Postup ošetření marockým jílem Rhassoul

Tento jíl bohatý na křemík, hořčík, vápník a draslík je získáván z jediného známého ložiska, které se nachází v Maroku v blízkosti města Fez. Respektuje přirozené, ochranné lipidy na pokožce a vlasech a nedráždí mazové žlázy. Tento jíl je skvělý přírodní detoxikační, čistící a zjemňující pomocník. Prostě Alassala Rhassoul jíl!

Rhassoul je přírodní minerální jíl používaný po století marockými ženami jako pěstící prostředek na vlasy a pokožku. Tento jíl bohatý na křemík, hořčík, vápník a draslík je získáván z jediného známého ložiska, které se nachází v Maroku v blízkosti města Fez.

V Maroku je Rhassoul nedílnou součástí Hammamu a je tradičně nabízen mladým nevěstám. Rhassoul poskytuje tu nejjemnější péči: na rozdíl od mýdel a šamponů, Rhassoul neobsahuje žádné povrchově aktivní látky a čistí tím, že absorbuje nečistoty a přebytečný olej. Tento jemný scrub respektuje přirozené, ochranné lipidy na pokožce a vlasech a nedráždí mazové žlázy. Tento jíl je skvělý přírodní detoxikační, čistící a zjemňující pomocník.

Výsledky jednoho použití marockého jílu:

o Snížení vysušení pleti o 79%

o Zlepšení čistoty pleti o 68%

o Zpevnění o 24%

o Zlepšení povrchu pleti o 106%

o Odstranění povrchového mazu, mazu vnitřního i kolem komedonů

Návod přípravy a aplikace:

Pleťová maska

Rozmíchejte 20g (jednu polévkovou lžíci) Rhassoul Clay v misce s dostatečným množstvím vody k vytvoření hladké pasty. Doporučujeme postupně přidávat menší množství vody a několik kapek Alassala arganového oleje. Přibližně 3 - 4 minuty necháme vytvořenou konzistenci v klidu, aby se voda dobře absorbovala a veškeré složky se dostatečně propojily. Poté naneseme na suchou tvář. Vyhneme se oblasti kolem očí a necháme přibližně 7-10 minut působit. Další možností určení doby působení je do té chvíle, dokud Vás pokožka na tváři nebude stahovat. V ten moment je potřeba pleť opláchnout teplou vodou. Může dojít k lehkému začervenání pokožky, ale to je způsobeno prokrvením a procesem čištění. Na takto ošetřenou pleť jílem je vhodné nanést pár kapek Alassala arganového oleje. Ihned pocítíte dokonalou absorpci do pokožky. Buňky tak dostanou veškerou výživu a regeneraci tou nejlepší cestou tedy po jejich vyčištění.  

Maska na vlasy

Pro krátké až středně dlouhé vlasy rozmíchejte 50g Rhassoul Clay (asi 2-3 polévkové lžíce nebo více, pokud jsou vaše vlasy dlouhé) s dostatečným množstvím vody k vytvoření hladké pasty. Opět je možné přidat několik kapek Alassala arganového oleje. Dále postupujte následovně: naneste do vlhkých vlasů a vmasírujte až do pokožky hlavy. Aktivuje se tak proces oživení neaktivních cibulek a kořínků vlasů. Nechte působit po dobu 10 až 20 minut. Poté důkladně opláchněte. Doporučujeme použít náš Alassala Argan Oil šampón a kondicionér pro konečnou fázi ošetření Vašich vlasů. Jíl dokáže otevřít vlasové póry a zbavit je dnes celkem velmi rozšířených složek parabenů a silikonů, které jsou obsaženy v přípravcích běžně dostupných v drogerii. Vlasy vysušte ručníkem do sucha a pročešte hřebenem.

Zábal celého těla

Rozmíchejte dostatek Rhassoul Clay s přiměřeným množstvím vody k vytvoření hladké pasty, přidejte několik kapek Alassala arganového oleje a potom ho naneste na celé tělo. Nechte působit několik minut a poté opláchněte. Pokožku zanechává hladkou a sametovou. Je možné využít také při proceduře tzv. BODY WRAPS nebo při lokálním aplikování na místa postižená ekzémem nebo jiným kožním onemocněním.

Tuto kosmetiku můžete zakoupit na www.001shop.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama