Pravidelná péče o krk

Dlouhý, vznešený krk byl vždy považován za symbol krásy. Bohužel právě krk je oblastí, kde se nejdříve projevují známky stárnutí. Jedním z důvodů je i to, že krk bývá velmi často zanedbáván. Dostává se mu většinou mnohem menší pozornosti, než by pěstěný krk vyžadoval. Krk tak vytváří kontrast k pravidelně čištěnému a zkrášlovanému obličeji.

Krk je oblastí nejvíce náchylnou k tvorbě vrásek a nepatřičných rýh, které nejdou zakrýt ani profesionálními make-upovými technikami.

Je potřebné zdůraznit, že každodenní výživa a péče o kůži na krku je stejně tak důležitá jako každodenní pozornost věnovaná pleti obličeje.

Vždy je třeba nosit hlavu vzhůru. Je to dobré jak pro krční páteř, tak i pro celkový postoj. Modelky se učí chodit s knihou na hlavě. Nezlepšuje to pouze chůzi, ale jde i o prevenci vzniku dvojité brady. Spánek bez polštáře je dalším způsobem, jak bojovat s touto vybouleninou.

Ve věku 25 let by měla začít pravidelná kosmetická péče o pleť. Profesionální masáž obličeje zahrnuje i krk a pomáhá oddálit vznik vrásek.

I při každodenní rutinní péči o pleť je vhodné dopřát jednu nebo dvě minuty krku, nejlépe před koupelí.

Vhodné je použít výživný krém masírovat s ním oblast krku táhlými pohyby odshora dolů.

Zároveň je třeba při péči o pleť pamatovat na to, že pleťové masky by se měly aplikovat vždy i na krk.

Zdroj: Shahnaz Husain - Beauty Book
 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Jozo
  Jozo (anonym)

  Zdravim Vas! Chcem sa Vas opytat ako sa da odstranit tzv.druha brada na krku.A preco sa vobec vytvara? Nemam nadvahu a predsa ju mam.Dakujem a pozdravujem.

  Bře 03, 2005
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Pravda, pravda. Naštěstí na našen trhu je dostatek regeneračních krémů. Jedním z nejlepších je krém se složkou CGF / růstový faktor řas chlorella. Výsledky jsou zřetelné po krátké době. Navíc tento krém vyhlazuje vrásky a chrání pokožku před škodlvými faktory. Je určen i pro citlivou pleť. Léčivé účinky poznáme nejlépe,po opalovámí nebo v zimě.

  Led 27, 2005

Přidat komentář

Reklama

Reklama