Používání nočních krémů v ajurvédě

Ajurvéda podobně jako jiné přírodní systémy péče o pleť zastává názor, že pleť by měla přes noc především vylučovat nečistoty. Aplikace nočních výživných krémů tento proces narušuje. Výsledkem mohou být ucpané póry a tvorba vyrážek.

Dle ajurvédy jsou pro mladou pleť do třiceti let noční krémy ve většině případů zcela zbytečné a nevhodné. Pocit suchosti a napětí, který někdy ženy cítí po večerním odlíčení a umytí obličeje je často dán odmašťujícím působením čistících krémů, které narušují ochranný kožní plášť. Ajurvédské čistící krémy mají kromě čistícího i regenerační účinek a nenarušují kožní plášť. Pleť je po umytí vláčná a nedochází k pocitu pnutí a nutnosti nanést krém.

Starší, zejména suchá pleť však přece jenom potřebuje dodání výživných látek a intenzivnější péči. Ajurvéda proto používání nočních krémů úplně nevylučuje, pouze jejich použití je odlišné od běžných nočních krémů. Největší zvláštností je, že se výživné noční krémy smývají!
Nanesou se na vyčištěnou pleť v tenké vrstvě a nechají se 15 minut působit. Během této doby si pokožka vezme všechny potřebné živiny. Poté se krém smyje čistou vodou či pleťovým tonikem. Pleť je vyživená a zvláčnělá. Zároveň však může dýchat a vylučovat nečistoty, které se ráno z pleti smyjí za použití čistících regeneračních krémů.

Základní rozdíly ajurvédské péče o pleť tedy jsou:

1. Regenerační efekt poskytují již čistící regenerační krémy

2. Pokud se používají výživné noční krémy zajišťující intenzivní péči, tak se po 15 minutách působení smývají.

3. Stejně jako večerní očištění obličeje, je důležité i ranní čištění, kdy se smyjí z pleti vyloučené nečistoty.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama