěknou postavu i tvar prsů, ale "ujeté" sebehodnocení. Jako příklad uvádím pacientku, která přišla na předoperační vyšetření na sonografii, měla téměř dokonalé tvary, jen poněkud pohublá stehna. Operace, kterou měla podstoupit, bylo zvětšení a modelace prsů. Operace, kterou již podstoupila dříve, byla, no hádejte co. Liposukce tuku v oblasti stehen. Zkrátka ta mladá paní byla původně přírodou prakticky dokonale vysochaná a snažila se zdeformovat, snad díky pokřiveným názorům přítele (hltajícího patrně pornočasopisy s děvami uměle přifouklých vnad). Hlavně jí ale chyběl vlastní názor a dostatčné sebevědomí.
kravata (Po, 13. 10. 2003 - 19:10)
Dnes si již každý rozmyslí, zda se posadí na nějakou barovou stoličku. Deset nezávislých studií zjistilo, že doba sezení na barových stoličkách souvisí jednoznačně s výskytem cirhózy jater. Vědci nyní zkoumají, v čem jsou barové stoličky závadné.
pavel (Po, 13. 10. 2003 - 16:10)
to bude asi tím, že ženy které si dělají plast.operace mají se sebou problém a plastika ho většinou nevyřeší, tudíš nejde o plastiku, ale o psychyku těchto žen.
Láďa Rejpal (Po, 13. 10. 2003 - 19:10)
Bohužel nepíšete odkaz na tu konkrétní vědeckou práci.
Podle informací článku soudím, že to může být i naopak - psychicky labilní ženy se sklony k sebevraždám mají vyšší tendenci pořídit si prsní implantáty.
Psychicky zdravá, sebevědomá žena nespáchá sebevraždu. Psychicky zdravá, sebevědomá žena si nenechá voperovat umělá prsa.
Monika (Po, 13. 10. 2003 - 17:10)
Článek byl pro ně docela zajímavý a zvláští..Pokuď bych podstoupila plastickou operaci, určitě bych si s ní podle mého názoru zvedla částé mého sebevědomí, ale o sebevraždě bych rozhodně nepřemýšlela. Ovšem nevím a nedokáži si představit, o čem taková žena potom přemýšlí. Zda se třeba nevyvedla, nebo nepřineslo to, co očekávala. Příčin může být asi několik....
Pavel (So, 18. 10. 2003 - 10:10)
Velmi výstižně apřesně řečeno
vlady (Pá, 24. 2. 2006 - 16:02)
To len preto lebo implantáty si dávajú zrejme ženy ktoré sú zakomplexované alebo si nimi chcú riešiť nejaké psichické problémy takže to že majú silikóny neznamená že kvôli nim spáchajú samovraždu.
nera (Út, 28. 2. 2006 - 18:02)
tak tohle mě rozesmálo!
nera (Út, 28. 2. 2006 - 18:02)
tak tohle mě rozesmálo!
Andy (buzna) (St, 29. 3. 2006 - 13:03)
hi guys
luca (Čt, 21. 9. 2006 - 14:09)
No jak nevim, ale myslim, ze pekny prsa spis rade zen muzou sebevedomi zvysit. Docela pekne to tom mluvi v rozhovoru MUDr.Mestak na www.plasticka-chirurgie.info
Vychechtana (Čt, 21. 9. 2006 - 17:09)
No jo, kdyz se muze chlap otrit o nejakou zenskou slabost a jeste z toho vyvodit, jake jsou zeny hysterky, tak se dlouho nerozmysli.
Sebevrazdy silikonek jsou asi tak zakonity jako rozdvojenej penis u tech, co o tom pisou.
xxcd (Čt, 21. 9. 2006 - 18:09)
Co bys za takový rozdvojený penis dala pipinko !!! Muž by z toho udělal třeba svou přednost ... Ženy a i muži většinou ale dávají přednost věcem viditelným pro druhé, ne pro sebe !!! Umělé kozy jsou důkazem !!! Vždyť tady o nich je pomalu plný server !!! O to víc si člověk váží přístupu těch dívek, které mají malá prsa, nebo dokonce jak ony říkají žádné !!! A jaké jsou !? Jsou jako celek i v jádru hezčími lidmi ... alespoň ve smýšlení v tomto, pro jiné, nepřekonatelném problému ...
olina (St, 17. 10. 2007 - 23:10)
blbost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
edita (Po, 14. 1. 2008 - 13:01)
Ja si myslim ze zenska krasa neni o zmene vzhledu dnes jsu to prsa zitra oblicej a postava.Lidska prirozenost a krasa je nenahraditelna:)
Návštěvník (St, 17. 9. 2008 - 19:09)
myslím, že sami jste nesebevědomé. I krásné ženy s větším sebevědomím si zvětšují prsa. Vy byste jen k tomu neměly dostatek odvahy. Jste jen závistivé. Proč by si je neměly zvětšovat když tady ta možnost je? Chlapy se otočí po pěkné ženě s krásnými prsy. Buď máte od přírody krásná prsa a proto to nechápete, nebo je to od vás závist že je sami máte tak povislé, že ani plastika by vám nepomohla...
Návštěvník (Čt, 18. 9. 2008 - 09:09)
No tak ja ti muzu jen rict, ze prsa rozhodne nikomu nezavidim, protoze je mam. Krasna prsa od "prirody", podedila jsem je po obou babickach. Z matciny strany jsem jedina, co ma z 8 zen (tety a sestrenice) po babicce krasna a vetsi prsa. Diky tomu mam od stredni uspech u muzu zaručen. Takze se moc nedivim plochym zenam a s nepeknyma prsama ze si je nechaji vylepsit. Divim se zenam s hezkyma malyma prsama, ktere jdou na zvetseni. Jsem se svyma spokojena. Kdybych vsak mela hezka mala byla bych taky spokojena, o plastice bych neuvazovala ani minutu.
Rika se a pise, ze zeny se silikonovym poprsim jsou nervove labilnejsi nez je prumer zen bez silikonu. Nevim jestli je to na zaklade solidniho vyzkumu nebo jenom kec.
Zena (Ne, 4. 8. 2019 - 01:08)
A co kdyz ma 42 leta zena prirodni pevna prsa velmi mala,tak mala, ze je ma mensi jak jakykoliv muz trpici gynekomastii a je z toho psychicky spatna.Tak nevim, jestli nespacha sebevrazdu spise ze svych prirodnich nula,nula nic???? Zrejme sebevrazdy nepochazeji z implantatu
Reklama