Reklama

Vánoční čas bez stresu

Být vyrovnaný, šťastný, usměvavý, se sebejistotou a láskou v srdci procházet životem- to všechno je nejen naše přání ale i- naše přirozené právo! Bez slůvka stres si moderní dobu už ani neumíme představit. Schválně- kolik lidí v posledním týdnu jste potkali a oni na Vás působili opravdu vyrovnaně, spokojeně a šťastně? Všichni se za něčím honíme. Výsledek? Poruchy spánku, únava, přecitlivělost na počasí, návaly vzteku, poruchy koncentrace a nakonec i samotné výživy.A to je první krůček k opravdové fyzické nemoci.

Stres se na těle projevuje znatelně bolestí ramen / neuneseme už tíhu povinností a napětí/, zad a hlavně žaludku / známé stáhnutí až křečovitost není potřeba rozvádět/. Je to znamením, že naše já není schopno se smířit se vzniklou situací a tak dochází ke konfliktu / stresu/. Co pomáhá? Změna našeho postoje k situaci. Změnu ale právě nikdo z nás nedělá rád. Každá napjatá stresová situace nás vede ke škodlivým negativním emocím a myšlenkám.Právě tady je důležitá jejich transformace na pozitivní energii. Analýza vlastních myšlenek pomáhá vidět, proč takhle myslíme, co nám škodí, co nás znejišťuje a co nám způsobuje obavy. Zvládnout stres vpodstatě znamená změnit energii v sobě - vyjít ven z toho, co nás tíží a vidět o krůček dál... Protože naše pravá podstata neleží v těžkém a tmavém stavu, ale je oděna do světla a radosti!
 

Na principu transformace negativní energie na pozitivní pracují i Bachovy esence. Nenásilnou formou pomáhají právě ke změnám našeho postoje v životních situacích tak, abychom dokázali sami řešit problémy a postavit se vždy na jejich pozitivní stranu. Pomáhají tak růst našemu charakteru a překonávat negativitu, která by později mohla vést až k fyzické bolesti.
 

BACHOVY ESENCE A STRES
 

POKUD:

- jsou na vás kladeny vysoké nároky
nebo si sami dáváte těžké úkoly, užijte Elm - Jilm
 

Reklama

- jste vystaveni nepřetržitému stresu
a máte z toho plynoucí poruchy
v těle, užijte Vervain - Sporýš
 

- zažíváte stres v práci, hraničící
s nemocí užijte Chestnut Bud - Poupě jírovce 
 

- máte stres z netrpělivosti a ctižádosti, užijte Impatiens - Netýkavka
 

- berete na sebe víc, než zvládáte,
jste přepracovaní, užije Oak - Dub
 

- prožíváte obrovské životní změny, užijte Walnut - Ořech 
 

- tlak z okolí je silný a máte pocit, že
ho nezvládnete, užijte Elm-Jilm

Myšlenka na závěr: "Není důležité mít to, co chceme, ale oceňovat a chtít to, co máme...".

Reklama

Komentáře

Ivo (Pá, 24. 12. 2004 - 09:12)
Vánoce so představuju jako svobodu od starostí a od ega...

Prosím vás už stav svobody někdo realizoval? (Možná tak nějaký miliardář...) A pokud ano... pak mi dá za pravdu, že to je stále stejné otroctví a nikam se v podstatě nedostal... Co je to ale skutečná svoboda?
Takže svoboda se odvíjí a závisí tedy na existenci či neexistenci chtění, úsilí a lpění? Pak je to ubohá svoboda... pro takovou se roky trýznit... nemám zájem... vznikne pak chtění... a je to v hajzlu. Takže to je stále podmíněná svoboda. Ale co je skutečná svoboda? Pořád mi tu sypete odpovědi vyčtené z knih. Ty mě nezajímají. Zapomeňte na knihy, sedněte si, a hledejte uvnitř! Ptejte se sami sebe... jinak se budete motat stále v kruhu! Uznávám jen dvě odpovědi... odpověď toho, jež začal hledat v sobě, a toho, jež už našel. Ani jedna odpověď tu však zatím nepadla! Cesta k tomu je tak krátká... a vy přesto jste tak líní a hledáte pořád pohodlné, ač nákladné zkratky. Ještě jste se však stále nepohli z místa! Přešlapujete a mumláte. Já vás chci dokopat k tomu prvnímu kroku! Takže neslevuji, neuznávám... a otázka stále platí! Co je to svoboda?
Niki (Po, 20. 12. 2004 - 09:12)
Stres je u lidí na denním pořádku. Příčin je tisíce.. Někdo se dokáže s určitým problémem vyrovnat lépe ,jiný zase hůře. ŽIVOT MÁME JEN JEDEN, A TEN JE TŘEBA SI UŽÍT.Život je k nezaplacení. Bud'te rádi, že jste zdraví fyzicky,až pak je třeba uspořádat si své myšlenky,pocity. .. Zajezděte si na koni, navštivte své staré dobré přátele-jsou k nezaplacení. Nebo jen tak, jděte na procházku do lesa. Dělejte práci,která vás baví, protože budete mít pocit, že jste dosáhla toho, co ostatní budou respektovat a obdivovat. Zkuste udělat první krok Vy... ten druhý udělá Váš pocit spokojenosti.
Jarmila (Po, 27. 12. 2004 - 16:12)
Právě proto, že odpověď musí najít každý sám v sobě, bude nějaká definice svobody pro každého čistě indiviuelní záležitost. Na tu otázku se prostě nedá odpovědět.
Reklama