Péče o nohy v létě

Stejně jako vy potřebují i vaše nohy nežnou láskyplnou péči. Horké počasí způsobuje otoky a pocení nohou. Navíc sexy letní otevřená obuv vystavuje vaše nohy na odiv všem okolo. A na popraskané, špinavé paty není zrovna pěkný pohled.

Každodenní koupel nohou je v létě vítaným pomocníkem. Princezna Shahnaz Husain doporučuje každodenní 15- minutovou koupel střídavě v teplé a studené vodě. Tyto kontrastní koupele podporují dobře krevní cirkulaci. Nejprve je vhodné začít 2- minutovou koupelí v teplé vodě a pak střídat vždy po dvou minutách se studenou vodou.

Přísada malého množství soli do vody, změkčí suchou kůži kolem pat a pomůže snáze odstranit mrtvé buňky. Při hodně rozpraskané a drsné kůži působí hojivě Hloubkově čistící krém Shagloss. Po koupeli je vhodné nohy ošetřit hydratačním přípravekem - v létě je velmi příjemné chladivé tělové mléko Shaflower.

Pokud máte nohy unavené můžete si dopřát krátkou jednoduchou masáž. Kurkumový krém Shadew,lze využít jako masážní přípravek na nohy a ruce i jako vynikající náhražku mýdla. Výtažky z kurkumy a citrónu zjemňují, projasňují kůži a propůjčují jí hedvábně jemný vzhled.

Pro absorbci potu a proti tvorbě plísní se používají v Indii na nohy a celé tělo bylinné pudry.
Zapudrovat si nohy je vhodné vždy ráno než poprvé vklouznete do sandálů či střevíčků. Bylinný pudr Shadust dodává navíc pokožce krásnou jasmínovou vůni. Tímto pudrem je též vhodné zasypávat nohy po každé depilaci alespoň po dobu 3 dnů. Zamezí se tak tvorbě zanícených pupínků.

Při výskytu plísní se doporučuje každodenní mytí nohou bylinným přírodním mýdlem na základě kokosového leje s vysokým procentuálním zastoupením antiseptických bylin.


Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele jfilipkova
  jfilipkova (anonym)

  Antibakteriální ponožky NANOSILVER obsahují jedinečné nanočástice stříbra, které se hojně užívá zvláště ve zdravotnictví pro svoje antiseptické účinky. Ponožky odstraňují nepříjemný zápach nohou, působí příznivě při plísňových onemocněních a svědění, jsou nedráždivé, nevyvolávají alergické reakce a pro tyto jedinečné vlastnosti je lze používat i v těch nejnáročnějších podmínkách. Jsou vhodné do uzavřené pracovní obuvi, při dlouhodobém stání, při služebních cestách a obchodních jednáních. Jsou velmi prodyšné, pružné s vysokou schopností absorpce. Testy bylo ověřeno, že likvidují stovky druhů bakterií. Vzhledem k těmto vlastnostem je možné i několikadenní nošení bez vyprání, svoji hebkost a odstranění zápachu si udrží dlouhodobě i v náročných podmínkách. Svoji účinnost neztrácejí ani po více než stonásobném vyprání. www.nanosilver.cz

  Zář 12, 2005
 • Obrázek uživatele Linda Majerová
  Linda Majerová (anonym)

  Mému příteli děsně smrdí nohy, hlavně, když se vrátí z tenisu. Myslíte, že ponožky nanosilver pomůžou?

  Črv 28, 2011
 • Obrázek uživatele Franta.S.
  Franta.S. (anonym)

  Antibakteriální ponožky...Tohle vůbec není pravda,ponožky jsou šunt z číny,prostě děs,paní kupte si Voxx a pak mi dejte vědět,protože to jsou PONOZKY a ne to co prodáváte vy.

  Bře 12, 2012
 • Obrázek uživatele Silva
  Silva (anonym)

  Bublinkový koupel se solí nožkám dopřeji pravidelně v zimě v létě. Moc ráda a často chodím pěšky, takže moje nožky dostanou zabrat i v zimě. V létě krásně změkne kůže a lehce pak starou s ztvrdlou kůži odstraníme. V dm jsem si pořídila novou pemzu Bimsi od Calypso a hurá do šatů a sandálů :)

  Kvě 29, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama