Ochrana rtů před popraskáním

Ochrana rtů v zimě je velmi důležitá, protože rty reagují citlivě na chlad, suchý vzduch v místnostech i UV záření. Během zimních měsíců dochází velmi často k jejich vysychání, praskání, olupování i krvácení.

Rty je proto často nutné pravidelně ošetřovat pomocí speciálních balzámů a tyčinek na rty. V některých případech však právě používání tyčinek nevede k zlepšení stavu rtů, ale právě naopak. Některé látky v balzámech a tyčinkách mohou rty vysušovat a nutit uživatele k jejich častějšímu používání.

Vyvarovat byste se měli předevčím následujícím látkám: kafr (camphor), mentol, kyselina salycilova (Salycil acid), alkohol (ingredience končící na “ol“) fenol (phenol), vazelína (petrolatum, petroleum jelly, mneral oils) a lákavé vůně a příchutě a barviva.

Naopak následující látky jsou pro rty prospěšné: včelí vosk (cera alba, beeswax), bambucké máslo (shea butter), kakaové máslo (cocoa butter), jojobový olej, přírodní kolagen, zinek, manukový med, olej z konopných semínek.

Další rady:
Dbejte na dostatečný přísun tekutin a tuků ve stravě.
Nikdy rty neolizujte. Sliny rty dráždí a narušují jejich přirozenou ochrannou vrstvu.
Při mrazivém a větrném počasí noste šálu, která bude krýt i vaše ústa.
Na popraskané rty můžete vyzkoušet domácí prostředky: kokosový olej, olivový olej, máslo či mad. Vetřete do rtů, nechte působit a neolizujte.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Dete
  Dete (anonym)

  Do prdele černé duše.

  Feb 14, 2014
 • Obrázek uživatele zuzka
  zuzka (anonym)

  mám vyzkoušenou vazelínu http://www.fcc-club.wbs.cz/Kosmeticka-vazelina.html

  Zář 17, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama