Recept na jednoduchý přírodní deodorant

Pro ty z vás, kteří se chtějí vyhnout chemickým látkám v běžných deodorantech a nechtějí investovat do dražší kvalitní přírodní kosmetiky, přinášíme rychlý recept na výrobu přírodního deodorantu.

Ingredience:
6 čajových lžiček kokosového oleje
čtvrt šálku jedlé sody
čtvrt šálku kukuřičného škrobu
pár kapek vašeho oblíbeného éterického olejíčku (vanilka, růže, levandule...)

Postup:
Nejprve v misce střední velikosti promíchejte jedlou sodu a kukuřičný škrob. Poté vidličkou přimíchávejte kokosový olej, dokud se vše dobře nespojí do kaše. Nakonec přidejte pár kapek vašeho oblíbeného éterického oleje. Vzniklou směs uchovávejte v čisté a suché skleničce či skleněném kelímku pro každodenní použití.

Zdroj: MindBodyGreen

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Tera
  Tera (anonym)

  doporučuji http://admin.blog.cz/clanky/clanek/74894894 dražší sice je, ale když napíšete paní o slevu, určitě Vám sleví a máte minimálně na rok vystaráno, i když si myslím, že mi vydrží mnohem déle :)

  Kvě 08, 2014
 • Obrázek uživatele Aiše
  Aiše (anonym)

  Nemám ráda jakékoliv registrace, takže do blogu se nedostanu. Nejsem si ale jistá tím olejíčkem - co by to udělalo na oblečení? Kdysi jsem četla podobný, ale jednodušší recept, který používají v jižní Americe - potřít (samozřejmě holé) podpaží citronem a zasypat kukuřičnou moučkou. Někdy v létě zkouším jen citron a jde to taky, ovšem kdybych si vzala něco přiléhavého a barevného, asi by to oblečení odneslo.

  Kvě 08, 2014
 • Obrázek uživatele raw-rabbit
  raw-rabbit (anonym)

  Nemám ráda jakékoliv...A co vyzkoušet úplně obyčejný olejík s nějakou příjemnou vůní? - Buď přírodní, třeba mandlový apod., nebo parfémovaný. Myslím, že oblečení by to mohlo přežít bez úhony, ony se ty oleje celkem rychle do kůže vsáknou.

  Kvě 09, 2014
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  Dnes jsem slyšela recept na deodorant. Vodka, voda, levandulová esence, vše smíchat, stříknout do podpaží a je to. Máte někdo s tímto receptem zkušenost?

  Kvě 14, 2014
 • Obrázek uživatele Lada
  Lada (anonym)

  Jedla soda.Podpazi musi byt uplne suche pred nanesenim.Funguje na 100%

  Kvě 14, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama