Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Pravidla při návštěvě solária

Na podzim a v zimě se plno lidí uchyluje k návštěvám solárií, aby oživili svou barvu pleti či si zlepšili náladu. Přitom se často zapomíná na zdravotní rizika UV - záření. Opakované opalování v soláriích může vést k rychlejšímu stárnutí kůže, tvorbě vrásek i ke vzniku nežádoucích pigmentací nebo dokonce rakoviny kůže. Kdo velmi touží po snědé barvě, měl by při návštěvách solárií dodržovat alespoň následující pravidla.

1. Navštěvujte pouze ty solární studia, kde je vyškolený personál, který vám poradí, jaká doba slunění je bezpečná pro váš typ pleti a pro použitý druh solária.
2. Vždy používejte ochranné brýle na oči.
3. Celkový počet návštěv v soláriích by neměl překročit 30 za rok.
4. Nepoužívejte opalovací krémy.
5. Dejte si pozor na používání parfémů, deodorantů a jiných kosmetických přípravků. Mohou zvyšovat senzitivitu kůže na UV záření a způsobovat vznik pigmentových skvrn.
6. Pokud berete jakékoliv léky, měli byste se o návštěvě solária poradit s ošetřujícím lékařem. Ženy užívající hormonální antikoncepci mají zvýšené riziko vzniku hyperpigmentací.

Opalování v soláriích by se měli vyvarovat lidé:

 • s velmi světlou, citlivou kůží
 • s velkým počtem pih a mateřských znamének
 • s výskytem rakoviny kůže v rodinné anamnéze
 • děti a mladiství do 18 let
 • lidé s čerstvými jizvami - hrozí zpigmentování jizev

  Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Michaela
  Michaela (anonym)

  noooo mate pravdu...je to riadna supa

  Led 03, 2008
 • Obrázek uživatele Nela
  Nela (anonym)

  Po návštěvě solárka vždycky používám Panthenol Swiss spray s největším obsahem panthenolu, aby se mi pokožka zregenerovala, navíc obsahuje vitamín D, který je proti stárnutí kůže, chci být totiž pořád kočka. :)

  Čer 09, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama