Rozšířené póry

Nadměrná aktivita mazových žlázek většinou vede ke vzniku pórovité pleti. Maz je produkován mazovými žlázkami a prochází na povrch kůže póry. Nadměrná sekrece mazu způsobuje ucpávání pórů. Póry jsou tvrdnoucím mazem napínány a ztrácí se jejich přirozený odpor. Nadměrná produkce mazu rozšiřuje póry a ničí porcelánový vzhled kůže. Kůže se stává hrubou.

Je nutno odstraňovat nadměrný maz z pórů, aby nedocházelo k jejich zvětšování. Pravidelné používání Santalového čistícího mléka Shamoon pomáhá harmonizovat nadměrnou produkci mazu. Pokud dochází i k zaněcování mazových žlázek a k tvorbě akné, velmi účinně pomáhá mytí pleti Nemastným krémovým mýdlem Shazema.

Velmi důležitá je pravidelná tonizace pleti. Vynikající je Adstringentní pleťové tonikum z růží Starose. Vhodné je uchovávat ho v ledničce a po každém čištění pleti poklepat kůži tampónkem navlhčeným tímto adstringentním tonikem. Sharose je možno použít několikrát denně k redukci nadměrné mastnoty. Extrakt z růží pomáhá uzavírat póry a zlepšuje strukturu kůže.

V ajurvédské medicíně se též pro stahování pórů používaly osvědčené bylinné receptury ve formě masek.

Proteinová maska Shatex omezuje nadměrnou tvorbu mazu, stahuje póry, pomáhá léčit jizvy a zpevňuje strukturu pleti.

Shamask I zvyšuje prokrvení kůže, má silné omlazující účinky, hloubkově čistí a stahuje póry. Není vhodná pro pleť se sklonem k tvorbě rozšířených žilek.

Sloupávací maska Shapeel čistí a zjemňuje póry. Hloubkově pleť hydratuje a zamezuje růstu jemných chloupků na obličeji.

Masky je vhodné používat 2x týdně.

Zdroj: Shahnaz Husains Beauty book

Ošetření ajurvédskou kosmetikou Shahnaz Herbals nabízíme zde

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Karkulka
    Karkulka (anonym)

    Na rozšířené póry také dobře zabírají laser a intensivní pulsni svetlo

    Kvě 27, 2005

Přidat komentář

Reklama

Reklama