Reklama

Pleti, vlasům i nehtům pomáhají potraviny i doplňky stravy

Sluníčko dokáže pohladit po duši a svět se zdá lepší, ale pleť a vlasy mohou sluneční paprsky poškodit. Vlasy jsou v létě suché, křehké, ztrácejí pružnost a lesk. Trpět mohou i nehty. Neubližuje jim sice slunce, ale pobyt u moře dokáže jejich kvalitu zhoršit. Pleť, vlasy a nehty lze ovlivňovat nejen zvnějšku, ale také zevnitř. Vhodné je maso a listová zelenina, ale přísun potřebných látek z potravin nemusí být dostatečný. Pak může přijít ke slovu takzvaná nutrikosmetika neboli doplňky stravy obsahující vhodné minerály, stopové prvky a vitaminy.

Podle lékařky Heleny Drozenové z Dermatovenerologické kliniky vinohradské nemocnice maso obsahuje železo, které je velmi důležité pro pokožku i vlasy a zabraňuje lámavosti a třepení nehtů. Například vegetariáni mají křehčí a lámavější nehty.

Vitamin C podporuje pevnost a elasticitu pokožky, urychluje biologické procesy odpovědné za její regeneraci. Má antioxidační účinky a spolu s vitaminem A, E a selenem zpomaluje stárnutí kůže. Vitamin E zpomaluje degenerativní procesy v kůži.

Zinek má zásadní význam pro správnou strukturu keratinu, který je základním stavebním kamenem vlasů a nehtů. Jeho nedostatek se projevuje onemocněním kůže, lámavými nehty, bílými skvrnami na nehtech a zvýšeným vypadáváním vlasů.

V potravinových doplňcích může být také lykopen. O něm se v poslední době tvrdí, že snižuje i riziko vzniku mnoha druhů nádorových onemocnění, mezi něž patří i rakovina kůže.

Reklama

Mohou také obsahovat olej ze semen pupalky dvouleté, který chrání povrchové struktury pokožky a zajišťuje její správnou hydrataci.

Obnovení vitality vlasů podporuje přeslička rolní, která je zdrojem křemíku.

Existuje i potravní doplňky s kombinací látek podporujících opalování. Chrání kůži a přispívá ke zhnědnutí pokožky. Užívá se již měsíc či dva před plánovaným sluněním.

Kvalitě vlasů prospívají také zábaly ze žloutků a droždí i vývar z kopřiv, což věděly už naše babičky.

Jitka Klejnová - ČTK

Reklama

Komentáře

NONY (Út, 4. 3. 2014 - 20:03)
Nikdy bych tomu nevěřila. Vždy jsem volila raději přírodní věci, než doplňky stravy. Při nachlazení med a citrón, na vlasy kopřivový odvar, ale pak jsem vyzkoušela CLINICAL hair-care a nemohu si jej vynachválit. Opravdu účinný doplněk stravy, díky němuž jsou mé vlasy opět zdravé, pevné a lesklé.
dealerka (St, 5. 3. 2014 - 19:03)
co hledá blbce a sama si to tu založila
Lucie K. (So, 29. 3. 2014 - 15:03)
Nikdy bych tomu nevěřila....Ahoj, já můžu jen názor NONY potvrdit. Také jsem těmto doplňkům stravy nevěřila. Ale jelikož mi dlouho vypadávaly vlasy. Dostala jsem od Babičky balení Clinical Hair – care. Když už jsem to měla doma, tak jsem si řekla, že to zkusím. Ze začátku žádný účinek, ale asi po 14 dnech se vypadávání vlasů zlepšilo a již mi tolik nevypadávají. Každý si může říkat, co chce, ale někomu, jako třeba mě tento doplněk stravy pomohl. Tedy naházejte flintu do žita, ale zkoušejte. Třeba Vám také tento doplněk stravy pomůže.
alča (Pá, 14. 11. 2014 - 11:11)
ahoj jsem ve druhém měsíci těhotenství a přemýšlím, že bych začala brát doplňky stravy, aby se miminko pořádně vyvýjelo, co by jste mi doporučili? Díky ;)
maria22sankor@… (Po, 17. 11. 2014 - 20:11)
Hi dear,
Mé jméno je Maria am mladá dívka, to mi dává velkou radost, že ti napíšu, když jsem viděl váš profil i stal se o vás zajímá, pokud budete mít touhu se mnou tak, že jsme se mohli seznámit se navzájem a uvidíme, co se stane, , budu velmi rád, pokud mi můžete napsat zpět přes můj e-mailovou adresu ([email protected]) k tomu, aby mi, abych vám některé zcela poslat z mých obrazů a také představit mé vlastní, aby vás.
Díky moc a budu doufat, že slyším od vás brzy.
Tvůj nový kamarád, Maria.
jana (Po, 17. 11. 2014 - 22:11)
ahoj já jsem v těhotenství brala doplňky stravy od značky Pure a byla jsem naprosto spokojená, přestali mi vypadávat vlasy a i přípravek pro vývoj miminka a to obsahuje jedinečný komplex vitamínů, minerálů, stopových prvků, BCAA, DHA…
Ester (Čt, 27. 11. 2014 - 16:11)
Někde jsem se dočetla, že na pigmentaci vlasů pomáhá lék Senzycol, mohl by mi někdo o něm říct více informací? :)
Míša (Po, 22. 12. 2014 - 23:12)
Někde jsem se dočetla, že...Taky by mě zajímalo jestli senzycol na pigmentaci pomáhá :) Už jsem si ve vlasech našla pár šedivých vlasů, tak kdyby jste s ním někdo měli zkušenosti, tak sem s tím ;)
Reklama