Péče o pleť v pubertě a ajurvéda

Pleť v pubertě trápí především výskyt mastných zón, zanášení póru a tvorba akné. Ajurvédská kosmetika nabízí šetrnou a velmi účinnou přírodní pomoc.

Jde o zharmonizování všech přirozených funkcí pleti bez narušení její ochranné hydrolipidové vrtvy.

Základem každodenního ošetření pleti je pravidelné večerní i ranní mytí pleti. K tomuto účelu ajurvédská kosmetika Shahnaz Herbals nabízí Kyslíkové mýdlo, jehož základem je kokosový olej. Díky tomuto oleji toto mýdlo na rozdíl od jiných mýdel nepřesušuje pleť a pomáhá obnovovat hydrolipidový plášť, který je důležitý pro zdraví pokožky. Vzácné bylinky (mýdelnovník, embelika, kurkuma, bazalka posvátná, santalové dřevo) obsažené v mýdle pomáhají harmonizovat nadměrnou tvorbu mazu a působí protizánětlivě.

Pro denní ochranu pleti je pak pro mladou pleť určen lehký Kyslíkový krém, který chrání opět díky obsahu vzácných bylin před vyrážkami, černými tečkami a akné. Dodává pleti svěží zářivý vzhled.

Pokud se již na pleti vyskytuje akné, k jeho rychlému zahojení a omezení tvorby jizviček je určen krém Shaclove: Krém na aknózní pleť, který se nanáší buď lokálně na postižená místa a nechává působit přes noc či v případě většího podráždění se nanáší na celý obličej jako dvacetiminutová maska. (U pleti, která je přesušená díky předchozí vysušující terapii, která narušila hydrolipidový ochranný plášť -např. ovocnými kyselinami či alkoholem - se doporučuje kombinace Shaclove s Shadermem). Pro výskyt akné na zádech a hrudníku je pak určena Shaclear: Pleťová voda pro pleť s akné, jenž se opět nanáší na postižená místa přes noc.

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Lisa
  Lisa (anonym)

  Mně pomáha přírodní kosmetika Tepezcohuite z Mexika. Kupuju na www.tepezcohuite.cz

  Lis 02, 2012
 • Obrázek uživatele Kyslik pro zdravi od Oxylife
  Kyslik pro zdra... (anonym)

  Nejvetsi sortiment kosmetickych kyslikovych koncentratoru (oxygeneratoru) nabizi firma Oxylife www.oxylife.cz a www.oxyobchod.cz. Kyslik a kyslikova voda

  Dub 09, 2013
 • Obrázek uživatele -
  - (anonym)

  Syn má 14 a puberta se na...Mně po mnohých experimentech pomohl Zynerit a Eclaran. Jsou sice na předpis (stačí jít na kožní), ale jako jediné mi zabíraly na můj zohyzděný ksicht. Je to taková vodička a to 2. krém. Bezkonkurenční. A to jsem vyzkoušela všechny možné serepetičky. I ty konopné produkty a po těch se mi to spíše ještě zhoršilo.

  Led 05, 2015
 • Obrázek uživatele yadaterumaku
  yadaterumaku

  Prášky proti akné - http://derminax.lv Měl jsem na obličeji ošklivé vyrážky víc jak 15 let a teď jsou všechny pryč.

  Čer 01, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama